Motor Euro 6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SCE 115 (1,6 16v)
    * H4M430 benzină 4x4 TL8 Duster (asta pleacă de la 15890euro în Germania)
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Vorbeam strict de consumul urban.

      Comment


      • 2.2% benzina urban, in Bucuresti, trafic bara la bara. hibrid. good enough?

        Comment


        • Nu, pentru ca ala a inceput testul cu baterii pline si a terminat cu ele goale.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • si ai fi vrut ca la final sa ai si rezervorul de benzina full, nu ?
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Originally posted by Archangel80 View Post
              Hai mai nene Iancule. Si tu le tii hangul? In veci nu ai sa vezi consumul asta urban cu tot cu euro 7 si start&stop, indiferent de constructor. Motoarele ce folosesc combustibil fosil au limitele lor. Poate un 5 hai 4,5, nu intr-un oras aglomerat, poate in Macin, Isaccea sau Sulina dar ei vin cu gogoasa de 3,7 urban. Shit.
              Astia merita sa-i reclami la OPC cu minciunile lor cu tot. Iti iei un dci mergi cum iti zic ei si daca nu obtin fix 3,7 plangere pt reclama mincinoasa.
              Pe bune astia chiar imi insulta inteligenta. Da-o in puii mei de treba cu gogomaniile astea.
              Masina e foarte bine optimizata pentru consumul in ciclul NEDC utilizat la masurarea consumului. Asa scoate foarte putin CO2 (era un megane 3 de Belgia care scoatea 89 gCO2/km) si castiga avantaje fiscale.
              Odata cu Euro6C in 2017 parca vine un nou ciclu pentru masurarea consumului numit WLTC care ar trebui sa dea rezultate mai realiste.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by cristi.... View Post
                2.2% benzina urban, in Bucuresti, trafic bara la bara. hibrid. good enough?

                http://www.autolatest.ro/teste-auto/...d-plug-uin-4x4
                Am impresia ca vorbesc limbi straine sau vorbesc singur de nebun.

                Strict urban, combustibil, nu hibrid , strict dci pe model Logan. Ce e asa greu fratilor de citit.
                In viata vietii Loganul dci, nu hibrid, nu va avea consum urban mediu 3,7. In veci. Ca sa ai 3,7 mediu va dati seama ca jumatate din timp trebuie sa mearga cu 1-2 litri urban.
                Fuck, a inventat Renault roata si nu stiam eu?
                Last edited by Archangel80; 3 July 2015, 12:01.

                Comment


                • Depinde ce intelegi prin consum urban.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Lumineaza-ne almighty with your wisdom.

                    Comment


                    • Daca mi-ai ignorat postul anterior, nu o sa repet. Ca info NEDC are viteza medie 35 km/h, eu scot 25 in bucuresti cand e liber.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • ciclu, fara ciclu, menopauza sau nu, ideea e ca real nu ai cum sa o arzi asa.
                        oricat de calm ai fi si oricat de frumos ai merge. tot mai apare un semafor, un taximetrist beshinos, o ploaie. nici noaptea nu ai cum.

                        Comment


                        • Asta a zis si CE si a zis sa facem o noua procedura de incercare.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Eu ies din schema.
                            In viata daca te lasi influentat de visatori o iei pe carari. Visati baieti in continuare la consumuri urbane de 0% motorina. E prbl voastra. Eu ma duc in lumea reala.

                            Comment


                            • Cum ramane cu motorul euro 6?

                              Comment


                              • Se fabrica, in continuare.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google