Schimbat Volan Logan I ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbat Volan Logan I ?

    Salutare. Stie cineva daca se poate schimba volanul la un Logan de fabricatie 2007 cu unul de Logan 2/Sandero, etc. S-a crapat in partea "de sus" (care sta in soare cel mai mult) si vreau sa-l schimb si imi plac mai mult cele de pe generatiile mai noi.

  • #2
    uite aici un coleg a montat pe L1 volan de L2ph2 :

    Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

    Comment


    • #3
      Bine eu nu am facelift - am ABS plus, varianta 1 de Logan cum ar veni, dar banuiesc ca este acelasi lucru. Era misto daca mergeau si comenzile pe volan...aia trebuie sa stie sa suporte radioul de fapt, deci n-ai cum.

      Comment


      • #4
        Tot legat de asta: volanele astea mai nou au claxonul pe ele ? Speram sa-l pot cabla la maneta de la semnalizare sa sune si cand apas pe volan.

        Comment


        • #5
          Ai citit topicul ăla? Evident nu.

          Volan de X52 ph2 nu merge pe X90ph x, airbagul are altă mufă, butoane de pe volan sunt pentru cruise control nu radio, pentru claxon trebuie spiră cu airbag+ccsl+claxon, spiră ce nu se poate monta pe X90 și chiar dacă o montezi trebuie manete de X52 care au nevoie de mufe de X52, adică altă instalație electrică, în final schimbi jumătate de mașină
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            Nasol...ma miram eu sa fie asa simplu Complicat cate variante sunt...te incurci

            Comment


            • #7
              Tocmai de aia producatorii schimba modelele mai noi, pentru a nu adapta piese noi pe modelul vechi, sa fii nevoit sa cumperi noua masina daca vrei sa beneficiezi de ceva in plus.

              Comment


              • #8
                ...sau sa ma chinui sa adaptez...ceea ce nu ma bag ca e prea mult de munca si nu merita...s-ar putea sa arate si urat in final - sa nu se inchida cochilia ca lumea, etc etc. Mersi de sfaturi oricum. Voi lua pe model pana la urma.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google