Fonomin Vs. Burete Pentru Antifonat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fonomin Vs. Burete Pentru Antifonat

    Salutare. Dupa 10 ani, m-am decis sa antifonez loganul. Am vazut cam cum se face si sunt hotarat, insa nu ma pot decide asupra materialului: sa bag fonomin ca in majoritatea tutorialelor sau burete gros ? Avand in vedere ca nu am vazut tutoriale facute cu burete, cred ca fonominul este mai potrivit. Sper sa nu se faca sauna inauntru vara...buretele ma gandesc ca lase sa "respire" mai bine, dar s-ar putea sa nu faca treaba la capitolul sunet si sa-l pun degeaba. Nu voi face bordul - mult prea greu si din ce am inteles nu se merita. Usile pentru inceput si daca ma ambitionez putin, podeaua. Stima.

  • #2
    Ce fel de burete? Buretele nu este pentru antifonare. Ai nevoie de un fel de spumă mult mai densă.

    Comment


    • #3
      Da, spuma, nu chiar "burete" din ala de spalat vase - m-am exprimat eu gresit. De pilda din acela cu "piramide"...nu stiu daca incape acolo totusi si e destul de scump din ce stiu. Nu stiu cat rezista la caldura in timp. Mi-e sa nu se macine si sa se faca praf.

      Comment


      • #4
        Nu inventa roata ! Foloseste materialele dedicate.
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • #5
          Intre timp au aparut mult mai multe materiale dedicate antifonarii (vezi site-urile de tuning auto) , eu in urma cu ceva ani, am folosit fonomin pt podea si plafon, pt usi il am cumparat, dar nu am gasit timp sa le fac . Diferente sunt, dar nu te astepta sa fie ceva wow ... Ca o paranteza, tabla suna mai gros si trecand vama in Republica Moldova, m-au luat vamesii la intrebari ce am acolo de suna tabla asa infundat? Am dus munca de lamurire si m-au lasat, altfel cine stie ce le mai trecea prin cap

          Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Am facut si eu usile acum 2 zile si fetele de usi...nu stiu exact marca dar a iesit foarte ok si sunt multumit de rezultat!
            Antifonarea am facut o la beloud.
            Attached Files

            Comment


            • #7
              Fonominul pare mai ieftin...nu stiu daca asta afecteaza automat si rezultatele. Am inteles ca fata de masina neantifonata deloc, standard, se simte diferenta. Nu pot afla decat facand efectiv trebusoara asta

              Comment


              • #8
                Nu pare, chiar este mai ieftin iar in ceea ce priveste rezultatul stii vorba aia 'ieftin si bun'?

                Comment


                • #9
                  Asta ma interesa Am comandat acum...vedem ce iese

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google