Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu mia inteles, am spus ca sunt foarte ok, numai ca eu trebuie sa mi schimb amortizoarele ca sunt cam uzate la mine, arcurile sunt f ok.

    Comment


    • si eu am weitec cu telescoape stock si dupa 2 ani mi s-au dus telescoapele. bine, am si dat in gropi fara mila...una peste alta, weiteck sunt mai moi decat hr, par mai moi si decat eibach. sunt ceva mai confortabile, dar totusi dure, dar imbunatatesc stabilitatea.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • deci eibach sau weitec ? merita diferenta de pret ? eibach 680 lei iar weitec 480

        Comment


        • acu depinde ce vrei , elibah coboarba si masi jos pe drum rau e mai naspa, eu zic din proprie experienta cel mai bun echilibru cu amortizoare stock sunt weitec, e parerea mea proprie

          Comment


          • multumesc ! ai avut si eibach ?

            Comment


            • nu, a avut un prieten pe diesel, da coborase prea jos si na, stii u cum e....

              Comment


              • A mai intrebat cineva cu cateva posturi in urma,intreb si eu ca nu s-a raspuns. A pus careva telescoape Master sport pe Logan? Precizez ca am arcuri Weitec pe masina. Am gasit dar vreau sa aud si pareri.Multumesc

                Comment


                • alex cum ti se par arcurile ? ai suspensii stock ? esti multumit ? si eu vreau sa mi schimb amortizoarele dar cred ca merg pe monroe pe gaz.

                  Comment


                  • nimeni nimic referitor la postul meu??

                    Comment


                    • are userul yrman, din ct, sunt low buget, nu sport

                      mergi pe monroe
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • multumesc DeLuXe

                        Comment


                        • Originally posted by DeLuXe View Post
                          are userul yrman, din ct, sunt low buget, nu sport

                          mergi pe monroe
                          Pai spune pana la capat, pe ce Monroe sa mearga? Daca pune d-astea de barca, adica de fabrica, mai bine se lasa de meserie, combinatia cu Weitec nu e buna.

                          Mai degraba Bilstein B4.

                          Comment


                          • b4 sau monroe pe gaz sunt same shit
                            singura diferenta la mastersport este ca sunt mai scurte o leaca si daca sunt si arcurile tiganire, nu mai joaca in taler ... dar are acelasi body roll ca si cu amortizoare stock

                            daca vrei sport, sau vrei sa faci pereche cu arcuri ai doar o singura varianta, bilstein b8 sau reglabila TA/KW
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • Monroe pe gaz, probabil de alea Black vorbiti, sunt cu 10% mai dure decat amortizorul stock

                              nu stiu pe revenire cum este fata de stock. daca e la fel e fix = 0

                              Comment


                              • care sunt cele mai recomandate amortizoare pentru arcuri eibach? as vrea sa le schimb (am unul stramb) si nu ma pot hotari de care sa iau.... si parca as vrea sa nu "scuture" prea rau...
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google