Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    Eu am H&R si sta masina de zici ca e cart.
    ...pacat ca te dai doar pe "coasta" de la cotroceni cu ele.

    Comment


    • bah, ma urmaresti ?! si pe macadam in Doamna Ghica. las ca ne vedem noi si ti-o dau sa vezi cum sta. pe bune, fara apropouri. am realizat mai tarziu ce am scris.

      Comment


      • hai pe velodrom la dinamo sa vedem cum sta pe curbele alea.

        Comment


        • daca pe dealul negru sta foarte bine, sta si pe alea.
          ideea e ca amortizoarele stock iti permit suficient confort.
          n-as mai reveni la arcuri stock.

          Comment


          • Ce stiti despre amortizoarele Monroe ? Sunt bune ? Cam cat tin ?
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • si eu sunt f curios, ca maine ma pregatesc sa dau 150 de lei pe 4 care au fost 30.000 pe o masina din 2011. sper sa mai tina macar vreo 60 de mii.

              Comment


              • Eu acum am vorbit cu mecanicul, si cand i-am zis ca ii duc Monroe, sa imi monteze, nu era prea incantat, a zis ca nu ma tin 2 ani... acu' sa vedem... eu le iau de la planetara, le schimb doar pe fata.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • vorbe de-aste de mecanici clarvazatori...alea originale de prima echipare m-au tinut aproape 140mii in conditii decente si exploatate aproape 8 ani de zile.
                  daca pui unele la fel, sa zicem, ca nu te tin cat alea de prima echipare, da' macar 4 ani sau mai bine tradus in nr de km, tot te tin. Ca doar nu se "moaie" flansile si la 2 ani le schimbi ca pe distributie
                  Kubala, ia Monroe (clasic) dar nu Monroe Black!

                  NDLule, de ce calicesti si-ti iei sh? Ia bre noi, sa nu-ti para dupa aia rau sa schimbi niste gunoaie pe alte gunoaie.
                  Amortizoarele de unde le ai, de la pretenu' tau taximetristu'?
                  Last edited by Kojak; 15 July 2014, 22:27.

                  Comment


                  • 2 ani ?! dar ce au, mai tata ? adica alea din fabrica sunt originale si astea aftermarket sunt copii ?! eu am 5 ani si 76 de mii km si nu dau semne de oboseala. cele pe care le iau sunt tot din cele cu care a venit masina.
                    de la 150 de lei la vreo 500 de lei n-o sa-mi para rau. e un coleg care a pus aruri eibach si a vrut amortizoare scurte.
                    la banul asta, pe langa amortizoare, primesc si flansele si rulmentii. sigur n-o sa-mi para rau. nici daca tin un an. desi sunt sigur ca vor tine mult mai mult.
                    Last edited by B997NDL; 15 July 2014, 22:31.

                    Comment


                    • Ale mele au 8 ani si 80.000km, sunt praf...
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        NDLule, de ce calicesti si-ti iei sh? Ia bre noi, sa nu-ti para dupa aia rau sa schimbi niste gunoaie pe alte gunoaie.
                        Amortizoarele de unde le ai, de la pretenu' tau taximetristu'?
                        .................. vezi mai sus, ca ti-am explicat.

                        Comment


                        • @B997NDL: Nici eu nu te sfătuiesc să-ţi iei amortizoare SH, chiar dacă sunt de primă echipare.

                          Comment


                          • @kubala7,
                            ce inseamana praf? le-ai pus pe tester, sunt scurse, ti-e frica sa mergi pe drumuri f. virajate, la franari vii rau in bot?

                            Comment


                            • Originally posted by kubala7 View Post
                              Ce stiti despre amortizoarele Monroe ? Sunt bune ? Cam cat tin ?
                              Eu am 10k de mers cu ele si, sincer, mi se par mai bune decat cele OEM, atunci cand vine vorba de tinuta de drum. Doar ca sunt putin mai dure.
                              Schimba-le pe toate 4, daca tot faci o treaba.
                              Asa am zis ca fac si eu, dar dupa un drum la munte mi-am dat seama ca fata e ferma si spatele e bleg, asa ca le-am schimbat si pe spate.

                              Originally posted by B997NDL View Post
                              si eu sunt f curios, ca maine ma pregatesc sa dau 150 de lei pe 4 care au fost 30.000 pe o masina din 2011. sper sa mai tina macar vreo 60 de mii.

                              E zic sa stai cuminte. Alea sunt amortizoare gata omorate 10k cu H&R.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Pai OEM sunt tot Monroe, doar ca au stanta Reno pe ele.
                                Poloneze si cehesti, daca mai tin bine minte

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google