Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tu crezi ca nu stiu asta? Dar nu atat incat testerul sa indice asemenea valori si ele sa fie proaste...
    Nici unul nu este scurs, in plus...unul de pe spate l-am demontat in urma cu cca 5 zile si lucra frumos!
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      In general, cu 30 de lei la o statie ITP iti verifica tot ce tine de tren rulare, amortizoare, frane. Odata pe an merge sa vezi cum stai cu pivotii si amortizoarele. Restul (rulemnti, bucse, capete de bara) se mai simt/aud si in mers, dar uzura unui amortizor sau a unui pivot e greu de apreciat fara un stand profesional.
      tocmai am facut in iunie itp-ul si mi-a zis ca ar fi duse alea pe spate, dar n-avea nimic cu care sa le teste. tragea cu mana de roti. la ausburg militari.
      de asta zic ca n-am vazut statie itp cu asa ceva.
      la dacoserv n-am fost atent ca fumam si beam cafele.
      poate ca ei au, dar cred ca costa cat nu face.

      Comment


      • Statii ITP sunt mai dotate sau mai putin dotate, legea le permite. Unele nu au nici platane, trage operatorul cu mana de roti. Cat e Bucurestiul de mare, gasesti tu una cu ce iti trebuie.

        Comment


        • Cinew doreste, poate veni la mine, la Subaru. 50 lei test de amortizoare si verificare de rampa.

          Nu am platane cu miscare orizontala, care sa traga de articulatii. Platanele fac testul de eficienta pt amortizoare, prin miscare verticala la diferite frecvente.

          Daca ar fi tarlaua mea, v-as oferi testul gratis, dar...
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Nici ale mele nu erau curse la 88000 dar comparate cu alea noi se simtea diferenta si cu mana goala. daca il comprimi cu mana e pilaf deja.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • La asa ceva ma refer, statii ITP de genul asta :

              De la min 3:00

              Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.

              Comment


              • da, si care sunt alea ? vreo 5 in bucuresti ?

                Comment


                • Dacoserv Şos. Sălaj, nr. 225. Acolo am vazut asa ceva.

                  Comment


                  • atunci, ar trebui sa aiba si dacoserv militari, ca sa nu merg pana acolo.
                    trec zilele astea pe la ei sa fac o intrebare.

                    Comment


                    • Am facut ITP-ul de mai multe ori la Dacoserv Militari dar nu am vazut vreun tester de amortizoare. Poti deasemenea sa suni inainte pentru informatii.

                      Comment


                      • Am facut ieri un Itp la Dacoserv si nu au asa ceva..platane...
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • vecine, de ce nu l-ai facut la Augsburg ? era doar 69 de lei.

                          Comment


                          • Eram pe fuga...Il aveam expirat din 12 octombrie..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Va salut. Va expun urmtoarea mea dilema, este necesar schimbarea urgenta a amortizoarelor la loganul meu. Sunt nehotaram, sa cumpr Kyb sau monroe, ce ma sfaturi, din propriile experinte ale voastre? Si ce marca s iau flansele si rulmenti de la amortizor? Multumesc si astept rspunsul vostru.

                              Comment


                              • Eu mi-am pus pe fata amortizoare monroe poloneze, n-am ce sa le reprosez (din auzite cica ar fi mai bune kyb, pe spate o sa pun kyb), rulmenti am luat SNR, flansele nu mai stiu (nu le-am luat in set cu rulmentii). Ai o varianta aici: http://www.autokarma.ro/flansa+rulme...0111/10471/110
                                E recomandat sa iei kitul de reparatie (flanse+rulmenti sarcina) de acelasi producator.
                                Last edited by Fanez; 30 March 2016, 14:23.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google