Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.


    hutchinson set reparatie rulment

    Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.


    amortizor monroe

    e o configuratie decenta care merge cel putin 80-100.000 km
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Si eu am auzit la fel , ca astea Kyb ar fi mai bune. Gasisem undeva flansele originala + rulment snr 50de lei set, or fi contrafcute?

      Comment


      • Amortizoarele KYB sunt foarte ok. Pe Laguna mea in 98, a venit de fabrica si au rezistat anul trecut, pana cand pe fata a inceput sa curga.
        Am luat amortizoare KYB la 340 lei bucata pe ulei si flansa + rulmenti tot KYB. Pe spate vine de fabrica tot KYB, dar pe gaz.

        Comment


        • Originally posted by mariusstf View Post
          Si eu am auzit la fel , ca astea Kyb ar fi mai bune. Gasisem undeva flansele originala + rulment snr 50de lei set, or fi contrafcute?
          Posibil sa nu fie contrafacute, depinde de magazinul respectiv. La autokarma de exemplu e putin mai scump, flansa "dacia" 41 de lei, rulment SNR 21 de lei, deci nu e mare diferenta.
          Ai putea sa alegi asa: Amortizoare:http://www.autokarma.ro/amortizor/ka...10111/10221/85
          Kit flanse: http://www.autokarma.ro/flansa+rulme...10111/10471/85
          Cauta si pe Daciashop, Epiesa... etc. Vezi diferentele si iti faci o parere.
          Last edited by Fanez; 30 March 2016, 17:39.

          Comment


          • Deci kyb cred ca ramane. Multumesc de ajutor. Tata si-a luat monroe azi, sa vad cu se comport si pe urma vad ce fac si eu.

            Comment


            • mai bine iei de pe epiesa. autokarma sunt jegosi la preturi, iar pe epiesa sunt 100% originale.

              Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

              Comment


              • Originally posted by Andyno View Post
                Amortizoarele KYB sunt foarte ok. Pe Laguna mea in 98, a venit de fabrica si au rezistat anul trecut, pana cand pe fata a inceput sa curga.
                Am luat amortizoare KYB la 340 lei bucata pe ulei si flansa + rulmenti tot KYB. Pe spate vine de fabrica tot KYB, dar pe gaz.
                Le am si pe Megane 3, ca prima echipare. Bune din punctul meu de vedere.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Eu de obicei ma duc pe la pantelimon la baieti acolo sunt doua magazine de piese la morarilor acolo mai mult pentru piese dacia renault si sunt foarte seriosi, mi.au dat garantie la majoritatea pieselor, distributie, plcute... Si la preturi, de exemplu si-a luat tata azi pe fata amortizore monroe 108lei bucata.

                  Comment


                  • De acolo iau si eu mereu mereu.....singura problema a lor (fac referire strict la magazinul din mijloc - eram copil si el tot era acolo) este ca au km 2 variante la piese: De origine sau cele mai ieftine.....nu prea au varietate

                    Adica daca te duci sa cauti mai multe tipuri o sa ramai cu buza umflata....iti recomand sa achizitionezi de la magazinele online de unde ai ce alege....
                    Last edited by enc_edy; 30 March 2016, 22:38. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Da intr.adevar decât la cele doua poluri au piese , ori bune ori nu. Ori capt de bata de 125de lei original, ori 45no name... Asta e. Eu am fost multumit de filtre, plcute etc. Eu cumpr majoritatea de origine piesele, si n.au dat gresi pana acum de la ei.

                      Comment


                      • Nu luati amortizoare kyb nu sunt bune de nimic fix un an mau tinut am revenit la monroe original am loganu dci din 2006 si in 2010am schimbat amortizoarele stock cu monroe original mau tinut pana in ianuarie 2015 si am luat si eu kyb proasta alegere sare si fata si spatele in draci plus nu am avut nici siguranta la directie si garda la sol marita pe fata.

                        Comment


                        • Bine ca ne-ai zis. Kyb aveam de gand sa-mi iau pentru spate. Cand am luat pentru fata am luat monroe ca erau mai ieftine decat kyb.

                          Comment


                          • Originally posted by alynu View Post
                            Nu luati amortizoare kyb nu sunt bune de nimic fix un an mau tinut am revenit la monroe original am loganu dci din 2006 si in 2010am schimbat amortizoarele stock cu monroe original mau tinut pana in ianuarie 2015 si am luat si eu kyb proasta alegere sare si fata si spatele in draci plus nu am avut nici siguranta la directie si garda la sol marita pe fata.
                            Una peste alta cand faci asemenea aprecieri, ai grija sa nu cazi in ridicol; auzi la el, amortizoare kayaba nu sunt bune de nimic.
                            ...
                            Postarea zilei.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Eu am Kayaba pe 16V si sunt multumit; mai bune decat Monroe care sunt pe 8V, sunt mai rigide...
                              Spre deosebire de Monroe, Kayaba cand se uzeaza incep sa para mai rigide....Monroe cand se uzeaza par foarte elastice, topaie masina.....cu astea Kayaba masina zdruncina parca e caruta ( ff rigida) cand se uzeaza - impresiile mele

                              Depinde cum le pui, asta influenteaza cat te tin....daca nu le amorsezi inainte sau le pui cu arcuri sport ( sau taiate ) le scurtezi viata si vor incepe sa curga

                              Mai este o chestie cu Kayaba....care probabil a intalnito colegul si de care s-au mai plans si altii.....ideal ar fi sa le utilizezi cu kit-ul cu flansa tot Kayaba; s-au mai plans si altii din ce am vazut ( prin alte parti ) de problem cu garda dupa ce au pus kayaba cu flanse originale Renault sau altele mai ieftine.....

                              Deh, kit-ul complet flansa amortizor Kayaba e cam 100 / bucata.....

                              Comment


                              • Da pt loganu meu nu au fost bune de nimic poate pt prima echipare din fabrica pt alte marci poate dar nu pt logan aftermarchet deci nu e vb de nici un ridicol aici in postarea mea de mai sus

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google