Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by nicu_rcn View Post
    am si eu un pic peste 100k, am amortizoarele originale si pe fata si pe spate, am schimbat toata bucsaraia, rulmenti, capete de bara, etc, etc, dupa toate astea tot mai am un mic troncanit pe partea dreapta, numai la denivelari, mi s.a spus la servis ca din amortizor, intrebarea mea este bate el sau rulmentul, flansa sau cu ce o mai fi el echipat?
    si am inteles bine, un monroe echipat ajunge la 180 lei?
    Unul pe fata atat ajunge, 180 lei (amortizor +rulment +tampon), ala pe spate sa e mai ieftin.
    Doar amortizoarele: fata-cca 120 lei bucata, spate- 90 lei bucata, Monroe pe gaz.

    Comment


    • #92
      ieftin, eu am constatat azi ca imi curge ulei din amortizorul stanga spate.am fost azi la un magazin de piese unde au piese de origine logan si mi-a spus ca ma costa 196 lei amortizor de fabrica de origine. maine merg sa-l iau.manopera ma costa 20 de lei.ciudat cum de a picat asa de repede pt ca am grija de masina si pe unde merg masina e din 2005 si am 34000.
      Losers in the mirrors are closer than they appear!

      Comment


      • #93
        eu unul nu mai pun de fabrica, pe gaz si sachs, nu monroe
        , da vezi ca i scump ce vrei sa iei tu, alea sunt cu 130 de origine pe net, sunt monroe si alea, ai grija, sa nu dai deagaba bani in plus ca i pacat

        Comment


        • #94
          am intrebat si pe net si erau 250 am ramas afis. amortizorul asta e de origine monroe. incerc sa am grija.
          Losers in the mirrors are closer than they appear!

          Comment


          • #95
            eu am schimbat amortizoarele pe spate cu unele Black Diamond pe ulei ( made in U.S.A ,amortizoare demontate de pe un logan ce participa la VTM ) , ca si impresii sunt foarte ok , sunt mai scurte decat cele originale cu vreo 5 cm

            Comment


            • #96
              da ai si arcuri sport nu ?

              de exemplu uita te pe autokarma ptr telescoape morgana, vezi acol pretul
              Last edited by goguspan; 12 September 2011, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #97
                nu, nu am arcuri sport masina e asa cum a venit din fabrica. m-am uitat pe autokarma si sunt amortizoare Sachs si Al-ko la 183 lei cam tot pe acolo. si faza e ca doamna de la magazin mi-a spus ca nu imi da garantie decat daca il montez in service dacia sau daca cumpar doua. am zambit,pe mine manopera ma costa 20 de lei la un mecanic de al meu.
                Losers in the mirrors are closer than they appear!

                Comment


                • #98
                  salut ce parere aveti de bilstein ????,sunt ok?
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • #99
                    sunt bunicele, sunt fabricate la sibiu si sunt pe gaz. Eu as fi luat unul, dar cei de la magazinul respectiv si cei de la firma de la care se aprovizionau era sa imi dea de berlina, iar mie imi trebuia pt mcv. Vazand ca cei de acolo nu stiu cu ce se mananca anumite piese m-am adresat celor de la reprezentanta, 150 lei+50 lei manopera, luat nou la tipla de uzina pe "garantia" altuia. Multumit deplin de calitate.

                    Comment


                    • morgana sachs, nu compara cu monroe, sachs is mai bune, parerea e diferita la fiecare, succes.

                      Comment


                      • nu am spus ca sunt mai bune monroe. normal, sachs sunt bune. azi am fost dupa amortizor, maine il montez.
                        Losers in the mirrors are closer than they appear!

                        Comment


                        • sa nu mi zici ca schimbi numai unu, nu le schimbi pe amandoua, ca nu e prea bine asa !

                          Comment


                          • stiu ca nu e bine dar acum nu stau bine cu banii. celalalt amortizor e ok, plus ca mai am inca o masina de intretinut,cea a sotiei. oricum mersi de sfat dar stiam si eu.
                            Losers in the mirrors are closer than they appear!

                            Comment


                            • Am pus pe spate amortizoare sachs si la test au iesit 68 si respectiv 69 %. Credeti ca e normal la amortizoare noi?

                              Comment


                              • eu stiu ca trebuie sa aiba undeva la 75 %, asa mi a spus cand le am fac eu test. ce spui tu e cam interesant !

                                ai garantie oricum, schimba-le
                                Last edited by goguspan; 10 November 2011, 22:10. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google