Pozitie Brate Stergator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozitie Brate Stergator

    Bun am dat jos bratele pentru a le vopsi dar nu am notat pozitia lor, imi poate spune cineva ceva repere cum trebuie montate am vazut pe parbriz niste sagetiin partea de jos si un marcaj probabil limita pt stergatorul sofer, dar nu sunt sigur

  • #2
    Daca te uiti la cele doua brate vei vedea ca un brat e putin rasucit...Acela il pui in partea soferului...Lamele stergatoarelor trebuie sa fiaproximativ unde se termina dunga neagra si incepe geamnul clar.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Ordinea o stiu ca scrie si pe spate L si R ideea e ca acuma cum sunt montate cel de la sofer la cursa maxima nu ajuneg la semnul vertical

      Comment


      • #4
        Ar trebui sa le opresti cand sunt sus si sa le montezi asa.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Ok incerc si asa numa aia implica sa tai contactul, oricum las sa se prafuie un pic parbrizul dau o miscare si apoi vad urma pana unde sa dus si masor cat ar mai trebui sa mearga, o mut cu atata si ar trebui sa fie ok nu ?

          Comment


          • #6
            Este o solutie si mai simpla! Nu stiu daca este la toate parbrizele, deoarce eu am schimbat parbrizul acum ceva timp si am observat pe parbriz chiar langa stergatoare niste triunghiuri mici. M-am intrebat ce e cu ele si am realizat ca intre acele triunghiuri, 4 la numar, trebuie sa se afle capetele stergatoarelor....

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google