Montaj Boxe Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj Boxe Spate

    Deschid acest topic datorita faptului ca deja am ochii ca de ceapa...De mai bine de o ora incerc si eu sa aflu cum sa imi leg firele pt boxe spate la mufa de la cd, si nu am aflat decat enorm de multe variante pe unde sa tragi cablul....Si ca sa fie paharul plin, acuma cand am trecut titlul la thread mi-a aratat mai jos topicurile care au titluri asemanatoare...Am vazut ca la unu' care si-a pus el boxele spate i se reseteaza bordul...Nu as vrea sa merg in service pt ca oricum garantie pe partea electrica nu mai am de la 2 luni dupa ce am luat masina( mai exact din iunie 2008) asa ca nu are rost sa mai arunc banii...Am desfacut cd playeru' ca sa vad ce cabluri sunt si ce lipseste, dar prea multe nu am inteles...Nu stiu ce cabluri trebuie sa iau, cate, si ce pini trebuie luati, cum se prind acestia de cablu, daca e vreo ordine sau ceva...Asta e 'big problem' ...Trasul firelor si prinderea boxelor nu ma doare...Doar legarea firelor...Asa ca ii rog pe cei care si-au pus ei boxele sau care au habar mai mult decat mine cum sta treaba sa ma ajute si pe mine...Poate are cineva si o poza ...Eu am cd player sony cu iesire de 4 boxe (logic)

    sper sa nu se supere vreun moderator(stiu ca mai sunt topicuri asemanatoare), dar m-am uitat in 4 topicuri care au legatura cu boxele spate, si nu am gasit nimic care sa ma ajute...Imediat ajung sa nu mai vad de la atata stat cu ochii in calculator
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

  • #2
    Nimeni nu stie? ziceti macar ce cabluri si ce mufe imi trebuiesc
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      Cabluri normale sa nu fie impuscate sa nu fie de o mie de ori izolate cu niste papuci normali nu iti trebuiesc cine stie ce cabluri doar daca ai ceva putere pe boxe care vrei sa le pui . Dar dc nu te duci la un service care se ocupa cu asa ceva si stiu ei ce sa faca parca montat casetofon cu tot ce trebuie e 30 ron boxe fata tot 30ron si spate daca trebuie sa tai 50 ron daca nu tot 30 ron
      drive with speed than you die fast

      Comment


      • #4
        In prima poza e mufa din statele playerului tau. La "A" ai firele puse ca in schema probabil, iar la "B" le ai la 3,4,5,6 care corespund boxelor fata. Uita-te atent la poza si ai sa vezi unde trebuie sa legi firele pentru boxele din spate (1,2 dreapta spate - 7,8 stanga spate). Cel mai bine iti iei un cablu iso (ca cel din poza 2) Mufa "A" o lasi pe cea originala de pe masina iar la "B" pui boxele, ai in cealata poza (3) cum se leaga firele la boxe dupa culori. Sper ca am fost de ajutor.
        Attached Files
        Last edited by z1nedine; 30 October 2008, 10:40.
        Loganul Meu !

        Comment


        • #5
          @z1nedine: ms ca mi-ai zis de cablu iso...Am rezolvat problema...Mai astept sa imi vina inele de mdf ca sa le prind...Provizoriu am pus niste burete, care era la boxele din fata cand am luat masina...Cablaraia si toata treaba am facut-o cu tTrust, un membru nou din club ..Cu aceasta ocazie si-a tras si el cablurile, si asteapta sa isi cumpere cd player ...Multumesc pt cei care au dat sfaturi...O piatra mare de pe suflet a cazut
          Attached Files
          Last edited by B 83 RMJ; 1 November 2008, 20:11.
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            A fost chiar placuta operatia si a mers si mai repede a doua oara pe masina lui Alin,am facut si economie de manopera ))

            Comment


            • #7
              Originally posted by alindrgn View Post
              @z1nedine: ms ca mi-ai zis de cablu iso...Am rezolvat problema...Mai astept sa imi vina inele de mdf ca sa le prind...Provizoriu am pus niste burete, care era la boxele din fata cand am luat masina...Cablaraia si toata treaba am facut-o cu tTrust, un membru nou din club ..Cu aceasta ocazie si-a tras si el cablurile, si asteapta sa isi cumpere cd player ...Multumesc pt cei care au dat sfaturi...O piatra mare de pe suflet a cazut
              daca tot te-ai chinuit atat puteai sa pui niste boxe ovale pe spate... Gasesti shi la 1 mil jumate unele care sa faca treaba... Sper sa nu iei in nume de rau comentariul meu dar sunt unul din cei care asculta muzica tare
              sigpic

              Comment


              • #8
                Baieti unde leg si eu statia de la subwoofar ca sa se aprinde doar cand pun contactul?
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by sinx View Post
                  daca tot te-ai chinuit atat puteai sa pui niste boxe ovale pe spate... Gasesti shi la 1 mil jumate unele care sa faca treaba... Sper sa nu iei in nume de rau comentariul meu dar sunt unul din cei care asculta muzica tare
                  nu vreau gaura in tabla...Si crede-ma...Se aude enorm de tare...Oricum, este mult mai bine decat jegurile oferite de dacia pe modelul laureate sau cele mai sus in gama...Care sunt si de 13 asa ca inclin sa cred ca este bine

                  Originally posted by online24hh View Post
                  Baieti unde leg si eu statia de la subwoofar ca sa se aprinde doar cand pun contactul?
                  daca ai model sony gt20 nu are iesire de subwoofar...Daca ai alt model nu stiu...Si dupa poza din atasamentul tau nu inteleg nimic..Pe mine personal m-a bagat in ceata de prima data
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    Si daca nu ai iesire de sub mai exista o posibilitate i ,de la gabibv ,are el un fel de telecomanda prin care poti lega statia si subwooferul
                    http://www.loganclub.ro/forum/oferte...sov-t7500.html cauta pe aici

                    Comment


                    • #11
                      Ce boxe sunt mai calitative de 13 cm care sa merita sa le pun pe spate? Eu ma gindeam la modelul acesta (cum mi-a fost recomandat in service) Sau asa ceva
                      M-am hotarit sa-mi pun boxe si pe spate deoarece parca nu se aude bine numai cu difuzoarele alea din portiere. Nu am pretentii hifi de la sistemul audio dar vreau un sunte cit de cit decent.

                      Comment


                      • #12
                        Primul model am eu pe fata, se aud destul de bine si am dat pe ele 60 ron nu 79 cum apare acolo. Pt moment se merita.
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #13
                          @DRN dar de unde le-ai luat? Trebuie sa le schimb si alea de pe fata? Ala stock sunt naspa tare? Eu intentionez sa le folosesc cu casetofonul standard o perioada pina o sa-mi iau un pioner.

                          Comment


                          • #14
                            De la DP star, e o firma in pitesti, au preturi bune. Pt cass de pe masina, ala standard se merita
                            Nush cum sunt alea stock eu nu am avut. La mine a fost decat cablajul pt fata restu pt spate am tras eu
                            a si inca ceva app de firma asta eu am un sony gt20 tot de la ei luat cu 230 ron, prin alte parti nu am gasit la banii astia si mi se pare destul de bun
                            Last edited by MariusDorin; 3 November 2008, 23:03.
                            fara linkuri externe in semnatura

                            Comment


                            • #15
                              Nici eu nu am cablaj pe spate, dar am vorbit si mi-l fac baietii in service dacia ca in alta parte pierd garantia. Manopera lor ma ajunge pe la 80 ron.
                              Last edited by juann; 3 November 2008, 23:15.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google