Repartitor De Frână

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu cred ca tot 0,5 litri ca la berlina. Oricum ia-ti un bidon de 1 litru ca sa-ti ajunga, mai ales cand faci aerisirea se mai pierde.

    Comment


    • #92
      dar stie cineva unde gasesc si eu sa cumpar tija aceea?
      www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

      Comment


      • #93
        Salut .
        Repartitor original am eu 2 buc.
        daca vrea careva pm.
        numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #94
          da ...un pretz?
          www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

          Comment


          • #95
            @Cristyan86: daca nu gasesti la magazine sau la colegii forumisti, du-te la o reprezentanta, saluta-te cu primul mecanic care iti iese in cale si arunca-i o vorba. Se rezolva negresit.
            Am vazut ca ai intrebat de pret repartitor... acesta nu se vinde cu tija inclusa.

            Comment


            • #96
              Originally posted by cristyan86 View Post
              da ...un pretz?

              uite o poza reala cu el



              numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #97
                ms mult ... am itp luna care vine si mi-a zis mecanicu ca cica e blocat , astea nu se deblocheaza?
                www.loganclub.ro/forum/member.php?u=33004

                Comment


                • #98
                  Salut.
                  nu stiu,dar daca ai nevoie..........
                  Numai bine.
                  Un Logan----YNG-----
                  Numai bine.

                  Comment


                  • #99
                    si mie mi'a zis ca e blocat. nu se deblocheaza. in unele cazuri se regleaza. Mie mi'a spus clar mecanicul la ITP du'te si schimba'l si te intorci dupa.

                    Comment


                    • Salut, acum 1 an de zile am avut probleme cu repartitorul de frana, pierdeam lichid de frana pe la acel burduf, si mergeam cu bidonul de lichid frana dupa mine, cum se aprindea martorul in bord "frana mana trasa" completam. Am tot cautat unu nou si nu am gasit, pana la urma am gasit unu de import la 80 Ron si l-am cumparat. Am fost la mecanic sa il inlocuiasca si totul a fost ok pana acum 1 saptamana cand am sesizat ca palpaie martorul "frana mana". Am completat nivelul la lichidul de frana si am sesizat ca am pierderi pe la repartitor. Nu sunt mari pierderile, completez o data la 2-3 saptamani.
                      Acuma trebuie sa il schimb iar .
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • @RYCHY88 incearca sa faci efortul sa cumperi repartitor de uzina...atunci cand am cautat sa cumpar la toate magazinele mi'au spus ca au de import sau de iasi oricum la 60-80 ron, dar nici unul dintre mecanici sau vanzatori nu mi'au recomandat deoarece au zis ca se strica foarte repede. eu am dat in jur de 180 ron nu mai stiu suma exacta pe cel de uzina..

                        Comment


                        • Cam dubios... Tie de fiecare data ti se intampla sa pierzi lichid pe la repartitor? Ai vazut tu urme de lichid la el? Vezi sa nu pierzi prin alte locuri. De exemplu yo am patit sa pierd pe la pistonasul de frana cel care actioneaza sabotii pe spate.
                          Timiditatea-un defect al oamenilor mari, tupeul-defectul oamenilor mici.

                          Comment


                          • da stiu sigur ca pierd pe la repartitor ca este plin pacolo de lichid de frana si dupa ce opresc masina picura cateva picaturi de la reparitor, daca apas pe acel burduf se aude cum musteste in el lichid de frana , o sa fac un efort sa cumpar unu de uzina insa greu cu banii acuma, ce parere aveti de unu la mana 2 de uzina?
                            sigpic

                            Comment


                            • eu personal nu sunt adeptul pieselor la mana a 2a decat daca sunt foarte scumpe sau nu se gasesc..insa poate fi o solutie oricand

                              Comment


                              • In principiu repartitorul ala trebuie sa tina 2-300.000 de km, deci ai putea cumpara unul la mana a doua ... cu garantia ca nu e si ala stricat. ;)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google