becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • skyboy mie mi se pare ca lumineaza foarte foarte ok si lumina este alba chiar si cu ceva lumina stradala (adica ce se vede in a 2-a poza pusa de tine). Cat au costat de curiozitate ?
    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

    Comment


    • Originally posted by god View Post
      skyboy mie mi se pare ca lumineaza foarte foarte ok si lumina este alba chiar si cu ceva lumina stradala (adica ce se vede in a 2-a poza pusa de tine). Cat au costat de curiozitate ?
      30 de ron setul de 2 bucati.
      da stiu in poze se vad super ok in realitate nu se observa de la volan probabil m-am obisnuit cu ele. oricum daca sunt aprinse si proiectoarele se vede o diferenta.
      intrebam sa vad daca este ceva mai ok de cat ce am eu.
      imi e frica sa cumpar chesti chinezesti din vitan sau etc.

      inca o intrebare de ce sunt asa rare becurile h11 (cele pt proiectoare logan)
      in toate supermarket-urile nu au asa ceva iar in vitan imi dadeau alt tip de bec cica se protriveste
      From Miami 2 Ibiza
      Voucher
      http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

      Comment


      • Daca au protectie UV, atunci ai facut o afacere buna.

        Comment


        • si eu am vazut in vitan la magazinele alea becuri care imita xenoanele cica de ''6000k'' si ''8000k'' la 80 ron setu ...si-a pus careva ? ca as vrea sa imi iau si sa nu iau teapa adica sa imi tina 1 luna -2 ca cele de la tarabe din targ

          nu mai scrie mirc
          Last edited by skandal; 30 December 2009, 21:02.
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • skyboy, la 30 lei setul sunt parfum zic eu
            Nu stiu care-i treaba cu H11 ca si eu ma tot uit prin supermaketuri(prin toate pe unde am ajuns de genul Cora, Carrefour, Real si care-or mai fi fost) de jumatate de an cred si nici urma de vreunul.
            Mie mi-ar trebui si suportul cu urechile de prindere pentru ca momentan am 1 ureche rupta la un proiector si de la jocul care-l are in mers(si la drum normal dar mai ales pe teren mai putin prietenos) m-am trezit cu becul explodat/facut tandari in proiector pentru ca probabil l-a zgaltait pana s-a miscat cu totul din suport si s-a lovit de geamul proiectorului.

            LmtdEdition: in principal cam tot ce zice ca imita...incearca sa imite, dar diferenta este enorma fata de xenon-ul pe care vor ele sa-l imite(indiferent ca e la 4500k, 6000k sau alte valori).
            Si pana la urma decat sa dai 80-100 lei pe un set de 2 becuri care imita xenonul, mai bine dai ~400 ron pe o instalatie xenon(sau bi-xenon in functie de preferinta) cu garantie 1 sau 2 ani care chiar daca este chinezarie dar macar isi face treaba cu brio. Iar daca vrei sa fi si corect fata de restul soferilor, iti tragi si niste faruri cu lupe ca sa nu imprastie lumina aiurea in toate directiile asa cum s-a tot discutat deja.
            Last edited by god; 30 December 2009, 21:22.
            ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
            Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

            Comment


            • Becuri Logan

              salut

              Vreau sa schimb becurile de la pozitie fata . Ce fel de bec trebuie sa cumpar ca lumina sa bata albastra?
              Am cumparat unele Philips albastre ,dar lumineaza alb.
              Imi poate da cineva un sfat?
              Multumesc

              Am si eu o problema .
              Cum schimb becul de bricheta?
              Multumesc
              Last edited by segaman; 30 December 2009, 21:58. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • daca ai rabdare sa citesti de la inceputul thread-ului,vei vedea ca s-a vorbit deja de ledul de la bricheta.cat despre pozitii...mai bine lasa-le albe.cele de la philips sunt ok,parerea mea.daca pui albastre,vei fi oprit de nenea garcea si luat la intrebari,iar daca mai e si nervos...ori le scoti pe loc,ori ramai fara certificat.crede-ma ca vorbesc din experienta.nici eu nu i-am crezut pe baieti cand m-au sfatuit sa le las albe.dar am avut noroc de un garcea mai de treaba si doar mi-a spus ca risc amenda,fara sa ma penalizeze

                Comment


                • bine si pe becurile care le-am luat din cora zic ca imita xenon pana la 4000 k. pana la urma xenonul tot xenon este.

                  si pe mine ma bate un gand sa imi pun xenon dar am niste indoieli:
                  - mi-a povestit un taximetrist ca i-a luat foc instalatia de la xenon
                  - nu as vrea sa pun farul cu oglinda cu toata ca am vazut loganuri ce aveau asa instalatia si erau ok nu m-au deranjat
                  - daca pun far cu lupa gen angels eyes ma oftic ca voi pierde reglarea farului iar pretul marca lasa de dorit adica un set de made in china se vand la preturi de 400 ron.
                  nu prea am auzit lucruri bune de cele made in chine

                  apropo sunt instalati xenon si la 230 ron doar pe faza scurta pt cei care doresc. sincer xenon pe faza lunga nu prea o va fi folosit daca ai asa ceva decat in cazuri rare
                  From Miami 2 Ibiza
                  Voucher
                  http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                  Comment


                  • god: asta se stie ca e mare diferenta intre xenon si ''imitatile din targ'' , dar ma refeream daca lumineaza mai bine ca cele osram din fabrica .

                    Ma cam bate gandul sa imi iau niste xenoane si nu stiu ce sa fac virgula sa las farurile stock sau sa iau angel eyes ?

                    fara cuvinte
                    Last edited by skandal; 2 January 2010, 13:12.
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • Multumesc pt sfat adrianiXX .Ai dreptate.

                      Comment


                      • cei care au xenon ati avut vreo data probleme cu politia ? ca vreau sa imi iau un kit bixenon si nu vreau ca dupa aceea sa ma trezesc cu amenda si certificatul de inmatriculare suspendat.


                        totusi ... chiar nu ajunge o data ?
                        Last edited by skandal; 2 January 2010, 13:12.
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • Eu am postat putin mai sus acest lucru.
                          M-au oprit 1 data-in Bucuresti- in 10 luni de cand le am pe masina(perioada in care am facut 12.000 km). Am avut noroc ca au fost de treaba si nu au facut altceva decat sa imi zica faptul ca nu ar trebui sa le am, etc fara sa imi dea amenda sau sa ma lase fara talon.
                          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                          Comment


                          • Recomand X-Treme Power,iar pentru cei care vor ceva blue,pot pune niste leduri philips,sunt destul de bunicele.

                            Comment


                            • Nu vreau eu sa fiu giga-contra, dar chiar nu pot recomanda "ixtrim pauar" din urmatoarele motive:

                              -in mai putin de 6 luni de zile au decedat,
                              -costa foarte mult (de banii aia imi iau 4L de ulei si fac schimbul din 7500 in 7500 km),
                              -raportul calitate pret este jalnic,
                              -daca nu faci drumuri multe in afara orasului nu sesizezi diferenta care oricum e destul de mica,
                              -in nici un caz nu lumineaza cu muuuult mai bine decat cele stock sau alte becuri mai ieftine.
                              sigpic

                              Comment


                              • Vorbesti prostii,am implinit 2 ani si 28.000km cu x-treme power-ele pe masina si nu am avut nicio problema cu ele,sunt foarte multumit cum lumineaza si cat m-au tinut cu toate ca am dat pe ele 100 lei noi.Chiar azi noapte am venit de la un drum de 500 km si nu m-au dezamagit.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google