becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by danyel View Post
    Dragi colegi am o dilema.Aveti idee unde se gasesc beculetele pentru butoanele de pe consola centrala?Ma refer aici la cele pentru geamuri,blocare usi si dezaburire.Multumesc!
    incearca aicihttp://www.daciashop.ro/becuri-auto
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Am si eu o intrebare la ITP au treaba baietii cu becurile albastre de la pozitie si nr de inmatriculare?
      MY CLA

      Comment


      • Daca doar aia e problema, pune becuri stock in ziua respectiva, scapi cu mai putin de 5 lei, oricum eu era sa raman fara talon din cauza pozitiilor albastre, deci au treaba cu ele, asta daca nu ai cui oferi o mica atentie.
        sigpic

        Comment


        • phillips au niste preturi nesimtit de mari. incearca osram night braker si o sa fi foarte multumit si de lumina si de pret
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • Originally posted by andrei View Post
            Becurile sunt H4 P34T 60/55W.
            sall. Se intampla ceva daca pui mai puternice de 55w?

            Comment


            • s-ar putea sa ti se matuiasca plasticul de la far.
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • Originally posted by danutz89 View Post
                sall. Se intampla ceva daca pui mai puternice de 55w?
                Nu cred ca s-ar matui sticla la far, dar cam soliciti instalatia si ti-o mai prajesti.Stai mai bine la becurile de 55w.

                Comment


                • E normal sa fie fierbinti farurile dupa un drum mai lung de zi sau chiar si noaptea? La mine asa e, cel din dreapta frige mai putin, cel dinspre sofer putin mai tare decat celalalt. Sa fie oare din cauza bateriei de numai 60Ah? becuri am normale cu halogen 55w cu protectie UV schimbate ambele in aceeasi zi. Au deja 2ani de folosinta. Si cele vechi infierbantau.

                  Comment


                  • este absolut normal sa se incalzeasca, si nu neaparat dupa un drum mai lung ci chiar dupa cateva minute cu farurile aprinse
                    altfel nu s-ar mai topi iarna gheata de pe faruri, nu?
                    filamentul becului degaja multa caldura cand functioneaza
                    la halogene este cel mai cald, la xenon ceva mai putin iar la leduri foarte putin

                    Comment


                    • Originally posted by danutz89 View Post
                      sall. Se intampla ceva daca pui mai puternice de 55w?
                      S-ar putea sa omori oameni orbind soferii de pe contrasens si sa-ti ia talonul
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • dc e de 100w culoare normala de unde isi da seama garcea,pentru ati lua talonul?Noroc ca nu se poate monta asa ceva la cele cu faruri din plastic.
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Intr-o seara imi face masina de politie semne insistente din faruri. Credeam ca vrea sa ma opreasca. Apoi m-am prins ca avand greutate in spate practic ii orbeam Dau o faza lunga sa le demonstrez ca e scurta aprinsa si se calmeaza Garcea Si aveam doar 80kile in portbagaj. Atat.

                          Comment


                          • De-asta exista reglajul inaltimii farurilor, de care multi nu au habar. In loc sa dai si tu flash, puteai regla bataia lor putin mai jos.

                            Comment


                            • MyKe multi cred ca ala este butonu de la aragaz si nu umbla la el de frica sa nu iasa gazele

                              Comment


                              • Este foarte important si pentru vizibilitatea ta ca sofer sa dai farurile in jos cand ai greutate ca sa vezi mai bine.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google