Ambreiaj Logan Dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambreiaj Logan Dci

    Cum Pot Sa Reglez Un Ambreiaj La Un Dci?daca Se Poate,stie Cineva,a Mai Reglat Careva?
    Last edited by Guest; 15 November 2008, 15:59.
    God is my copilot

  • #2
    Ambreiajele la dci de 70 cp si 85cp sunt ambreiaje hidraulice si din cate stiu nu se pot regla...Ce te nemultumeste la el?
    Last edited by valeriuciprian; 14 November 2008, 19:32.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Din cate stiu eu nu la toate is ambreiaje hidraulice
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #4
        Originally posted by b76sbl View Post
        Cum Pot Sa Reglej Un Ambreaj La Un Dci?Daca Se Poate,stie Cineva,a Mai Reglat Careva?
        Ce are ca e foarte bun,misca masina din loc imediat mai ales ca noi care avem dci beneficiem si de cuplu mare.

        Comment


        • #5
          Mai intai vezi daca ai sau nu ambreiaj hidraulic, dupa care iti spunem metoda.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            care e diferenta intre un ambreiaj normal si unul hidraulic? cum pot sa imi dau seama de care am pe masina? am laureate dci 70 cp din ianuarie 2007
            Last edited by bciprian82; 26 December 2008, 16:49.

            Comment


            • #7
              Uita-te la cutia de viteze(in interiorul compartimentului motor)si vezi daca ai cablu care trage de ambreiaj...eventual,daca nu prea te pricepi,pui pe cineva sa faca pedala,si vezi ce se intimpla pe acolo.Oricum,daca e de 70cp,s-ar cam putea sa ai hidraulic.

              Comment


              • #8
                si asta hidraulic nu se poate regla in nici un fel,ca e sus tare,parca as fi incepator,tre sa ridic 3/4 de pedala ca sa cupleze,si mai aes cand vreau sa schimb repede,vreau sa fie cat mai jos.
                God is my copilot

                Comment


                • #9
                  S-a discutat mai mult pe tema asta, da un search si o sa afli toate raspunsurile. Unii s-au obisnuit asa cu ambreiajul sus.

                  Comment


                  • #10
                    Eu am intrebat pe la 2 service-uri, si mi-au spus ca cel hidraulic nu se regleaza.

                    Comment


                    • #11
                      se poate regla, am reglat eu la un ibiza pentru cineva care era terminat de treaba asta;
                      se poate, punand niste saibe sau una de 1,5 m intre corpul pompei si cutia de viteze, marindu-se pistonasul si astfel marindu-se distanta cursei de pedala a ambreiajului.
                      sigpicMy ride

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google