Help La Montarea Oglinzilor Electrice Incalzite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poti pune o poza cu acel cablaj te rog

    Comment


    • #47



      post : #401
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #48
        e bun cablajul..il poti lua cu incredere...daca esti dispus sa vii eu te ajut cu placere..doar ca pe perioada 17-29 august o sa fiu plecat in moldova.asa ca preferabil din septembrie.dureaza cateva ore.
        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
        sigpic

        Comment


        • #49
          Originally posted by usr1 View Post
          Cum ati reusit sa astupati gaura care ramine in fetele de la portiere dupa ce ati demontat oglinda mecanica?

          Ca sa-mi montez si eu oglinzi electrice am nevoie de cablaj joystick si oglinzi? Trebuie sa dau jos bordul? Plusul de la reglare oglinzi pot sa-l iua si de la casetofon?
          Cind o sa dai fata de usa jos in jurul oglinzi o sa vezi un burete de culoarea fetei de usi tragi buretele in dreptul gauri se integreaza in culoare la mine asa am lasat e ok

          Comment


          • #50
            si eu am facut acelasi lucru
            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
            sigpic

            Comment


            • #51
              Si eu,atunci am zis ca-i provizoriu dar sau scurs aproape 2 ani
              Initial am zis ca pun niste twetere
              Numai bine.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #52
                Eu ma gindesc sa pun o bucata de musama (cu e aia prin care iese tija de reglaj pentru oglinzi) pe care sa o lipesc cu poxipol

                Care este sansa de defectare la oglinzile electrice? La astea mecanice m-am lamurit ca imediat se strica sirmulitele ale de reglaj si spre surprinderea mea o oglinda mecanica e mai scumpa decit una electrica.
                Last edited by usr1; 13 August 2010, 23:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #53
                  salut, cine imi poate monta si mie oglinzi electrice in Buc si la ce pret?(manopera si piese). multumesc!

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by usr1 View Post
                    Eu ma gindesc sa pun o bucata de musama (cu e aia prin care iese tija de reglaj pentru oglinzi) pe care sa o lipesc cu poxipol

                    Care este sansa de defectare la oglinzile electrice? La astea mecanice m-am lamurit ca imediat se strica sirmulitele ale de reglaj si spre surprinderea mea o oglinda mecanica e mai scumpa decit una electrica.
                    Incercati cu "bradutii" care fixeaza capitonajul interior de plafon. Se lipesc pe partea cealalta a gaurii, pe interiorul ramelor ovale pe unde ieseau "joystickurile" de reglare a oglinzilor. Sunt si la culoare, se potrivesc la fix.
                    Sansele de defectare sunt minime, eu le-am montat de aproximativ 3 ani si functioneaza OK.

                    Comment


                    • #55
                      apropo de defectare ...am facut cablajul la oglinzi dupa sfatu baietilor de aici si dupa scheme..problema a fost ca am primit cablajul cu un fir de la reglaj-acelea care duc la mufa de joystick, inversat si reglajul mergea prost la cea din dreapta...adica in timp ce reglam pe cea din stanga se regla si cea din dreapta..ca sa evit treaba asta , am taiat firul pus gresit in ideea sa il pun la pinul corect...am cumparat papuci sa l montez, am avut un accident nefericit si am uitat de asta..toata vara n am atins reglaju si doar dezaburirea din cand in cand la oglinzi..acum putin timp cand sa reglez oglinzile am observat ca nu mai merge nici reglaj nici dezaburire, nici nimic la ele...am schimbat si siguranta..care sa fie problema oare? as schimba cablaju ca poate era defect si in alte parti.
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        salut...!poate cineva sa puna poze cu gaurile de la reglajul oglinzilor manuale astupate,doar aici mi-e sa nu dau gres...!?multumesc

                        Comment


                        • #57
                          Uite o idee, poate iti place
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • #58
                            de unde ai luat tweterele alea,a iesit frumos...!?

                            Comment


                            • #59
                              Pe fata am boxe asemanatoare cu astea, pana sa schimb oglinzile chiar nu stiam unde sa pun tweterele
                              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                              Comment


                              • #60
                                Sau asa...tweterele luate de la un magazin cu electronice...diode,tranzistori etc.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google