Conducta AC Fisurata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conducta AC Fisurata

    Salut tuturor!Am si eu o problema.Conducta mai groasa care intra in compresorul AC s -a fisurat chiar la intrare in AC si s-a pierdut freon+uleiul aferent.Intrebari:1.se poate lipi / suda ( poate in argon)? 2.Se gaseste ca piesa separata?la ce pret?Poate stiti cod , ceva? Multumesc anticipat !

  • #2
    daca nu ma insel conductele alea sunt facute din aluminiu, deci cam greu de lipit...dar cred ca se pot schimba.

    Comment


    • #3
      Conducta mai groasa este defapt returul, si se poate schimba. Doar Andrei moderatorul te poate ajuta cu vreun cod de comanda . De gasit prin magazin cred ca vei cauta mult si bine, mai bine mergi la service, mai ales daca mai ai garantie la masina.
      , sunt cu ochii pe voi !
      :thumbsup:

      Comment


      • #4
        Daca ai garantie mergi ca o schimba gratis.
        Daca nu, tot la ei trebuie sa o schimbi si sa reumpli instalatia. Cod si pret n-am deocamdata.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Salut tuturor!Am si eu o problema.Conducta mai groasa care intra in compresorul AC s -a fisurat chiar la intrare in compresor.
          Am gasit conducta noua dar produsa de ASAM...
          A montat cineva astfel de conducta ..are aceeasi lungime .diametru??

          Comment


          • #6
            De ce nu o sudezi pe a veche?!��

            Comment


            • #7
              Am fost la un service si s-a uitat tipul care sudeaza si a zis ca este fisurata prea aproape de acel umar unde se strange cu surub

              Comment


              • #8
                Multumesc.....

                Comment


                • #9
                  Ala nu era sudor...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google