Autorizare Folii Geamuri Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Autorizare Folii Geamuri Logan

    De data asta am cautat bine zic eu si nu am gasit niunde ce ma intereseaza,asa ca va rog poate are cineva idee.Am luat masina sh ,am pus folii la firma autorizata la Vitan pe toate geamurile.La indentificare ma pus sa-mi dau foliile jos de pe geamurile din fata.Poate stie cineva cum se procedeaza la autorizarea foliilor si eventual si un pret.Va multumesc.
    Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

  • #2
    Sigur nu ai scris unde trebuie.



    Trebuia sa iti iei folie omologata si nu te mai complicai ;)
    sigpic

    Comment


    • #3
      nu se autorizeaza pe fata,si daca cautai mai bine gaseai.este autorizata pe fata o singura tenta,care aproape nici nu se observa pe geam.deci...poti sa te apuci sa le dai jos
      Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

      Comment


      • #4
        Ami cer scuze de postarea gresita ,pe fata erau folii de care spui si tu aproape clare doar de aproape ati dadea seama ca au folie.Cum ami dau seama ca foliile de care spuneti voi sunt "gata autorizate"?Ati dau ceva la mana ca si mie mi-au o autorizatie ei.Am anteles de la un nenea garcea ca trebuiesc trecute pe talon.Oare asa sa fie?
        Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

        Comment


        • #5
          Cred ca s`a referit sa`ti iei tu folie cu autorizata si sa ti`o pui pe geamuri. Din cate am inteles eu nu mai ai voie cu folie deloc, ma refer pe fata...
          Da`le si tu de`o sticla cu vin si poate te lasa cu folie

          Comment


          • #6
            Nu trebuie trecuta nici o folie in talon.Singura folie omologata pentru fata este Llumar cu transparenta 73%.Folia omologata pentru fata este aproape iesesizabila.Si mai este folia omologata pentru fata Alfaromtrans,tot cu o transparenta foarte mare dar nu e chiar asa omologata cum spun ei.Daca te opreste un"cuib" RAR te face pentru folia alfaromtrans.Cu politia o mai dai din colt in colt dar cu RAR-u nu reusesti.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • #7
              OK. am anteles ce vroia sa spuna despre folie ma refeream la detalii despre folia autorizata ati da ceva la mana ,o trece an talon ceva de genu asta.Cat despre sticla de vin ce sazic am ancercat mai multe sticle chiar dar sti cum era la ei acolo,ca la emisiunea"BIG BRADER"
              Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

              Comment


              • #8
                Am avut folie pe fata la 2 masini ca asa au venit dar sincer sa fiu, nu mi-as pune asa ceva pe fata...noaptea cand dadeam cu spatele trebuia sa las ambele geamuri in jos ca sa vad ceva in oglinzile laterale ca cea de pe parbriz era egala cu zero
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #9
                  Ai si un pret te rog?
                  Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                  Comment


                  • #10
                    Si folia de la Alfaromtrans e omologata, a se cauta pe pagina RAR daca sunt dubii, asa ca nu cred ca te prea face RAR-ul, povesti sunt destule insa

                    Comment


                    • #11
                      nu exista folie omologata.....puteti sa aveti cate harti vreti voi la mana.....daca luati amenda si incercati sa dati in judecata pierdeti clar.....eu am folie pe toata masina de la Alfaromtrans cu acte si omologare dar tot se ia de mine politia....se da omologare dor ptr geamurile latereale spate fara luneta !

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Juristul2000 View Post
                        Si folia de la Alfaromtrans e omologata, a se cauta pe pagina RAR daca sunt dubii, asa ca nu cred ca te prea face RAR-ul, povesti sunt destule insa
                        Am prieten care la oprit RAR-u pentru folie alfaromtrans.Ghici ce ia zis cand a aratat omologarea? Raspuns:Sa ii dai foc.Sa ales cu talonu suspendat +amenda de 500lei.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • #13
                          Sa conteste amenda in instanta si ghici ce?O sa dea RAr-ul foc la amenda si la procesul verbal

                          Comment


                          • #14
                            Daca in cazul foliei patesc chestia asta din partea politiei/rar , in cazul ionozari geamurilor , patesc aceiasi poveste? Stie cineva?
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by darksid3 View Post
                              Am avut folie pe fata la 2 masini ca asa au venit dar sincer sa fiu, nu mi-as pune asa ceva pe fata...noaptea cand dadeam cu spatele trebuia sa las ambele geamuri in jos ca sa vad ceva in oglinzile laterale ca cea de pe parbriz era egala cu zero

                              Eu am dat cu spatele si pe ploaie si pe ninsoare si pe ceata si vedeam prin folie.. din masina aproape ca nu se observa ca ai folie. Pana nu am bagat pe un tip in masina nu m`a crezut ) credea ca in masina e aceeasi vizibilitate ca afara Faza e ca iarna asta e mi s`au aburit intr`una geamurile laterale spate. Si asta sigur e de la folie, ca inainte s`o montez nu se abureau.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google