Cum mergeti cu Loganu'?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E buna masina. Uitati ce am patit ieri, pt a nu stiu cata oara mi-am tinut morala cand am ajuns acasa de la lucru...
    Am un traseu de cativa de vreo 2 km drum drept in drum spre casa (lucru). Ies frum de la lucru si unu (care l-am vazut de mult timp ca nu e pe treaba lui dar nu m-am pus cu mintea lui...pana acum) m-a depasit la semafor pe partea dreapta (desi e o sg banda) , a trebuit sa franez ca sa avem loc amandoi. Tipu' cu un Opel Astra Twin Spark de 1.4 ''Ei bine mai baiatule...si eu sunt grabit sa ajung acasa, hai sa te vad ce-ti poate masina.''
    Da-i a 2-a la 5000, da-i a 3-a la 5500 si dus am fost (el doi oameni in masina, eu doar cu unul) + treapta 4 iara la 5500 , l-am lasat bine in urma, ii vedeam frustrarea pe fata luyi cand l-am depasit.
    Eh, mi-am zis, din cand in cand asa mai rar...e bine sa mai faci cate o mica competitie...
    Dar ajuns acasa mi-am zis ca n-am facut bine ca m-am pus cu mintea lui. Defapt m-am pus cu masina lui....Cred ca pana atunci depasise cu Opelu' multe Loganuri si de aia m-a ignorat la semafor...sper macar sa-zi fi schimbat un pic impresia, ca a doua oara nu ma mai pun cu el...
    Last edited by Octavian; 5 October 2007, 14:38.

    Comment


    • #47
      Tare....Dar pacat de masina ca o chinui si pe ea

      Comment


      • #48
        Asa am spus si eu, de tare e tare, pt ca l-am dovedit pe individu' ala cu tot cu Opelu' lui, normal ca mi-a placut cand i-am vazut fata cand l-am depasit, cat era de ofticat (asa...o privire serioasa, fixata inainte, parca nici nu existam pe drum, mainile cred ca mai putin si rupeau volanu').
        Dar cand am ajuns acasa, mi-am spus, motorasu' meu...nu merita tratamentu' asta. Am vrut sa-l ''premiez'' cu ceva, dar inafara de forja luata...
        O sa-i dau pe viitor un ulei bun bun, sa fie si el impacat

        Comment


        • #49
          Ce tare esti...Recompesezi motoru ca la ofticat pe unu mai mare

          Comment


          • #50
            Pai da...Nu unu mai mare, tot de seama lui...1.4 Spark. I-a aratat putin respect! la Opel. Pentru asta merita din plin recompensat. Pacat ca stapanu' nu are fonduri cat ar vrea el pt masina... Avion as face-o ) Tzuc-o tata pe ea... Ce bine ca a mea (femeie) nu se baga aici...sper. Mi-ar da numai ''tzucaturi''... Scuze de offtopic.

            Comment


            • #51
              Originally posted by Octavian___28
              Dar cand am ajuns acasa, mi-am spus, motorasu' meu...nu merita tratamentu' asta. Am vrut sa-l ''premiez'' cu ceva, dar inafara de forja luata...
              O sa-i dau pe viitor un ulei bun bun, sa fie si el impacat
              daca nu ii dai un Castrol 5W40 sau un Mobil 1 0W40 sau macar 5W40 nu faci nimic)

              Comment


              • #52
                Originally posted by SUPERCAR
                daca nu ii dai un Castrol 5W40 sau un Mobil 1 0W40 sau macar 5W40 nu faci nimic)
                SUPERCAR are dreptate

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Octavian___28
                  Tipu' cu un Opel Astra Twin Spark de 1.4
                  Pana la urma ce era? Opel Astra sau Chevrolet Spark?
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #54
                    Am spus , MobilS 5W40 (full sintetic). Cred ca e o alegere buna si sper (!) ca nu trebuie sa-mi fac probleme ca nu ar fi ''ce trebuie''.
                    Oricum, dupa forja primita, asa sprintena era in oras....i-am mai curatat cu ocazia asta toate gaurelele )
                    Am uitat sa mentionez, tipu' cu Opelu m-a depasit in cele din urma, in oras peste liniile de tramvai (perpendiculare cu soseauaua) unde eu trec incet de tot, ca e groaznic, el s-a dus frate...si-a lasat acolo un leu din bucse
                    LE: Opel, ''Astra II Twin Spark 1.4'' (asa parca scria pe spate)...las-o naiba ca inca mai am habar de masini...prima data scade vederea...apoi scade altceva....si tot asa... )
                    Last edited by Octavian; 5 October 2007, 15:52.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Octavian___28
                      LE: Opel, ''Astra II Twin Spark 1.4'' (asa parca scria pe spate)
                      E Opel Astra 1,4 Twinport. Face 0-100 km/h in 15,2 sec.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by andrei
                        E Opel Astra 1,4 Twinport. Face 0-100 km/h in 15,2 sec.
                        asa greu...parca e diesel?

                        Comment


                        • #57
                          aaaaaaaaaaaa...ok, acum am inteles de ce era asa de ofticat )
                          Sta rau la demaraj, dar nu tot 75 CP are??
                          .....Twinsport, asa, da....

                          Comment


                          • #58
                            are mai mult de 75 ca e cu 4 supape/cilindru ala are vreo 90CP

                            Comment


                            • #59
                              E valabil la asta nou. Eu m-am pus cu Astra II.
                              Dar acum vad...pfuiii...sa-mi trag una-n freza, si asta nou Astra New, are 90 cp, dar dupa date il facem la 0-100/h (la 90 cp Astra new scoate 13,6 sec...) Yes!!!
                              ...sau cel putin ii putem crea probleme mari )

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by andrei
                                E Opel Astra 1,4 Twinport. Face 0-100 km/h in 15,2 sec.
                                Fata de logan in 10

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google