Cum mergeti cu Loganu'?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cum mergeti cu Loganu'?
    BLANA!

    Comment


    • #92
      @gigiman: ... imi place cum gandesti!

      Comment


      • #93
        @gigiman- Inseamna ca ai buzunar umflat!!! Sau esti ruda cu Patriciu!
        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

        Comment


        • #94
          Pana la urma !! Cum se face un rodaj corect??????
          nu de alta dar saptamana asta imi vine loganul!!!

          Comment


          • #95
            Iti spun eu cum se face ca sunt in rodaj. Te tarai azi maine pe sosea pana la 3000 ture, ca daca depasesti si-ti baga aia testerul la revizie si vede ca nu ai respectat indicatiile e nasol: pierzi garantia.
            Eu luni ma duc si scriu pe spate: ,,Nu ma stresa, sunt in rodaj", ca ma dispera toti, stau in spatele meu si mai fac si flashuri.

            Ca sa ma calmez, iau BMW-ul si depasesc tot ce prind pe sosea.

            Comment


            • #96
              De obicei trebuie sa simti motorul, nu sa te iei dupa turometru.
              sigpic

              Comment


              • #97
                @blackrally:aia cu garantia si testerul care vede ca ai depasit 3000rpm in rodaj e o poanta foarte faina asa ti-au zis si tie cei de la dacia? Magarii...se tin de bancuri...
                @mitch: da un search si gasesti topic despre rodajul loganului...
                @spartacus: pana sa-l simti, increde-te in indicatiile din bord...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #98
                  Nu cred ca e poanta. Dealerul imi este amic si nu cred ca a vb. la misto. Mai am un prieten cu Logan si acelasi lucru m-a sfatuit: Sa nu depasesc 3000 ture, in prima 1000 de km.

                  Comment


                  • #99
                    Ei nu pot citi turatia din UCE injectie. Asa ca, au facut si ei o gluma...
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Ca tot exista un topic despre turatii intreb si eu sa mai aflu pareri.
                      Eu sunt genul care imi place sa merg destul de turat dar de multe ori ma intreb daca dauneaza chiar asa mult motorului.
                      Stim ca pe autostrada la viteza de 130 km/h avem aproape 4000 rpm sau ma rog pe acolo.. O tinem asa 200 km incontinuu si nu are nimic deci o turatie constanta de 4000 nu are ce sa strice nu? Oare depinde si de viteza in care te afli,intr-a 5a sa se uzeze mai putin dar daca mergi in oras cu 4000 rpm cu a 3-a sa se uzeze mai tare?
                      Ce se poate buli la motor daca schimbi de ex in oras la 4000-5000 si o tii in 3000-4000 ture.. pot sari pistoane, poate incepe sa consume ulei mult, sau alte probleme grave la motor? Ma refer strict la stilul asta de mers turat. De ex cand o tii constant la 3-4000 motorul intra intr-o rezonanta si incepe sa sune ca si cum ar fi pericol sa se intample ceva iminent Schimb de ulei ,filtre etc il fac mereu inainte de termen,niciodata nu depasesc...
                      PS: Stiu ca Logan este o masina extrem de fiabila dar din motive financiare am pus si aceasta intrebare sa aflu pareri ca nu as vrea sa se intample ceva motorasului cand il "fortez" )
                      Last edited by Raoulemilian; 28 January 2014, 23:19.

                      Comment


                      • Dupa stilul de mers, uleiul si filtrele se schimba precum si celelalte consumabile... Si totodata, distributia.

                        Comment


                        • Alte pareri pentru postul 100?

                          Comment


                          • O turezi ca sa te aflii in treaba, nu pateste ea mare lucru.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Cam asa se circula in afara !
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ai uitat sa completezi cu "la vale".
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google