Unde Se Lipesc Firele De La Angel Eyes-uri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Se Lipesc Firele De La Angel Eyes-uri?

    Salut, dupa multe contradictii legate de angel eyes: legal sau nu, bune sau nu, am reusit sa le montez pe masina. In ciuda celor care au fost carcotasi si mi-au sugerat sa imi iau o lanterna cu mine ca sa vad pe unde merg in caz ca le montez cu becurile incluse in kit, tin sa spun ca am facut un drive test cu ele in afara localitatii in plina bezna si cred ca se vad chiar mai bine decat cele stock. In fine, am o intrebare legata de cele 2 inele angel eyes de pe faruri. Cel care mi-a montat farurile nu mi-a conectat si cele 2 fire: verde si negru ca sa mi se aprinda cerculetzele. Toata stima pentru el, pentru ca si asa mi-a facut tot montajul moka si s-a tavalit pe sub masina vreo 2 ore.

    Asadar....ca sa fac si cerculetzele functionale odata cu pozitiile, cum tre sa prind cele 2 fire verde si negru? dezizolez firele de la becul de pozitie si le leg acolo? sau e alta metoda? intreb ca sa nu ard vreo siguranta sau ceva. multumesc
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

  • #2
    la mine asa a facut cel care mi le-a montat le-a legat de cele de pozitie si a izolat bine ;)

    Comment


    • #3
      La pozitie vin legate inelele acelea. Trebuie sa tai firele de la pozitie, sa le prelungesti, ca altfel nu o sa ajunga. Negru cu negru, verde cu verde. Sanatate

      Comment


      • #4
        mersi, o sa incerc maine sa vad ce pot face, vroiam sa fiu sigur
        sigpic
        Logan 1.4 Dynamic Blue

        Comment


        • #5
          Si la mine a facut la fel,le-a prelungit pe alea de pe pozitie,le-a dezizolat si le-a legat si pe-astea si acum e ok,dar cred ca scot pozitia ca bate prea tare...
          1 point 6 litre 8 vsigpic

          Comment


          • #6
            Vad ca te-ai lamurit!!!!!!!La pozitie!
            aham......Restul e LOGAN


            http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

            Comment


            • #7
              Originally posted by dreamster View Post
              Si la mine a facut la fel,le-a prelungit pe alea de pe pozitie,le-a dezizolat si le-a legat si pe-astea si acum e ok,dar cred ca scot pozitia ca bate prea tare...
              ... sau schimba ledurile din inele cu unele mai puternice. Nu am montat inca farurile pe masina dar am apucat sa schimb ledurile din inele. Ca sa nu ramana gaura aia o sa-i pun becuri de pozitie, dar pe cele mai chioare ce o sa le gasesc pe piata.
              sigpic
              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google