Logan Vs Mers Pe Jos

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Vs Mers Pe Jos

    asta na mai fost si am zis sa-l incep eu...acum 10 ani am avut permisul de conducere anulat si un an din viata am asteptat sa treaca timpul sa pot sa dau examen sa-l recuperez!!! unii pot sa-si inchipuie cum e sa mergi cu tranvaiul sau cu taxiul(cand ai bani)pe jos in jurul casei sau la servici cu bicicleta o luna doua dar un an am zis ca mor....la vremea aia aveam o dacia 1410 noua nouta de care mam bucurat prea putin ca incepusem sa circul dupa belea si fara carnet pana intr-o zii cand am hotarat sa o vand ca albeam naiba de frica gaborilor!!! si de aia zic atunci mergand pe jos incolo incoace si un jaf de olcit ar fi fost super bun deci ce am vrut sa zic; loganu' e de aur cand vezi pe altii in statie la autobuz zgribuliti! scrieti si voi cum e cand nu ai carnet dar ai avut inainte...

  • #2
    Dar ce prostii facusei?
    sigpic

    Comment


    • #3
      da in primul rand ce ai facut da ai ramas pieton?
      sigpic #

      Comment


      • #4
        eu am avut masina in service saptamana trecuta pentru rugina,..si am mers cu microbuzul si cu un taxi...si era o vreme de ma lua pe sus ... si asta numai intr=o zi...imagineaza-ti unul care face naveta zilnic fara masina si sta la ocazie sau la microbuz..oricum nu cred ca trebuia logan vs mers pe jos....ci masina vs mers pe jos ca in conditii de astea o masina in care sa ai putina caldura si sa nu ploua in ea e ideal
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #5
          Eu zic ca e si putin de egoism in tot devotamentul asta pentru masina. inteleg pasiunea pentru masini, si eu o am in sange, dar cred ca mersul pe jos/cu bicicleta este sanatos din toate punctele de vedere... pentru noi in primul rand (conditie fizica, mai putin stres, o mai buna circulatie sanguina), apoi pentru mediu (stiu, multora li se pare "gay", sau stupid... "Daca nu merg eu cu masina nu se mai topeste gheata de la poli ?" Ba da, dar daca majoritatea ar gandi asa... ) Automobilele sunt esentiale, mai ales la drum lung, si pentru economie, transport, bla-bla... stim !
          Ideea e ca atunci cand nu e absoluta nevoie, si nu este disperare sa te dai in stamba cu aptitudinile tale de sofer, poti sa iei in drumul tau spre serviciu si pe alti colegi (lucru care se practica intens... in Vest, bineinteles), sau poti renunta in favoarea celor de mai sus si a transportului in comun.
          Cati dintre voi au probleme din cauza sedentarismului, si a stresului ? Poate ca prea multi.. si e pacat
          :inlove:

          Comment


          • #6
            haideti sa o luam si asa,nu zic tinem cont si de mediu si de bietii pietoni .nu vreau sa fiu egoist dar daca nu as avea baia in apartament ,cred ca si acolo m-as duce cu masina,poate obisnuinta ,serviciul sau comoditatea dar vecinii sau cunoscutii cand ma vad pe jos se uita mirati ,unii mai intreaba -ai probleme cu masina sau.......altii se uita zambind,na ca iar a patit asta ceva ..........dar am avut si eu ocazia sa am masina in service si a trebuit sa merg pe jos ,aveam o senzatia ca sunt olog,handicapat si cred ca si eram dupa turele date cu bicicleta , doua saptamani mi-au ajuns, si cand te gandesti ca urcam la Balea Lac pe bicicleta.
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

            Comment


            • #7
              Originally posted by Pacco View Post
              Dar ce prostii facusei?
              prima o depasire pe trcerea de pietoni cu oameni cu mainile pe capota si militianu' mai incolo, permisu' o luna...a doua in timp ce coboram de pe o bordura inalta incet incet am zgiriat o alta care trecea si uite asa o a doua abatere in 6 luni si binenteleles a atras dupa sine anularea permisului...deh tineretea putem sa o scald cu gaboru' da tare in clont a iesit un rahat...

              Comment


              • #8
                ar trebui sa se deschida un nou thread cu nebuniile facute in tinerete , scuze de off-topic , dar cred ca oricine ar avea cu ce se lauda, normal cu capul plin nu-mai prosti poti face ,dar cine-i ca tine atunci ........?
                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SG 89ers View Post
                  Eu zic ca e si putin de egoism in tot devotamentul asta pentru masina. inteleg pasiunea pentru masini, si eu o am in sange, dar cred ca mersul pe jos/cu bicicleta este sanatos din toate punctele de vedere... pentru noi in primul rand (conditie fizica, mai putin stres, o mai buna circulatie sanguina), apoi pentru mediu (stiu, multora li se pare "gay", sau stupid... "Daca nu merg eu cu masina nu se mai topeste gheata de la poli ?" Ba da, dar daca majoritatea ar gandi asa... ) Automobilele sunt esentiale, mai ales la drum lung, si pentru economie, transport, bla-bla... stim !
                  Ideea e ca atunci cand nu e absoluta nevoie, si nu este disperare sa te dai in stamba cu aptitudinile tale de sofer, poti sa iei in drumul tau spre serviciu si pe alti colegi (lucru care se practica intens... in Vest, bineinteles), sau poti renunta in favoarea celor de mai sus si a transportului in comun.
                  Cati dintre voi au probleme din cauza sedentarismului, si a stresului ? Poate ca prea multi.. si e pacat
                  bai nea, o luna e mult pentru unul ca mine ce de 9 ani mergeam zi de zi, un an a fost crima...si cu sedentarismul nai nimerito ca am facut ciclism de performanta in zilele mele bune cind imbracam o pereche noua de chiloti ai rupeam mai intai pe margine ca sa intre pe mine, iar dupa ce am terminat cu bicla mam apucat de sala unde am puso tare tare, in trei ani de la 78kg la 105kg si dela 36cm la brat (rece) la 46cm(rece) aaaaaaaa.....

                  Comment


                  • #10
                    nu te cred. pune poze!

                    Comment


                    • #11
                      Scz de off dar ce ti se pare asa mult 10cm pe brat in 3 ani? au am avut 31 pe brat si in 1an am ajus la 41.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • #12
                        eu dupa 4 luni de mers cu o dacie din '69 am facut niste brate mai ceva ca ronnie coleman
                        Last edited by adypala; 8 March 2009, 20:13.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by al!n View Post
                          Scz de off dar ce ti se pare asa mult 10cm pe brat in 3 ani? au am avut 31 pe brat si in 1an am ajus la 41.
                          Inseamna ca ai luat napo cum a luat si eu

                          Comment


                          • #14
                            Nu am luat nimic doar ca aveam ceva tesut adipos pe brate.
                            AG 16 Y M A

                            Comment


                            • #15
                              eu am mancat doar sunca cu ceapa si branza

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google