Logan MCV Vs. Hover CUV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan MCV Vs. Hover CUV

    Hover CUV este cel mai ieftin SUV din SUA ...-> pretutile sunt cam aceleasi ... intradevar lipsa unei motorizatii diesel se simte la consum , motorul de 2351cmc si 136CP, cu un cuplu maxim de 212Nm, consuma circa 11litri% ... Ca spatiu este mai incapator ca MCV`u cu f putin... Varianta 4x4 este ~10000E in timp ce varianta 2x4 este ~8400E ... Motorul fiind de Mitsubishi din cate am auzit este fiabil ... Am auzit ca intretinerea la Hover SUV este relativ ieftina poate cu putin mai mare la un Logan diesel ...

  • #2
    Din scurta documentare se pare ca pretul ar fi de cam 17999Euro pentru HOVER CUV 4x4 powered by Mitsubishi, inmatriculat la cheie, nou noutz, zero km, cu absolut toate taxele platite la fel cam cat e si un mcv...plus o berlina
    Last edited by valeriuciprian; 10 April 2009, 21:05.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Stiu cel putin 2 asemenea panarame de masini care zac in service,din lipsa de piese.Au un consum fff mare si probleme majore la transmisie,cedeaza grupurile.Consuma circa 15% .Are un prieten,prima data a cedat grupul spate,a mers la service i-au scos cardanul si a mers numai cu fata, pana a cedat si acolo grupul,acum sta in service,pana vine vaporul cu piesele din China.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #4
        Din cate stiu eu, Hover e facut de chinezi asa ca nu ma astept la o fiabilitate iesita din comun, chiar daca motorul e de Mitsubishi.

        Am citit cateva topicuri pe alte forumuri despre Hover si majoritatea nu ridicau in slavi masina ci din contra, nu se recomanda cumpararea unuia.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Deci pe scurt masina e o chinezarie ieftina ?... din cate am citit pe un site ( http://machinahover.blogspot.com/ ) pretul este de 10000E asta zicea si alt site ... consumu cica ar fi de numa 11% (dar daca dan.gutu zice ca are prieten si consuma 15% e clar ca consuma ~15% ... ) , si zicea ca s`ar putea pune si GPL si "o sa consume cat matizu"

          P.S da am gresit cu pretu am uitat de taxele de inmatriculare ca e masina NON-EU ...
          Last edited by NPoWer; 10 April 2009, 21:13.

          Comment


          • #6
            Prietenul a castigat masina la nu stiu ce tombola,este in leasing,acesta fiind platit de firma cu tombola,el a vrut sa schimbe pe banii lui grupurile,dar costa in jur de 900 de euro,asa ca a ramas tot pe mana garantiei . Plasticele din interior sunt de proasta calitate si nici nu sunt prinse bine.Ce m-a surprins,are o piele de foarte buna calitate pe scaune si cusuta ingrijit
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #7
              aha ... din cate am vazut aici ( http://www.hover.com.ro/ ) masina arata frumos , interioru la fel ... piesele asa cica ar fi ieftine pai doar sunt chinezarii dar transportu e scump ..

              Comment


              • #8
                Subscriu la ce a scris dan.gutu, am vazut una la spalatorie, plasticele pe ea sunt cam "experimentale", dovada a unei lipse de idei si de tehnologie (care cred ca se reflecta si in restul masinii), dar pielea de pe scaune e senzationala. In consecinta propun o colaborare intre Dacia si Relaxa Mizil, ca sa putem avea o masina mai buna decat ei la capitolul piele...
                Sa fim seriosi, daca vreau o canapea de piele mi-o cumpar de la Mobexpert nu din China....
                Despre masina, nu as umbla cu ea nici daca mi-o da "moca"...

                Comment


                • #9
                  Eu de nevoie, as umbla si cu un Bentley Continental GT! Te asigur eu ca,daca o primesti ''moca'' umbli cu ea !
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #10
                    Am destule masini si abia le rezolv problemele in limba romana, anul asta nu vreau sa invat chineza. Eu tin masinile sa ma folosesc de ele, nu sa se foloseasca ele de mine!
                    PS Intamplator cunosc bine importatorul in Romania, si asta nu ma linisteste...

                    Comment


                    • #11
                      @ Detalil : Corect ! Ma intreb daca si fabricantul chinez comercializeaza bauturi spirtoase ca si importatorul roman.... Mortala combinatia, nu ?

                      Comment


                      • #12
                        ce mai comparatie!!!!!!! Hai Romania!

                        Eu nu vad nimic de comparat intre cele doua masini. Nici macar nu fac parte din aceeasi clasa. Parerea mea personala despre Hover Cuv e ca e o masina foarte reusita atat ca aspect exterior cat si ca dotari si finisare interioara, iar la pretul ei, eu zic ca merita luata in seama. Asa ca voi lasa imaginile sa vorbeasca de la sine si astept comparatia dintre Logan MCV si Mercedes ML!!!!!!!!! Vad ca asta e trendu.
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Atunci vinde-ti Loganul, mai vinde si un MCV nou si ia-ti Hoover (ce nume de aspirator are!)....

                          Comment


                          • #14
                            Nu stiu cum sta cu partea tehnica modelul chinez, asa ca ma abtin, estetic este peste Dacia.
                            Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                            Comment


                            • #15
                              hover asta nui ala cu ventiloare de pluteste ???

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google