Logan MCV vs Skoda Roomster vs Fiat Doblo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan MCV vs Skoda Roomster vs Fiat Doblo

    Sunt curios sa aflu parerile voastre (sper ca n-am luat teapa). Am propus trei masini pt ca fac parte din aceeasi clasa. Ar fi interesant de comparat consumuri, dotari, preturi, dimensiuni, etc...

  • #2
    Fiat Doblo in nici un caz,e si mai inalta ca un MCV.

    Comment


    • #3
      Nu prea se compara Doblo cu cele doua, asa s-ar putea pune si Kangoo-ul.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Nu stiu de ce nu incadrati si Fiat Doblo in acceasi clasa cu Logan MCV si Skoda Roomster, dimensiunile, dotarile si motorizarile mi se par apropiate. E adevarat ca Doblo e mai inalt cu ~20cm decat Logan MCV dar au fost concepute pentru acelasi target... hai sa incercam totusi o comparatie, eu zic ca ar fi interesant de aflat cat mai multe despre ele. Eu poate sunt subiectiv, dar, la acelasi pret si aceleasi dotari clasamentul meu ar fi:

        1. Logan MCV;
        2. Skoda Roomster (desi mi se pare oribila);
        3. Fiat Doblo.

        Daca ar fi sa compar dotarile standard, clasamentul ar fi:
        1. Fiat Doblo;
        2. Logan MCV;
        3. Skoda Roomster.

        La motorizari:
        1. Fiat Doblo;
        2. Logan MCV;
        3. Skoda Roomster.

        La consum (acelasi tip de motor):
        1. Skoda Roomster;
        2. Fiat Doblo;
        3. Logan MCV.

        Comment


        • #5
          am mers cu fiat doblo si cu logan mcv de romster sincer nu stiu nimic nu am avut ocazia sa merg cu unu ..asa ca parerile mele vor fi impartite intre logan mcv si doblo ce mia placut la doblo : zgomot interior redus senzatia de putere ma bagat in scaun de multe ori consumul care e mult mai mic fata de mcv la logan total opus cel de 85 de cai are si el zvacniri dar nu ca ale dobloului zgomotul interior hmm cam suparator ...iar consumul parca un litru in + fata de doblo la suta de km deci nu e prea mare diferenta in schimb in doblo finisarile interioare lasa de dorit pe cand la logan sunt foarte bine puse la punct un lucru pe care lam mai auzit la posesorii de doblo e ca usa glisanta face figuri la un moment dat si ar mai fi un dezavantaj cand o deschizi p aia si e frigu dupa lume iese toata caldura din masina .....la stabilitate plusez la logan este mult mai stabil fata de doblo ...echipari de siguranta din nou se pare ca doblo este peste logan esp abs air bag-uri la mcv parca sunt 2 air baguri si optional inca 2 la stalpi siii sincer ca aspect fara suparare pt ca urmatoarea mea masina va fi un mcv doblo din nou pluseaza de vazut varianta doblo malibu cam atat am avut de zis romsterul nu imi place ca aspect dar nu stiu ce poate asa ca daia nu am zis nimic despre el toate bune
          ((:~NU FUGI MAI TARE DECAT INGERUL TAU PAZITOR POATE ZBURA ~))

          Comment


          • #6
            Originally posted by andrei
            Nu prea se compara Doblo cu cele doua, asa s-ar putea pune si Kangoo-ul.
            Si Partner-ul de la Peugeot.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google