liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • IN SFARSIT APAR SI EU DE LA MUNCA SI UITE CE GASESC:
    @ Stuke : masina are 1097 kg in talon(nu am cantarito)
    @ felix : Ms frumos(pacat ca nu ai fost aseara afara)
    @lancer: dator cu o bere la tine(
    @ seba si cristi XP : aici am vrut sa ajung.....: nici eu nu as crede ca 1.4 cu soft, evacuare, si filtru are nu are avea cum sa bata un 16v...( stuke poate sa confirme cand ne-am dat si antepenultima data ca venea pe mine..corect?) ... nu am sa zic ce am facut masini pentru ca nu este topicul pentru My Ride si nu vreau sa fiu oFFtopic...Nu inteleg ce nu e clar atata timp cat stuke "victima" sustine ca masina mea trage mai bine c-a a lui. Si diferenta de piesa dintre scaun si volan...sunt c-am aceleasi lucruri si stuke este un sofer extraordinar si care stie sa traga de masina foarte bine.
    @ALL: Pentru cine nu ar crede ca 1.4 al meu personal, muncit din greu, ca nu trage atat de bine pe cat exprim eu e rugat prin PM sa dam o intalnire si cu asta se convinge ... Numai bine!

    IN SFARSIT APAR SI EU DE LA MUNCA SI UITE CE GASESC:
    @ Stuke : masina are 1097 kg in talon(nu am cantarito)
    @ felix : Ms frumos(pacat ca nu ai fost aseara afara)
    @lancer: dator cu o bere la tine(
    @ seba si cristi XP : aici am vrut sa ajung.....: nici eu nu as crede ca 1.4 cu soft, evacuare, si filtru are nu are avea cum sa bata un 16v...( stuke poate sa confirme cand ne-am dat si antepenultima data ca venea pe mine..corect?) ... nu am sa zic ce am facut masini pentru ca nu este topicul pentru My Ride si nu vreau sa fiu oFFtopic...Nu inteleg ce nu e clar atata timp cat stuke "victima" sustine ca masina mea trage mai bine c-a a lui. Si diferenta de piesa dintre scaun si volan...sunt c-am aceleasi lucruri si stuke este un sofer extraordinar si care stie sa traga de masina foarte bine.
    @ALL: Pentru cine nu ar crede ca 1.4 al meu personal, muncit din greu, ca nu trage atat de bine pe cat exprim eu e rugat prin PM sa dam o intalnire si cu asta se convinge ... Numai bine!
    Last edited by MCD; 3 November 2009, 19:41. Reason: Automerged Doublepost
    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

    Comment


    • mai, tu n-ai inteles. n-am zis ca tu si amsina ta nu faceti un 16v. dar lumea incepe sa generalizeze ca 1.4 cu niste modificari uzuale, bate 16v. mai nou, 16v modificat. vezi chiar cazul in care tu l-ai batut pe stuke si din cate zicea si el, nu e stock defel loganul lui. nu stiu nici eu cate kile are masina ta, dar cand zici ca 1.4 modificat bate 16v, ar fi normal sa pui motorul tau pe o caroserie de 16v full option si atunci vezi momentul adevarului. stiu ca n-o sa-i convina lui tavi, dar ala e adevarul cand zici ca 1.4 bate 1.6. altfel, o masina usoara cu cai mai putini decat aia mai grea, ii sta in fata. corect. si honda de 800 de kile bate a3 1.8T de 150 de cai. dar nu motorul de honda de 130 de cai e mai tare decat 1.8T de la vw...
      oricum, mcd, tie bravo si de-ania astept sa vb ce ai facut la masina vii la sibiu la groapa, nu?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • MA CARE MAI ZICE CEVA DE RAU DE
        DAN MCD ARE O BERE SI O TUICA DE LA MINE
        omu are cu ce asa ca mai suptire cu rautatiiile
        cine nu e de acord sa faca una cu el si dupa sa vorbeasca

        Comment


        • @seba: s-ar putea sa vin....(dar nu ma dau ca nu e genu meu) tragem linii libere si gata(respect seba)
          @eu nu am generalizat 1.4....nu am cum sa postez la comun cand bat o masina...eu tot timpu am vorbit numai de masina mea.
          @intrebare pentru toata lumea 1.6 mpi "resoftat" vs 1.6 16v stock) cine credeti c-a bate....caz concret FOF 1.6 mpi bate 1.6 16v pe 402m dupa nu conteaza ce face unu ce face altu....
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • Nu stiu cum trage masina lui MCD (adica stiu de acum 3-4 luni cand m-am dat cu el) si diferentele erau de 30cm pt el intre 16v stock stock ( cu roata de rezerva in spate, cu rezervor jumate etc)...
            Acum probabil ca a mai lucrat serios la ea si trebuie felicitat pentru asta. Ar fi interesant sa se intalneasca cu logan SEJ din tulcea. Un 16v umblat destul de mult la el . cei care au mai fost la legale stiu probabil despre cine e vorba.

            Si sunt de acord cu cei care zic ca nu trebuie generalizat. Daca erau 2-3-4-5-10 masini ca ale lui mcd care sa bata la orice ora 16v,cum bate el,da era ok. dar asa trebuie felictat mcd pt munca pasiunea si banii depusi in masina lui.
            Tot respectul.
            Si mai trebuie mentionat si de faptul ca masina lui e un caz special, in sensul ca e versiunea cea mai usoara, ia sa faca un 1.4 abs plus cu ac, sau laureate modificarile lui, sigur rezultatele nu ar fi aceleasi.

            fof nu are doar soft. are si alte mici modificari asa ca nu e corect sa spui ca doar cu un soft 1.6 bate 16v.
            Last edited by bossake; 3 November 2009, 21:11. Reason: edit
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              mai, tu n-ai inteles. n-am zis ca tu si amsina ta nu faceti un 16v. dar lumea incepe sa generalizeze ca 1.4 cu niste modificari uzuale, bate 16v. mai nou, 16v modificat. ...........
              Io cred ca tu ai o problema personala cu 1.4.
              Care ''lume'' incepe sa gerelalizeze? Arata-mi o afirmatie la liniuta asta unde s-a spus de cineva ca 1.4 modificat uzual (adica un soft si o evacuare banuiesc ca zici) bate 1.6 16V.
              Daca te iei de o singura afirmatie, care probabil ca ai inteles-o si gresit (adica a mea: 1.4 modificat cat se poate=modificat extrem) nu cred ca poti sa spui ca lumea generalizeaza si din afirmatiile userilor reiese ca 1.4 modificat ''uzual'' bate 1.6 16V.
              La modificarile aduse de Stuke la masina am spus ca nu comentez, dar intreb...sunt modificari care chiar au ridicat puterea oare? Tu esti convins ca are masina tiganita bine? Eu nu stiu treaba asta, din rezultatu' liniutei nu reiese prea rezulta, oricat de Schumacher ar fi MCD-ul, Stuke din cate am inteles stie sa se dea si nu cred ca a pierdut la un autobuz distanta. (si vorbim de liniute, n-o mai dati atata in indemanarea pacii, chiar daca ai plecat mai slab, ai masina mai tare, poti recupera aia 2-3 metri ).
              Sau cauta o singura afirmatie din tot topicul asta unde cineva a spus ca 1.4 remapat face 1.6 16V.

              ''Faceti schimb de masini'' , da' de ce sa fac schimb de masini??? Vin cu un Ferrari de epoca si ma dau cu un bemeweu modificat in valoare de 6666 Euro si castiga bemeweul, fac schimb de masini? Da' ce masina mea e curva?

              Bossake: pai ce rost are 1.6 16V modificat cu 1.4 modificat (aceleasi treburi sa spunem)?
              Tu ai pierdut sau ai castigat cu MCD?

              PS: am facut si eu schimb de masini , dar stiam ca nu mi-o sparge prea tare
              Rezultatul a fost acelasi.

              Comment


              • maaaama, ma doare pe mine capu si nu mai inteleg nimic.
                masina lu MCD e tiganita grav, de-aia si face 16 voltiu si alte masini tari ... a bagat ceva banuti omu' ( ii place viata ) si rezultatu e pe masura.
                in nici un caz, un 1.4, cu soft, evacuare, admisie (care desii ar fi degeaba), usurata nu ar face un 16 volti, desii s-ar tine dupa el binisor.
                si sa nu uitam un lucru, MCD are varianta ambiance, are multe kg in minus (a/c, servo...etc)
                inca ceva, el are cea mai tiganita evacuare din tot clubu poate va si zice...eu nu vreau sa zic

                Comment


                • Va spun eu ce are ... o ditai turbina... unde e montata!?? ... va spun mai tarziu

                  Comment


                  • Vand ca nu mai are lumea liniste de la ultima intanlire la care am fost!!!cat de curand o sa usurez masina si o sa incerc din nou sa vedem daca se schimba rezultatul desi nu stiu sigur deoarece eu am 1172 kg in talon.Masina lui mcd e mult mai tiganita ca a mea!!!eu am chestii marunte facute dar el unde s-a bagat s-a bagat cu capu inainte si a iesit ceva bun!!!
                    Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                    Comment


                    • MCD-ule respect pentru munca depusa si banii investiti ...numai el stie cum a facut masina sa traga in halul in care trage ...eu am mers personal cu masina si cu 2 persoane in ea cam 170-180 de kg in plus si vreau sa spun ca masina tragea grav...
                      Dati-va cu el ..vedeti cum sta treaba si apoi urmati exemplul lui stuke care e de admirat sau
                      Eu personal vreau sa fac o liniutza cu MCD (de cand se roaga de mine ) si FOF si apoi cateva teste sa vad daca tine de sofer sau de masina

                      Fara limbaj mirc te rog: k, sh, tz sau altele. Multam.

                      Comment


                      • Si a mea in varianta laureate tot 1097 kg are in talon scris.
                        Puneti-le pe cantar si vedeti atunci.

                        Comment


                        • a degenerat discutia din liniuta in pariuri, in motoare de sti, in ce se poate ce nu se poate si la diferite exemple dar cred ca deja suntem cu totii de acord ca mcd are ceva sub capota de care nu vrea sa ne zica. si mi se pare normal, nu ar mai avea farmec altfel.

                          Comment


                          • Are motor 1.4 MPI sub capota.
                            N-are NOS sau TURBO.

                            Comment


                            • Cred ca rosul a acaparat aproape tot...ceva de genul 1.4 MPI )))
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Ce a facut ma MCD ul iesit din comun?
                                el la 10-15 mii schimba ambreiajul.Simona prepara masina nu el
                                asa ca nu l mai laudati.SIMONA trebuie laudata

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google