liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fara instigari in cadrul fulgerelor bucurestene , daca aveti de rezolvat ceva ca intre cocosi , va rog sa o faceti in privat ...

    Comment


    • Pe zii ce trece lumea o ia tot mai razna,....dca intre masina mea si 16v are exista 300 KG in minus pentru mine ...mie mi-ar trebuie 60 CP sa il bat.....deci nu are ncii un fel de logica ....si ca sa va convingeti uitati-va la my ride v-am pus niste fise dyno pentru amatori...ca sa vedeti 60 CP pe 800 KG .....nu aveti cap cand vorbiti...
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • deci,cum sta cu un 16v stock 1.4 de 113 cai ?

        Comment


        • Batut. O singura tura ne-am dat.
          Diferentele le pot spune colegii.
          1.6 105 vs 1.4 113 vs 2.0 140 ( Lancer) vs 1.8 140 ( Bmw ).
          Loganul de 1.6 primul.

          PS: multumesc marx ca ai avut incredere si mi-ai dat masina, desi nu ne cunoastem. Om de nota 10.
          Last edited by Cezar; 4 March 2010, 00:33.

          Comment


          • wow...nu pare logic totusi sunt 113 vs 105 cp ,plus ca 16vul are si greutate mai mare .

            Comment


            • confirm ca i am dat masina si a castigat cu 1/3 de masina fata de MCd si mai mult fata de celelalte. om de nota zece si cezar. si soferache. sa dam Caesar-ului ce-i al Caesar-ului.
              este liniuta la care au fost foarte multi prezenti deci poate fi confirmat.
              Last edited by alessandro; 4 March 2010, 00:41.

              Comment


              • si 16vului onoarea cuvenita

                Comment


                • totusi sa nu amplificam mitul creat in jurul acestui motor. ma mir de lancer si de bmw ca au 140 cai. loganu meu are 1200 kg si este complet stock, dar i am scos filtrul de aer.
                  asta a fost plimbare astea sunt rezultatele. nu mai mitizati 16v.

                  Comment


                  • Au 140 de cai si 1500 kg. Mere bine trasca dumitale

                    Comment


                    • Pai cu tine in masina,16v a mai primit niste caluti )
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • pana la urma vorba lui cezar nu canteaza cati cai cat cuplu cate softuri axe cu ma turbine, compresoare sau cate zeci de kg ai pe masina. conteaza ce se intampla la "plimbarica".

                        Comment


                        • Sper ca data viitoare sa punem iPodu si pe 16v sa vedem cum scoate comparativ cu cele 8.75 sec masurate pe 1.4 "stock".
                          Cursele directe au un mare dezavantaj: se poate fura startul. Eu n-am incredere in ele 100%. Aparatul pe de alta parte nu minte la modul la care montat corect masuratorile isi pastreaza consistenta intre masini. Poate cei 8.75 de mai sus nu sunt precis masurati, dar daca mut aparatu pe alta masina si il montez in aceeasi pozitie, putem judeca comparativ.
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • Bre, lasa furatul startului, ca teoretic trebuia 16 vulvele sa o ia in freze zdravan.
                            MCD poate confirma faptul ca stocosenia a plecat mai bine, insa n-a furat startul.

                            Mie imi place cum mere a lui MCD, poate mi-o da si mie o tura o data

                            Comment


                            • piesa dintre volan si scaun ... maxim shasa cai frumosh !
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • asta voiam eu sa intreb. intrebare de 10 cai frumosi. a avut cineva ipodu in masina ? daca MCD tot fusese cronometrat ar fi fost interesant sa fi fost pus in 16v.

                                p.s. cezar sunt dator cu o bere. straina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google