liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Puteti ignora "furatul" startului, nu ma pronunt, n-am vazut. Am tinut doar sa enumar un factor foarte important. Nu uitati ca era o vreme cand eu si MCD faceam cu randu la cine e mai bun la "plimbare", in functie de cine pleca "mai bine" :p
    Oricum, oferta de masurat 16v-uri ramane in picioare!
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • Daca sunteti interesati,o sa fie loganuri care or sa se dea la liniutele de pe aeroport, inclusiv si eu cu 16v stock,doar de distractie si de curiozitatea timpului scos, asa ca de ce nu veniti mai bine pe 16 mai,va dau link pentru cei interesati, sper ca nu gresesc cu postul asta,va asteptam cu "Drag"http://deltaracingcrew.myforum.ro/1-...er=asc&start=0
      P.S. Celor ce vin de la distante mai mari,organizatorii le ofera cazare gratuita +alte facilitati.
      Last edited by Danny90; 4 March 2010, 01:19.
      Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

      Comment


      • am laut bataie de la 16v.....pe langa asta a mai luat bataie si lanceru, si pisicuta 140Cp...deci logan 16v e o bestie superioara aceste clase dacia.......bafta omu si sa stapanesti sanatos bolidu

        @ nu cadem in aceeasi grupa daca vrei sa vezi o plimbare intre mine si el.......oricum o sa ma gandesc la anunt ms oricum
        Last edited by MCD; 4 March 2010, 01:29.
        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

        Comment


        • Cred si eu ca este o placere. Motor de 2l si cutie rapoarte scurte cu 6 trepte... Are careva idee daca este loganul acela Joe Cup sau este tunning facut de proprietarul masinii?
          Negru metalizat, interior crem, 1.6 16v (ph 2 model prestige)...Acel logan care te face si cand sta pe loc

          Comment


          • Ce motor de 2l si 6 trepte?

            Comment


            • nu prea pare a stock 16veu` ala dar in fine....

              Comment


              • Originally posted by MCD View Post
                am laut bataie de la 16v.....pe langa asta a mai luat bataie si lanceru, si pisicuta 140Cp...deci logan 16v e o bestie superioara aceste clase dacia.......bafta omu si sa stapanesti sanatos bolidu

                @ nu cadem in aceeasi grupa daca vrei sa vezi o plimbare intre mine si el.......oricum o sa ma gandesc la anunt ms oricum
                MCD ule nu mi o lua in nume de rau. eu nu am vrut sa demonstrez ca 16v face MCD sau MCD face 16v. eu o vad ca pe o linie unde a castigat o masina. pe mine ma socheaza rezultatul si acuma crede ma ca vorbesc cat se poate de serios. ma socheaza. am crezut ca nu vad bine. 16v sa faca lancer 140cp si pisica shoot me.

                @ fof daca tu gasesti ceva pe masina mea schimbat sau modificat ti o fac cadou. nu ma jur pt ca biblia zice sa nu juri. hai sa ne vedem maine sa vezi masina. e family car frate. eu si cu gagica la munte dasta am luat o. ieri am si vandut kn u ca consuma mult.
                Last edited by alessandro; 4 March 2010, 01:49.

                Comment


                • Originally posted by MCD View Post
                  @ nu cadem in aceeasi grupa daca vrei sa vezi o plimbare intre mine si el.......oricum o sa ma gandesc la anunt ms oricum
                  Cazi in grupe cu alte masini pana in 1600 cmc, plus ca sunt si eu curios cat de bine trage loganul tau, daca stau sa ma gandesc tu faci 1.6 16v si as fi onorat sa ma dau cu tine sa vad rezultatul
                  Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                  Comment


                  • Originally posted by Danny90 View Post
                    tu faci 1.6 16v
                    o corectie, nu face

                    Comment


                    • Originally posted by marx View Post
                      MCD ule nu mi o lua in nume de rau. eu nu am vrut sa demonstrez ca 16v face MCD sau MCD face 16v. eu o vad ca pe o linie unde a castigat o masina. pe mine ma socheaza rezultatul si acuma crede ma ca vorbesc cat se poate de serios. ma socheaza. am crezut ca nu vad bine. 16v sa faca lancer 140cp si pisica shoot me.

                      @ fof daca tu gasesti ceva pe masina mea schimbat sau modificat ti o fac cadou. nu ma jur pt ca biblia zice sa nu juri. hai sa ne vedem maine sa vezi masina. e family car frate. eu si cu gagica la munte dasta am luat o. ieri am si vandut kn u ca consuma mult.
                      nare rost sa te juri , dar dupa spuse si rezultate , asa pare.
                      daca chiar ar fi asa , atunci ai nimerit o masina care vrea calcata si ar avea potential bun pt modificari(dar ai zis ca nu o vei face)

                      Stig , lasa`ne frate cu textele astea , ai zis o data , de doua ori , nu`ti mai intri`n piele acuma ?

                      Comment


                      • @fof iti dau cuvantul meu ca nu are absolut nimic masina schimbat. am avut un amarat de k&n box pe care l am vandut. am avut anuntul la bursa. masina mea a fost refuzata pentru germania. cea mai mare modificare pe care a avut-o a fost cutia de rezonanta scoasa pe care am pus o la loc de frica sa nu se intample ceva naspa la motor. as vrea sa aflu si eu daca o fi diferita de alte 16v. se ofera cineva sa ii citeasca softul ? poate o fi altu din fabrica. zic si eu nu stiu.

                        Comment


                        • Eu cred ca lumea se agita aici pentru un rezultat discutabil si singular. Nu e cazul sa generalizam. Hai sa asteptam si alte rezultate pentru o vedere de ansamblu.

                          PS: mersi nenea Danny90 pt "spam"-ul util
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • Originally posted by CataFOF View Post
                            nare rost sa te juri , dar dupa spuse si rezultate , asa pare.
                            daca chiar ar fi asa , atunci ai nimerit o masina care vrea calcata si ar avea potential bun pt modificari(dar ai zis ca nu o vei face)

                            Stig , lasa`ne frate cu textele astea , ai zis o data , de doua ori , nu`ti mai intri`n piele acuma ?
                            eu cred ca s-a nimerit un sofer care are cat de cat habar.

                            Comment


                            • Nu are rost sa dam texte din noi acuma ..ca are sau nu are masina ceva facut ( atata timp cat omu nu vrea sa ne zica daca are ceva la masina) inseamna ca nu are....si ce tot atata discutie pana la urma e 1.4 vs 1.6 16v....mai curios e cu ceilalati eu stateam cu ei iar el nu...doar probabil sunt mai multi factori la mijloc...si eu lanceru ne-am aleregat de cateva ori inainte( uleiu , discu s-or fii incins si ele) dar nu contaza avem tot timpu de acum inainte sa ne masuram si sa vedem care cum e situatia.....si CEZAR poate sa confirme in ciuda facptului ca a plecat primu si a pelcat foarte bine de pe loc ( a avut o masina si ceva avans la plecare pana la sfarsitul curse s-a dovenit ca am recuperat toti dupa el...poate daca aveam gume bune masina rece nu incinsa si el si lanceru probabil rezultatu nu ar fii fost la fel...dar ce conteaza masina lui a tras bine in seara asta poate alta data numai trage la fel......bafta omule si succes
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • Originally posted by iooon_cug View Post
                                da prea frumos...daca am avea asa si noi...nu ar mai spune toti tampitii ca loganu e de caca
                                Gresit cei care spun ca loganul este de "caca" sunt tampiti...masina buna, fiabila, rezistenta, motorul de 1.6 16v (cum am eu) este foarte bun dpdv al raportului putere/consum, ai service rapid si ieftin (in comparatie cu oricare service de la alta marca auto). Pentru cei care zic ca loganul este slab pot spune ca am batut golf 4 motor 1.6 benzina si seat toledo 1.6 benzina (golful distanta de o masina, iar seatul l-am zapacit in oras). Si sa nu uitam ca este o masina senzationala la pretul ei. Asa ca nu sufar eu ca am logan si gata, este cea mai tare masina din lume...cea mai buna masina in raportul pret calitate la momentul actual...
                                Negru metalizat, interior crem, 1.6 16v (ph 2 model prestige)...Acel logan care te face si cand sta pe loc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google