liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca se dadea doar cezar si mcd da era o oarecare controversa. dar au mai fost 2 masini de 140 cai. lanceru a facut mcd ca si prima data. ordinea a fost 16v MCD lancer pisica. mie nu imi vine sa cred da pai altora.

    @ si eu iti urez bafta MCD. eu sincer nu cred ca ma mai dau. vreau sa imi folosesc masina pt ce am luat o. sa imi fac treaba. iti doresc cati mai multi cai pe kg
    Last edited by alessandro; 4 March 2010, 02:20.

    Comment


    • Bre, a mers bine 16v. Mi-a placut.
      A mai fost un vs: Lancer 140 vs MCD. Inainte MCD-ul lua 2 masini, acum sta la fundul lui.

      Mere bine de tot MCD. Poate mi-o da si mie o tura o data
      Last edited by Cezar; 4 March 2010, 02:12.

      Comment


      • Originally posted by MCD View Post
        Nu are rost sa dam texte din noi acuma ..ca are sau nu are masina ceva facut ( atata timp cat omu nu vrea sa ne zica daca are ceva la masina) inseamna ca nu are....si ce tot atata discutie pana la urma e 1.4 vs 1.6 16v....mai curios e cu ceilalati eu stateam cu ei iar el nu...doar probabil sunt mai multi factori la mijloc...si eu lanceru ne-am aleregat de cateva ori inainte( uleiu , discu s-or fii incins si ele) dar nu contaza avem tot timpu de acum inainte sa ne masuram si sa vedem care cum e situatia.....si CEZAR poate sa confirme in ciuda facptului ca a plecat primu si a pelcat foarte bine de pe loc ( a avut o masina si ceva avans la plecare pana la sfarsitul curse s-a dovenit ca am recuperat toti dupa el...poate daca aveam gume bune masina rece nu incinsa si el si lanceru probabil rezultatu nu ar fii fost la fel...dar ce conteaza masina lui a tras bine in seara asta poate alta data numai trage la fel......bafta omule si succes
        ce`i cu scuzele astea de copii mici ? ba ca nu ai avut cauciucuri , ba ca s-a incalzit uleiul,ba ca patineaza discul fii bre serios daca ti-a dat o masina jumate de pe plecare inseamna ca esti praf la chestii de astea ,la ce te mai dai ?ba ca are chip , ba ca dracu ... pai la 113 cp si 1000 kg nu trebuia sa discuti nici cu una cu chip,nici macar langa lancer n-ai stat , 16v l-a facut.
        16v cu kormoran pe el ...cele mai tari caucioace de pe piata.
        halal masina de 8.75s pe 0-100, te pomenesti ca o fi dracu vreun clio rs virtual

        Te mananca-n fund, asa-i?
        Last edited by Cezar; 4 March 2010, 02:19.

        Comment


        • Baieti, ca sa terminam cu cearta, nu are rost sa tot ne dam cu parerea, vorba lunga saracia omului, vinerea asta (daca vremea tine cu noi) sau maine seara, ne strangem un nr X de persoane, mergem pe DUNARE dam frumos 3 starturi si cel mai bun din 3 castiga...cum suna?

          Foloseste PM, e mai sigur.
          Last edited by Cezar; 4 March 2010, 02:23.
          Negru metalizat, interior crem, 1.6 16v (ph 2 model prestige)...Acel logan care te face si cand sta pe loc

          Comment


          • @danny: pe thread-urile de specialitate te rog sa te adresezi. Multumesc pt intelegere.

            Comment


            • Stig vezi ca eu nu am zis scuze daca esti chiorete si nu vezi am zis ca s-ar putea sa fie mai multi factori la mijloc.....si tu ce bati atat cu pumnu in piept ca nu inteleg?...... poate te voi cunoaste si eu personal sa imi vorbesti asa in fata nu pe forum...poate ma cunosti tu mai bine si nu stiu eu...(ce`i cu scuzele astea de copii mici ? ba ca nu ai avut cauciucuri , ba ca s-a incalzit uleiul,ba ca patineaza discul fii bre serios daca ti-a dat o masina jumate de pe plecare inseamna ca esti praf la chestii de astea ,la ce te mai dai ?ba ca are chip , ba ca dracu ... pai la 113 cp si 1000 kg nu trebuia sa discuti nici cu una cu chip,nici macar langa lancer n-ai stat , 16v l-a facut.
              16v cu kormoran pe el ...cele mai tari caucioace de pe piata.
              halal masina de 8.75s pe 0-100, te pomenesti ca o fi dracu vreun clio rs virtual)
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • faptele vorbesc ...

                Comment


                • Stig crezi ca esti in masura sa il faci ''praf'' pe MCD ca a plecat prost de pe loc? Poate a calcat in ceva inainte sa se urce in masina si i-a alunecat piciorul pe ambreiaj...

                  Te rog sa pastrezi o oarecare limita... mai ales ca nu il cunosti personal ca sa iti poti permite sa te tragi de sireturi cu el.

                  Daca tu zici de masina lui ca e ''halal'' sunt curios cu ce bolid te lauzi tu... din cate vad ai postat doar la rubrica de liniute si ai mai postat pe threadul lui MCD de vreo 2 ori.
                  Ai spus ca faptele vorbesc... pai ai fost tu acolo sa vezi in ce ordine au venit? Ca eu am inteles cu totul altceva decat ai inteles tu si aici ma refer la ordinea in care au sosit...
                  Cat despre faptul ca nici macar langa Lancer n-a stat... cum adica? Daca si Lanceru e masina de luat in ras eu ma duc jos si ii dau foc la Logan.

                  Originally posted by Stig View Post
                  eu cred ca s-a nimerit un sofer care are cat de cat habar.
                  Nu contest valoarea lui Cezar ca sofer... insa mai sunt si altii care stiu cu volanul...


                  Cred ca Stig e asa oparit din cauza ca are 16v. Nu de alta dar probabil nu putea sa conceapa cu masina lu` MCD de 4500 de euro de noua care nu are nici o dotare poate sa fie mai laudata si mai apreciata decat gama de top Dacia, 1.6 16V. Parerea mea...
                  Last edited by sinx; 4 March 2010, 02:58. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • bravo SINX ..direct la subiect ...

                    mai sunt zile din saptamana aceasta ...imi pare rau ca nu am putut sa jung , dar am avut treaba ...

                    Comment


                    • Mai dragilor...Eu am avut plecarea mai buna, insa nu s-a furat startul. Mi-am pastrat distanta, dupa care, pe la 110 ii vedeam pe baieti cum imi sufla in ceafa.
                      Daca se intindea peste 400 m, ma depaseaua.

                      Pana la urma care a fost ordinea? 16v, lancer, MCD, pisica?

                      Stig termina cu tampeniile, ca o iei pe cocoasa.

                      @sinx: nu sari si tu ca oparit. N-a facut nimeni niciodata misto de masina lui MCD. Aici vb doar de rezultate.
                      " Ca eu am inteles cu totul altceva decat ai inteles tu si aici ma refer la ordinea in care au sosit..." - si care a fost ordinea?
                      Last edited by Cezar; 4 March 2010, 09:44.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        ............
                        Daca se intindea peste 400 m, ma depaseaua.
                        ...............................
                        Pe 400 m se face toata treaba )))
                        Doua din trei era mai ok, ca sa nu mai fie loc de discutii.

                        Comment


                        • pai 2 au fost ca MCD s-a mai dat cu lanceru si il facea lanceru, pe cand 16v a facut lanceru acum nu stiu ce ai vazut tu , dar eu asta am inteles
                          multe frustrari fratilor , concluzia finala este ca niciodata un 1.4 o sa se poata compara cu un 16v fie el si de fabrica dupa cum observam

                          Comment


                          • Concluzia corecta vine dupa partea practica. Pana atunci va propun sa pastram o atitudine mai putin acida.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • pai a fost si partea practica. aseara. si asta este un flame in urma acelor rezultate mai mult sau mai putin controversate. lancer ul a batut mcd de 2 ori. 16v a batut si mcd si lanceru care a batut mcd si pisica a iesit ultima.
                              Last edited by alessandro; 4 March 2010, 11:29.

                              Comment


                              • Originally posted by cos_min_i View Post
                                bravo SINX ..direct la subiect ...

                                mai sunt zile din saptamana aceasta ...imi pare rau ca nu am putut sa jung , dar am avut treaba ...
                                iar aplauzi ?
                                referitor la rezultate, probabil ca sunt singurul care nu e mirat ,si mi s-a confirmat ce ziceam pana acum.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google