liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adica 1.4 remapat bate 1.6 stock,sa intelegem?

    Comment


    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
      nici 1.6 amarat din cate imi amintesc io
      da, a fost si un amarat de 1.6 pe care nu l-am facut
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • Eu stiu (era si clip dar nu-l mai gasesc) cand ai facut cu 1.6 16V (Gigi?) si ati fost cam egali, sau ai pierdut la diferenta mica de tot.

        Comment


        • pai da bre , da n-a nimerit omu 3a ,alea nu se pun .
          oricum diferenta dintre un 1.4 si un 16v este infima daca dormi pe tine 1 secunda,faci o plecare proasta si nu cred ca mai recuperezi diferenta :P
          ca sa nu mai vorbim ca dieselul lui streulea , pentru un 1.5 de 65 cp pe turbina stock merge foarte tare, dar la benzinare e mai greu )
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • 1.4 remapat ar trebui sa faca 1.5 dcistock ca este mult mai usoara, este o problema daca nu o face, pentru ca 1 tona la 82 de cai nu se compara cu 1,2 tone la 86 de cai
            ca nici unul nu si-a luat 1.5 dci 85 cheala ca sa aiba doar 1,1 tone sa se incadreze in timpii dati de Dacia

            PS pe fisa am trecut masa din talon si masa de pe cantar de la ITP
            Attached Files
            sigpic
            Ambition 1.5 dc

            Comment


            • V-am facut de ras astazi la URZICENI........
              mcd vs logan 1.6 16v respftat (mcd win)
              mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
              mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
              mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
              mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
              C-am astea sunt reultatele de astazi....eu 1 sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP

              V-am facut de ras astazi la URZICENI........
              mcd vs logan 1.6 16v respftat (mcd win)
              mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
              mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
              mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
              mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
              C-am astea sunt reultatele de astazi....eu 1 sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP
              Last edited by MCD; 6 June 2010, 18:34. Reason: Automerged Doublepost
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • Originally posted by dani030669 View Post
                1.4 remapat ar trebui sa faca 1.5 dci[COLOR="Black"]stock ca este mult mai usoara, este o problema daca nu o face, ...........................
                Dupa carte nu e chiar asa, sunt egale pe 1000 metri (0,1 sec, insignifiant).
                Eu zic ca pe 1000 metri iese in fata dci-ul (cu 1.4 stock).

                MCD, keep up the good work
                Cine era cu 1.6 16V resoftat (adica il cunoastem?)?

                Comment


                • nu nu , nu era dupa forum.

                  Comment


                  • Felicitari MCD, ai facut figura frumoasa, SE STIEEE!!
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Dupa ce am citit ceva pagini pe aici dami voie sa te intreb Octavian ce ai facut la motoras de esti asa sigur pe el .Doar filtru si soft? Ai ceva baza pe 1.4 nu gluma :P
                      sigpic
                      !

                      Comment


                      • Felicitari pentru participare Dane si nu fi suparat asta e. Important este ca ai avut curaj sa te duci.

                        Imi pare rau ca nu am ajuns sa te sustinem.

                        Oricum bravo tie pentru ceea ce ai reusit sa scoti dintr-un 1.4 75 CP.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • Ford Puma beneficiaza si de un excelent motor de 1700 cmc dezvoltat impreuna cu Yamaha special pentru acest model.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by MCD View Post
                            V-am facut de ras astazi la URZICENI........
                            mcd vs logan 1.6 16v respftat (mcd win)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
                            mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
                            mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
                            C-am astea sunt reultatele de astazi....eu 1 sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP

                            V-am facut de ras astazi la URZICENI........
                            mcd vs logan 1.6 16v respftat (mcd win)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v 90CP si 850 kg ( mcd win)
                            mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
                            mcd vs Honda CRX 1.6 16v vtech 850 kg si 196CP ( clar CRX cu un autobuz)
                            mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
                            C-am astea sunt reultatele de astazi....eu 1 sunt suparat ca am avut cea mai slaba masina din competitie, vorbim de masini stock, nici unu din participanti nu a plecat cu 75CP la baza numai peste 90CP respectiv 170CP
                            aia de 90 cp probabil avea motor de 1.5 , si aia de 160 cp motor de 1.6 ,ca altfel da cu virgula .
                            mcd vs Honda Civic 1.5 16v 160CP si 850kg ( civic o masina si ceva)
                            o masina si mai ceva masini ?) nu de alta da aia stock face sub 16 ...
                            oricum e bine ca ai omorat honde
                            CRXul cu vtec este probabil cel din timisoara , care are la baza 170 cp + galerii+ evacuare + admisie etc
                            la grupele mici cam castiga hondele , inainte mai erau ceva sanse ca se faceau grupele pe cai ,dar asa pe capacitatea cilindrica , loganele de 1.4 sau 1.6 intra in categorie cu honda de 1.6 care au 110 - 125 - 150 -160 sau chiar 170 cp ) si greutate foarte redusa , in principiu iti trebuie 300 cp la o masina cu greutate cat de cat normala ,ca sa bati o pocnitoare de 160-170 cp
                            Last edited by Cristi_Xp; 6 June 2010, 23:47.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Ai dreptate XP-ule e baiatu din timisoara JEANY parca....170 CP baza plus modificari 196 ceva de genu, si cu aia de 90 poate am inteles eu prost...se poate sa fie 1.5 dar tot honda este, honda batuta de logan.....http://www.loganclub.ro/forum/newatt...ttach&p=634098
                              Attached Files
                              Last edited by MCD; 6 June 2010, 23:51.
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • mcd ule felicitari , o intrebare am , dc loganul 1.6 16v era cu SEJ la nr ? sau altul? nu de alta dar cel cu SEJ trage extraordinar si sunt foarte curios cum de reusesti tu sa bati un 16v ... oricum felicitari si mai ales pentru succesul in fata Hondelor care intradevar sunt foarte usoare si puternice.
                                cum stai cu un dci85 resoftat ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google