liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dci-ul e victima.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Din moment ce face 1.6 16V resoftat e clar ca dCI 85 resoftat nu are nici cea mai mica sansa. Ala ia bataie de la 16V stock.
      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

      Comment


      • ce e asa spectaculos la cum trage loganul lui sej? e ala care are 7secunda suta si totusi, paradoxal, 16.9 pe 400m, cu 2-3 zecimi mai bine decat un logan stock?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • nu a fost loganul SEJ la start , e o confuzie.
          cel cu loganul 16V era din bucuresti.

          Comment


          • nu stiu ce va enervati asa, am intrebat doar. am aflat ca loganul SEJ nu a fost , oricum trage foarte bine . se va vedea asta in urmatoarele etape probabil.
            poate voi participa si eu si vom sta mai mult de vb .

            Comment


            • O intrebare mai ciudata - cam cat conteaza presiunea din anvelope la o liniuta ? Cand m-am dat cu Vectra-ul ala aveam rotile cam desumflate, pe fata am verificat si aveam cam 1.6 bar presiunea. Cat este ideal sa fie ? Eu ma gandeam la 2.2 - 2.4 (pana la iarna), de obicei circul singur, cateodata cu 2 persoane, bagaje putine.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • Mda, ar vrea si Tavi sa stie asta.
                Cand m-am dat ultima data am avut 2,4 in toate.
                Dar cre' ca pe fata trebe mai moi (2,0..?) ca sa nu pierzi aderenta la plecare.

                Originally posted by vdmihai View Post
                ................Octavian ce ai facut la motoras de esti asa sigur pe el .Doar filtru si soft? Ai ceva baza pe 1.4 nu gluma :P
                Sunt sigur pe el pt ca e leizăr.
                Pe mine nu sunt sigur (nu sunt bun la liniute, plec prost de pe loc).
                Last edited by Octavian; 7 June 2010, 15:09. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Cred ca o sa le fac 2.0 pe fata si 2.2 pe spate, asa scrie si in carte si toata lumea e multumita. Nici prea tari pe fata nu cred ca e bine, ar suferi mai mult trenul de rulare la gropi. Ma duc deseara, acum cred ca e prea cald si a stat in soare de dimineata, nu stiu cat de relevant este.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • e bine sa fie putin mai tari decat scrie in carte , chiar daca pleci eventual mai prost in urmatorii 400 de metri se va vedea diferenta , frecarea nu mai e asa mare deci ..
                    @tavi m-as da o tura la linie cu tine oricand la orice ora , asa is de curios ...
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Bravo MCD. Imi pare rau ca nu am ajuns sa te sustin la Urziceni.
                      Chiar daca oamenii sunt invidiosi si majoritatea scriu in bataie de joc eu te sustin...

                      Sa nu uiti ca faceam liniute amandoi inainte sa fim in Logan Club si cand masina era stock stock... de acolo ai luat microbul... ramai dator.
                      sigpic

                      Comment


                      • Radu, pai noi am facut (ma rog, virtual )) ) si am ajuns la concluzia ca ma iei - cel putin cu un bot.
                        Abia astept sa fac cu 1.6 mpi stock de stock (sper sa aibe si AC si de toate pe el, ca altfel e nasoala treaba).
                        Vreau sa arat ca un soft ok si filtru sport cu 15% CAI (Cold Intake Air da? am o tzava in fata la filtru) pe 1.4, reduce diferenta de 1,5 sec 0-100/h, o face aproape insesizabila.

                        Comment


                        • cold eir intache, mah, duda...nu cold intache eir, ca ala-i cia, nu cai. io stiu ca tu tot la cai putere te gandesti, dar vezi ca s-ar putea sa insemne si altceva cateodata...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • octaviane am eu o teava si un cot , mai iti trebe filtru , ti-o vand cu 1.5 mil :d , e din aluminiu , nu inox
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Felicitari MCD-ule,pacat ca nam putut ajunge....dar nui nimic,las ca ne vedem la mioveni....
                              Octavian,din pura curiozitate,cum bati un 1,6 stock,adica pe ce treapta turatie etc,tragi mai bine ca el,nu de alta da pe mine ma omoara pe treapta a3 matheo(brabusu) si nu sunt asa stock ca tine....
                              ZIFvsSeat Ibiza 1,2 12v remapat,filtru,evacuare,oz ulltralegera,fara banchete ZIF Win....
                              sigpic

                              Comment


                              • Logan 16V vs 95' 316i 1-1 si 1-0...1-1 cu mine la volan si 1-0 cu un prieten pe care l-am pus eu sa mearga, el are un Logan 1.6 8V si are 80 000, masina aia numai curse si liniute a vazut, e profesor la plecat de pe loc si schimbatul treptelor, terorizeaza non stop ambreiaj + cutie + cauciucuri.

                                De curiozitate am facut o liniuta si cu el, de abia pe TR3 trec puternic pe langa el, pe tr 1 ma face, tr2 recuperez, asta ca sa va faceti o idee cat de prost merg eu la o linie fata de el sau cat de bine merge el fata de mine .

                                + Logan 1.6 8V (el) vs Golf IV 1.6 => 1-0, strans.

                                PS - mai are si niste petarde de cauciucuri pe ea.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google