liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by GOLAN91 View Post
    ZIFvsSeat Ibiza 1,2 12v remapat,filtru,evacuare,oz ulltralegera,fara banchete ZIF Win....
    ibiza asta e cumva una colantata portocaliu?
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • da despre ibiza aia e vorba
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • Cu cat a castigat? Cu 1.4 75 cum o sta?

        Comment


        • Originally posted by Shakar View Post
          Logan 16V vs 95' 316i 1-1 si 1-0...1-1 cu mine la volan si 1-0 cu un prieten pe care l-am pus eu sa mearga, el are un Logan 1.6 8V si are 80 000, masina aia numai curse si liniute a vazut, e profesor la plecat de pe loc si schimbatul treptelor, terorizeaza non stop ambreiaj + cutie + cauciucuri.

          De curiozitate am facut o liniuta si cu el, de abia pe TR3 trec puternic pe langa el, pe tr 1 ma face, tr2 recuperez, asta ca sa va faceti o idee cat de prost merg eu la o linie fata de el sau cat de bine merge el fata de mine .

          + Logan 1.6 8V (el) vs Golf IV 1.6 => 1-0, strans.

          PS - mai are si niste petarde de cauciucuri pe ea.

          era 316i pisica ? trebuia sa ii dai fum in ochi fara probleme. are 100 cai si vreo 200 kg in plus

          Comment


          • 102CP si 50KG in plus, zicea ca are in jur de 1200 kg in talon, este coupe.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Uite-l ce poate.
              Daca nu-i IS, n-ai ce discuta cu el.

              Comment


              • Poate mai incerc cu el si astazi. Trebuie sa exersez calumea plecarea aia dar imi pare rau de ambreiaj .
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Pai n-ai ce exersa mare branza...3500 rpm si dump. Aia este. Sau 4000 si slip.

                  Comment


                  • Cam asa ceva (3500-4000) plec si eu dar nu stiu cum naiba pleaca prietenul ala al meu, cu al lui 1.6 8V ma face la start rau de tot si are cauciucuri mai proaste + ca schimba treptele zici ca e DSG .

                    LE - el ii da un fel de sprituri, o tine exact la punctul de cuplare iar cand ii da...pleaca bine de tot.
                    Last edited by Shakar; 8 June 2010, 11:11.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • nu ai ce discuta pana la 100 nici pe 400 m. dar uite ca pana la 1000 recupereaza. ce cuplu frumos are 316 le !

                      Comment


                      • Originally posted by Shakar View Post
                        Poate mai incerc cu el si astazi. Trebuie sa exersez calumea plecarea aia dar imi pare rau de ambreiaj .
                        Vezi sa nu fie teapa, adica sa nu fie 316i (ori e tunarit la greu, ori nu e 316), am mai vazut io d-astea )
                        Am facut si eu cu un 316 (in stare f buna) pe tr II eram deja cu juma de masina in fata lui.

                        In mod normal si sa pleci prost (sau sa-i dai avans o masina) tre' sa-l afumi pe 400 metri.
                        Last edited by Octavian; 8 June 2010, 11:30.

                        Comment


                        • pana la 100 sunt 2.5 sec diferenta. fa calculul la 100kmh cat inseamna 2.5 sec in distanta. 2 autobuze cred

                          Comment


                          • nu stiu cum faceti voi, dar eu de fiecare data plec cu un scartz de vreo 5 metri ))

                            oare sa fie din cauza ca am cauciucuri mixte de vreo 30.000 km?
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • 316 cu 102cp e victima daca te dai bine. are cai mai putini, e mai greu, dar pleaca mai bine de pe loc ca nu fumega rotile ca tine daca supraturezi la plecare.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • E 316i coupe, e amic cu mine, modificat nu cred ca are ceva. Masina e in stare foarte buna, nu e cazatura din aia la 1500-2000e, e din '95. Eu eram sigur ca il crap rau de tot dar ceva nu a functionat cum trebuie .

                                Daca ne mai dam in seara asta ii dau masina si prietenului meu sa mearga cu ea, din moment ce i-a dat-o cu a lui (1.6 mp4 stock), nu ar trebui sa fie probleme cu a mea .

                                Oricum sunt croit sa imi fac resoftare, nu se mai poate =).

                                PS - zilele astea o sa ma dau si cu un Passat ultimul model, 1.6. Dupa cifre ar trebui sa-l crap dar o sa vedem.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google