liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai Octaviane, e cu 3 respectiv 5 secunde mai rapid ca ceilalti posesori de 1.4...
    Nu crezi ca ceva-i putred?
    Fa tu un test, si nu la vale, ca fac si eu unul la vale, accelerand de la 50 la 160 in tr a 5 a in 20 sec

    Comment


    • poate gasim un 1.4 remapat si alergat in bucuresti sa mai iau cu el de a 5a pe undeva

      Comment


      • Fac si eu pe TR5 deseara ?
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • ai remapare ceva ? ce rost are sa faci pentru ca e logic ca ma faci. dar de dragul de a strange cat mai multe date despre acceleratii reprize etc te rog sa faci si sa filmezi

          Comment


          • Testul a fost facut dinspre Galati spre Braila pe dig, vreme racoroasa, totusi un pic umed pe jos, singur in masina, vantul nu cred ca batea cine stie ce, posibil conditii optime de "tras". Personal, chiar nu am cronometrat, am filmat si am postat, insa aparent nu mi s-a parut prea rapida repriza, daca voi ziceti ca timpul reprizei e ok, asa o fi. Cu siguranta, 1.6 16v scoate mai bine in aceste conditii, n-a avut colegul conditii de "dat". O sa mai fac si alte teste si in alte trepte sau intervale de viteza sugerate de voi(ies destul de des pe acest drum, sper sa nu ma ia in bot radaru). Cred intervalul asta de repriza (90-130) e cel mai important pentru depasirile de pe soselele din Romania.

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Mai Octaviane, e cu 3 respectiv 5 secunde mai rapid ca ceilalti posesori de 1.4...
              Nu crezi ca ceva-i putred?
              ..............
              Numai sa nu intram la interpretari de cronometrare.
              Mai uite-te o data la clipul lui Marx: pe la secunda 4,2 incepe cronometrarea si pe la secunda 18,7-18,8 are 130, deci peste 14 secunde (la sec 19 are 131, defapt acolo e 130)

              Daca nu crezi, sa ti-l trimita si i-al cu frame-uri sa te lamuresti.

              Deci nu stiu unde ai vazut tu 3 secunde diferenta intre Marx si Andrey.

              Originally posted by andreyi View Post
              ........... Cred intervalul asta de repriza (90-130) e cel mai important pentru depasirile de pe soselele din Romania.
              Da, dar pe tr IV depasirea, nu pe V.
              O sa fac un test si pe tr IV 90-130, te bagi? )
              Last edited by Octavian; 17 June 2010, 11:39. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by marx View Post
                ai remapare ceva ? ce rost are sa faci pentru ca e logic ca ma faci. dar de dragul de a strange cat mai multe date despre acceleratii reprize etc te rog sa faci si sa filmezi
                Nope, e 100% stock. O sa filmez pe TR5/4 si poate chiar 3 .
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • Daca imi permite drumul, fac si un test de IV 90-130. Cred ca maine voi face testul.

                  Comment


                  • MCD vs CRUZE 1.8 16v -----a batut cruze la un far
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • nu e rau, doar la un far, pt o masina de 140 de cai, 1300 de kile si 0-100km/h in 10 secunde...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • avea alt motor ma ce dracu
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • ori era umblat ca lumea cruze ala ori mcd nu scoate 8.7 pana la 100. Pai diferenta de 1.25s de la 8,75 pana la 10.0 cat are cruze 1,8, e de vreo 3 masini. Nu te mai prinde nici naiba pana la 130-140.
                          Last edited by bossake; 17 June 2010, 17:09. Reason: edit
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • corect , ceva foarte necurat la mijloc .
                            @seba nu mai fii invidios .
                            Last edited by Cristi_Xp; 17 June 2010, 17:05.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Originally posted by bossake View Post
                              ori era umblat ca lumea cruze ala ori mcd nu scoate 8.7 pana la 100. Pai diferenta de 1.25s de la 8,75 pana la 10.0 cat are cruze 1,8, e de vreo 3 masini. ............
                              Daca una ar sta pe loc (sau s-ar deplasa cu 30-40/h) si cealalta ar trece cu 100 pe langa ea l-am citat pe Seba dintr-un alt subiect )) )

                              Sau altcumva: data fiind diferenta de 1,5 sec intre 1.4 si 1.6 0-100, ce distanta vor fi intre ele la 100/h?

                              Comment


                              • Deci clar mcd prinde suta peste 10 sec si cum seba a scos cu 16v stock 10,2 sec, tragem concluzia ca un 16v stock bun bate mcd. Deci mcd<105 cp.
                                Asta din ce am vazut pe aici si din experienta mea de 9 ani de condus zi de zi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google