liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si atunci de ce mi-a dat atat ? eu zic ca avea mai multi cai . nu sunt mai multe modele?
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • nu as fi asa sigur ca e mai greu opelul. eu zic ca diferente de greutate semnificative nu sunt.
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • Originally posted by georgex2 View Post
        e mai greu opelu cred deci chiar daca aveai 90 kg erai cam la acelasi raport putere/greutate u 75 cp el 90 da morti + masina mai grea
        Din date ia 0-100 in ~11 sec.

        Comment


        • am avut 2 opeluri d'alea A. unul de 1.6 si unul 2.0 benzina amandoua.
          tot undeva la o tona si un pic au , dar cutia de viteze/ambreaj e de vis (alea de fuga). aceleasi de pe calibra. putregaiuri acum , dar la vremea lor...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Azi pe Bucuresti-Alexandria, dupa o localitate, eu cu fratimiu in masina, imi vine mie sa ii dau, aveam silencerul pus la toba si eram pe gaz, cand colo ma depaseste cu greu un taxi Clio Symbol dci foaarte greu la 140 (era singur in masina), kamikaze om ca se inclina rau masina dupa ce reintrase pe banda inainte de localitate. Mie unul imi trage prost in combinatia silencer + gpl + inca o persoana, fata de o masina cu cam aceeasi cai si ala sa fie singur in masina. Benzolu' il am pe rosu si astept sa ajung la 1 litru sa bag de-aia pe care o merita, ca am C100 cu 95. Cred ca era dci de 85, bafta lui, m-am ofticat recunosc, nu eram eu singur fara silencer, fara pasageri si pe benzina)))?
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Daca era de 85 cp iti spun io ca nu te depasea faaarte greu in conditiile date, adica te manca

              PS: n-o lasa cu rezervoru gol ca-ti arzi pompa de benzina chiar daca mergi pe gaz (intamplari si aici pe forum).

              Comment


              • Am benzina combinata cu 95, si nu vreau sa combin C100 cu altele. Nu cred ca ma arde ala de 85, n-are cum. Eu nu am 75 de cai putere, am 75 de boi putere. Adevaru' ca isi luase elan din spatele meu).
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • La liniuta poate nu te bate, dar in trafic se schimba problema, mai ales daca era singur.

                  Comment


                  • DCi-ul lui tata la pariu nu trage ca 1.4-ul meu, cel putin acum. Era linie dreapta, el isi lua elan in spatele meu pana aproape de portbagaj si cand aveam 140 ma depasise foarte greu. Pe GPL nu se simte remaparea, am martori.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • dci 85 ma bate si pe mine pe reprize de zici ca se joaca cu mine ( pe a 5 a). era dci 65 sau 70 sigur.

                      Comment


                      • Distrigaz vs. 1.6 MPI cu A/C + GPL stock 2-0. Pe 400 de metri cam o masina jumate, iar la intoarcere am mai prins un semafor liber, nu mai avea rost, pe a 2-a eram deja in fata.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • bv asta mic....succes in continuare.....ce sa faci daca viperu a avut papuci sparco si nu a vrut sa de cu tine sa vezi cum e cu un 1.6 cu soft
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • alexpeed, nu-mi lasi un nr de telefon?

                            Comment


                            • Numarul meu este la profil, ma suni doar daca esti la Kiss, altfel nu ma dau in alta parte.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • @ alexpeed ai mai facut ceva la amsina ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google