liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merge fain loganul. Ce modificari are facute?

    Comment


    • Turatia la diesel de cuplu max este 1900de ture . ACOLO SE ATINGE CUPLUL MAX. Forta generata de motor . Puterea insa maxima se realizeaza la DCI 70 / 4000RPM iar la DCI 85 / 3750 . Turatia maxima admisa de motor este de 4450 in ambele cazuri (insa acolo puterea nu este mai mare este constanta , la fel sau chiar mai mica) curba cuplului motor scazand relativ destul de mult odata cu cresterea in ture .
      1.6 MPi Icy White

      Comment


      • Mei baieti tot citesc pe aici tot felu de chestii de vreo 2 ani cam dau liniute cu loganu meu e un 1.4 stock ...Si va spun ca nu conteaza foarte mult cati cai ai ...Talpa tata si schimba la timp sa va dau un exemplu
        logan 1.4 vs bora de 90 cai bora trece cu juma de masina
        logan 1.4 vs supernova 90+ cai supernova trece usor ...
        logan 1.4 vs passat 116 passatu sta loganu pleaca ...
        logan 1.4 vs seat ibiza model 2001 loganu se duce
        logan 1.4 vs audi 80 1.8 quattro audi pleaca da greu
        logan 1.4 vs 316i 150 cai loganu pleaca bmw revine si se duce ....
        asa ca degeaba ai masian cu cai multi daca nu ai cap sai folosesti ...
        pe probate cine vrea doar ca is din bistrita si cat mai repede ca urmeaza tuning motor la oradea

        Comment


        • 1 la mana: nu mai instiga la liniute.
          2 la mana: sa inteleg ca esti un mare pilot
          PS: diferentele dintre un sofer cu flatulatii in cap si unul care stie cateceva despre, si te citez, "cum sa dai talpa tata si schimbat la timp", se face pe un drum virajat.
          Last edited by Cezar; 24 September 2008, 12:08.

          Comment


          • "mare pilot" nus deloc inca mai am multe de invatat ...(adica fata de altii inca sunt copil mic la asa ceva )
            dar 75% dintre posesorii de autoturisme ...Au incercat asa ceva fenomenu asta de liniuta .....Care dupa parerea mea mare prostie ...
            teoria ii tare buna dar practica ne omoara ...

            Comment


            • Ma indoiesc de bmw-ul ala de 150 de cai care pleaca mai prost ca loganul, dar ma indoiesc profund, pt ca ala are tractiune spate si loganul are tractiune fata. Pot sa-ti spun cu certitudine ca bmw-ul ala din tr1 si pana in tr4 e tot timpul in fata loganului. Nici macar 1m la start nu-i ia loganul fata decat daca furi startul. Si inclin sa cred ca un logan de 105cp pleaca sensibil mai bine de pe loc decat unul de 75cp...Aceeasi parere si despre passatul de 115cp. Nu are cum sa stea si tu sa-l faci la liniuta, decat eventual la o liniuta pe 50m. Dupa 250-300m vine peste 1.6_16v. Nu-mi imaginez cum ii stai in fata aluia cand da tr3 si intra turbina in full boost. Numai puterea pierduta prin esapament la dizalul ala e mai mare decat puterea la roata a loganului...Asa ca hai sa ne calmam sau sa spunem ca ne-am dat cu amatori sau smecheri (de-aia prosti, nu smecheri destepti)dornici de senzatii tari. In incheiere, repet indemnul colegului cezar: nu mai instiga public la liniute.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Originally posted by agt_85 View Post
                pe probate cine vrea doar ca is din bistrita si cat mai repede ca urmeaza tuning motor la oradea
                Omul "instiga" la liniute legale ...

                Bmw 316i de 150 cp ( adica modificat ) nici nu'l mirosi.... Cred ca nu sti cum pleaca o masina cu tractiune spate ...

                Din tot ce'ai zis tu acolo doar cu Seat Ibiza aveai sanse ( si asta daca avea 1.2).

                Comment


                • Ba se poate ca ligheanul sa faca borcanul ala de 1.4 de 75 de cai (seat ibiza model 2001).
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Batut cu logan 1.4 bicicleta cu un om putere, pe 100 m, 5 autobuze , man(agt_85) cu dreq sa bati cu un 1.4, bimaru' de 150 cp, cand nu bati loganu de 90, revino-ti

                    In momentul de fata si eu il bat pe seba cu 16v lui, numa ca seba ii pe jos
                    Last edited by lau_swat; 24 September 2008, 16:29.
                    No, apoi blana
                    Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                    ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                    Comment


                    • Poate era BMW cu 150 cp la arbore si 60 de cp la roata
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Daca are diferential blocabil, atunci trag ambele roti si are 120 de cai...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • M-am dat eu cu Octavia de ~115-120 de cai, si intr-adevar in a3a pleaca de tot de langa mine. 1-a si a 2a cam la egalitate, sau oricum la diferenta de maxim juma de metru(in functie de cat de bine reuseste fiecare plecarea).Insa in a3a adioss ).
                          Iar cat despre bmwul ala de 150 de cai, e o gluma buna.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • Bun ca sa nu mai vorbm aiurea ca ce si cum de acum o sa va pun si filmulete ca sa va conving ...Ca daca copilu are bmw si i lo cumparat mamica si nu are nici 2 saptamani de cand are permisu ...Si normal ca nu stie sal conduca ... Da in fine ....)

                            Pacat ca nu se poate da si ziua ca noaptea se vede mai naspa ...
                            dar o sa vin cu filmulete ....Ca altfel cam greu de povestit ...
                            Last edited by Seba; 25 September 2008, 14:05.

                            Comment


                            • Mda exact cum spun si altii dupa razboi multi sunt eroi mai razvan de une stii "Cred ca nu sti cum pleaca o masina cu tractiune spate" si nici nu am spus ca lam facut doar ca, pe plecare am fost in fata lui pana in a 2 a adica pana pe la 45-50 km/h , iar ala cu passatu vai de capu lui de sofer are la activ 2 masini facute varza si mai multe ....Nu toti sunt soferi unii doar se cred ....

                              Logan 1.4 in stanga vs 316i in dreapta (pisicuta `93)are in jur de 100 cai
                              filmuletul nu se vede prea bine ca e facut pe telfon dar in principiu pana in a 3 am stat langa el de acolo so dus baiatu ...

                              Logan1.4 vs super nova in stanga
                              super nova = adimise modificata remapare soft evacuare soprt cu finala borla si mai are cate ceva

                              colega, ai o problema cu gramatica limbii romane si cu regulile forumului. nu se raspunde la ultimul post prin "quote", nu se posteaza consecutiv (ai 10 minute activ butonul "edit" ca sa-ti modifici un post). nu se dau premii pe nr de posturi sau pe activitate. iti sugerez sa citesti cu atentie regulile pt ca daca insisti in a posta "pe langa" reguli, primesti puncte de penalizare si la 5 puncte ai o saptamana "vacanta". si ar fi pacat...
                              Last edited by Seba; 25 September 2008, 14:10.

                              Comment


                              • Pai din ce ai pus pana acum, n-ai ''facut'' pe nimeni.. ))

                                PS: foloseste buftonu ''edit'' cand vrei sa adaugi ceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google