liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aici e ceva la mijloc ...1 super 1.2 nu exista nici odata....si in plus de asta honda aia de 200Cp orice ar face loganu 16v i-a bataie...daca era vorba de 2.0 156CP mai era cum mai era...dar deja e prea mult 200CP

    eu aseara in drum spre casa am dat de un audi 80' foarte bine aranjat cica era ultimu model de audi 80 care s-a fabricat... 2.0 140CP l-am batut la 2-3 masinii pe distanta de 1 km...
    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

    Comment


    • este 1.2 tsi .dar nu cred ca este pe superb, e pe octavia ...si au 105 cp , la fel cum exista si 1.6 tdi , tot pe skodele noi .
      superbu are 1.4 tsi ...
      aia cu accordu si mie mi se pare ciudata ,dar avand in vedere ca e automata si ia 0-100 in 9 si un pic ,cu inca 4 oameni in masina se poate sa fi crescut timpul ,si cu un pic noroc la logan sa o fi facut pe 400 m .
      Last edited by Cristi_Xp; 10 August 2010, 14:19.
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • nu pot sa pun filmuletul (mcd vs viperutzu vs matheo vs distrigaz) ca sunt la munca si e prea mare si nu am program de transformare
        Interactive Design Lights & Sound <- click

        Comment


        • pune`l pe youtube , ti-l converteste el .
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • http://www.youtube.com/watch?v=IDo1qsm3XYM gata
            Last edited by pirvu_alex; 10 August 2010, 14:32.
            Interactive Design Lights & Sound <- click

            Comment


            • multumim pentru filmuletz rgi
              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

              Comment


              • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                ......................
                aia cu accordu si mie mi se pare ciudata ,dar avand in vedere ca e automata si ia 0-100 in 9 si un pic ,cu inca 4 oameni in masina se poate sa fi crescut timpul ,si cu un pic noroc la logan sa o fi facut pe 400 m .
                La motor de 90-100 cp, 150 kile suplimentare, inseamna o secunda(minim) in plus pe 0-100/h .

                Comment


                • multam Alex
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Originally posted by Dennis_TL View Post
                    si care e satisfactia ca dai jos jumatate de masina si esti mai rapid decat ceva echivalent dar complet echipat? curse pe gpl , asta e foarte tare. sau cel putin mai ieftin...
                    honda accord 2.4 benzina (200cp), automata 4 persoane vs logan 1.6 16v 1 persoana - pe 400m castiga loganul, pe 1000m deja nu se mai vede loganul in spate .
                    logan 1.6 16v vs fiat 500 1.4 100cp , castigator fiat .
                    logan 1.5 dci 85 cp vs vw golf 6 1.6 tdi 105 , castigator vw , la diferenta foarte mica pe 400m dar apoi se distanteaza foarte mult.
                    fabia1 1.9tdi vs logan 1.6 16v , castigator fara drept de apel fabia.
                    logan 1.4 (320.000km taxi) vs polo 1.2 benzina 3 cilindri - castigator la limita loganul.
                    logan 1.4 vs citroen c1 - castigator c1 ) motor de 1000cmc parca .
                    honda civic type s 1.8 vs citroen c1 diferenta de 100m din 400...
                    skoda superb 1.2 tsi vs logan 1.4 castiga loganul pe 400m dar apoi se schimba foaia
                    etc
                    ce motor are fabia ? 101 cai daca da confirm ca e jegoasa rau. in sensul bun al cuvantului.

                    Comment


                    • cu mare palcere baieti
                      Interactive Design Lights & Sound <- click

                      Comment


                      • Originally posted by marx View Post
                        ce motor are fabia ? 101 cai daca da confirm ca e jegoasa rau. in sensul bun al cuvantului.
                        ma nu stiu ce sa zic , eu am trecut pe langa una la 190 pe bord ,ca sa nu mai punem in calcul faptul ca l-am ajuns si din urma ...
                        nu stiu exact ce viteza aveam ca am roti mai mici, da pot sa zic ca am terminat 4a la 7000 , si a trebuit sa-i dau 5a )
                        nu vad de ce ar face probleme la un 16v , cand are 0-100 in 10.8 , si aia veche de 100 cp in 11.5
                        Last edited by Cristi_Xp; 10 August 2010, 15:48.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • nu stiu la top speed dar la linii sta bine rau de tot. m am dat de 2 ori pana acum. 1 - 1 foarte foarte strans.

                          nu compara 1.6 le tau cu serpi si axa cu 16v.

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian___31 View Post
                            La motor de 90-100 cp, 150 kile suplimentare, inseamna o secunda(minim) in plus pe 0-100/h .
                            accordu are 200 cp , deci nu se pierde nici juma de secunda
                            iar nu citesti pana la capat .
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • @marx
                              FAbia 1 1.9 tdi este de : 90,101,116 si rs de 131 din cate stiu eu...

                              Comment


                              • aia de 90 e dinaintea loganului ...
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google