liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai poate l-am prins pe picior gresit dar eu spun ca trebuia sa ma manance dupa 100, pe rteapta a 3 dar nu s-a apropiat niciun pic. s-a mentinut distanta pana la 140 unde am franat amandoi ca era trafic. dupa ce am trecut de trafic eu am dat a 5 pentru a continua drumul linistit si el era foarte nervos mergand inca in blana.

    Comment


    • Originally posted by Octavian___31 View Post
      Stii ca unele oglinzi au scris pe ele ''lucrurile din oglinda sunt mai aproape decat par a fi''
      Cel putin pe Logan 1.4 (si nu Logan in general), acest lucru nu scrie pe oglinzi, deci trebuie sa ne incredem in distanta pe care ne-o arata oglinzile).
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • u crezi ca e ferrari sa te manance ?? e pur si simplu o masina care poate avea doar d30 cp in plus si +2 persoane in masina.insuficient sa te manance

        Comment


        • Bre, lasa audi A3 cu motor de 1.6 ca-i mai mult decat lesinat. E un soi de OCtavia de 1.4. Are alte atuuri, nu "fuga din Serai".

          Comment


          • masina la care fac referire e asta si cea mai proasta motorizare e 2.0 143 cai

            Comment


            • daca are 143 d cp nu prea e lesinata , probabil ca nu a vrut sa te manance, iar daca era 1.6 oricum oficial scaote mai bine decat 1.4 de pe logan
              Last edited by georgex2; 14 August 2010, 11:46.

              Comment


              • Audi A3. Coroborat cu 4 oameni in masina, e bye bye. E ca si cum ai pune aceeasi cantitate in Loganul de 1.4. Mai rapid e melcul

                Cat despre 2.0 143, te afuma cam tare ala.

                Comment


                • @o8MeLC... ai vrea tu ... daca era 2.0TDI... nici fumu nu aveai timp sa-l vezi

                  Comment


                  • am povestit exact cum s-a intamplat. sigur s-a dat cu mine avand in vedere ca mi-a facut semn inainte de plecare si dupa mi-a dat avarii. si mie mi-a fost greu sa cred dar chiar asa s-a intamplat. modelul de masina asta e si eu am ramas masca cand am vazut motorizarile. poate nu le avea soferu desi pe drum am vazut ca mergea infipt si facea slalom printre masini franand foarte tarziu la semafor si violent.

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      Audi A3. Coroborat cu 4 oameni in masina, e bye bye. E ca si cum ai pune aceeasi cantitate in Loganul de 1.4. Mai rapid e melcul
                      Ce inseamna lesinat? Modelu de 2008 are 11,8 sec 0-100.
                      Sau tot ce e peste 10 sec e lesinat..? Adica la ce drac ne raportam cand spunem ''lesinat''? Si 1.6 mpi e lesinat atunci si mai toate utilajele de ''mijloc''.
                      Si spunea de 3 persoane.

                      Comment


                      • 1.6 mpi are 11.5 ... de la 11.8 in sus is lesinate )
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Aha
                          Dar care 1.6 mpi are 11,5 sec, aia cheala sau aia full ....? ))

                          Comment


                          • aia full
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • un versus , logan ( 1,4 ) cu ford focus berlina ( 2008 ) 1,6 16v , aprox 105 cp a facut cineva ? eu am condus focusul si mi s-a parut destul de lesinat. si am facut mai demult cu el vreo 2 linii si mi-am luat-o cam tare( 3 masini gred ). si focusul are 1300 kg , mi-a zis proprietarul
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • Numa cu Focus 2008 hatchback 1.6 100 sau 101cp (105 nu e).
                                La reprize face caca pe 1.4 sau 1.6 mpi (si pe Golf V 1.6 102 cp, testate toate).
                                La demaraj ma tin de el pana pe la 90-100/h (ma tin, nu-l iau), dupa care s-a terminat totul.

                                Daca Focusu 1.6 e lesinat, nu stiu ce sa mai zic de 1.4 Logan.
                                Adica tot tu zici ca ti-ai luat-o rau, dar e lesinat

                                PS: berlina s-ar putea sa aibe ~1300 kile, hatchbacku are 1250 sau 1260 (dupa talon).
                                Last edited by Octavian; 14 August 2010, 18:52.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google