liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai calculati mult?
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Pe stig il depasesc calculele
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • ce aveti ma stig e banat de mult

        Comment


        • e lasa ca sunt sigur ca citeste de pe un proxy ceva

          Comment


          • 16v vs chevy aveo 1.4 16v 95 cai 1 - 0 distanta mare rau

            1.6 (cat si traseu) vs chevy aveo 1.4 95 cai 2 - 0 3 4 masini

            1.4 "tziganit" vs 320d 136 cai 1 - 0 1 masina

            imi pare rau dar nu am putut sa ma abtin. m am linistit acum

            Comment


            • Ca sa nu mai fie calcule intr-una, astept sa ma dau cu un Bmw 318i coupe e30 din 1990 standard.

              Cielo 1.5 8v 75cp vs. 318i e30 facelift 0-1

              318-le i-a dat vreo 2 masini.

              Ultima oara ii dadeam la Cielo o masina jumate. Acum cred ca-i dau mai mult, e de la GPL.

              Astept sa am bani de benzina si GPL si ma bag cu ursuletul, sunt foarte foarte curios cum stam).
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • de mai multe ori am scos intre 10.8 si 10.9 suta cu e30 318 stock cronometrat.
                in carte avea 11 sec. destul de greu sa il faci daca trage ca in tinerete.

                p.s. pe 400 statea mai bine caun 16v. am scos 16.84 cel mai putin. 16v nu cred ca scade sun 17-17.2
                Last edited by alessandro; 22 August 2010, 00:05.

                Comment


                • sta mai bine ca un 16v stock , si ca un 16v resoftat . Am avut pe cineva care inainte de resoftare zicea ca il facea pe ala cu 318le cel de 115 sau 116 cp ,si cica dupa soft il facea ala cu bmwu asa ca l-am lasat stock sa se convinga ca il face si mai tare
                  chestia aiurea era ca unde se dadeau ei nu faceau mai mult de 0-100 .
                  Last edited by Cristi_Xp; 22 August 2010, 00:43.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • ce mi se pare iar ciudat este ca faceam suta in 10.8 11 sec si stateam in fata la 16v in orice fel. si de pe loc si lansat cu orice treapta luam distanta

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      sta mai bine ca un 16v stock , si ca un 16v resoftat ......... 318le cel de 115 sau 116 cp ,..............................
                      chestia aiurea era ca unde se dadeau ei nu faceau mai mult de 0-100 .
                      113 sau 115cp daca vorbim de E36.
                      Daca pana la 100 il facea, mai departe n-avea rost, ca acolo Loganu (orice motorizare) pierde.

                      Alex daca ala are toti caii acasa nu cre' ca-l dovedesti, numai daca nu stie sa-i dea.

                      PS: 1.4 vs 320d, banuiesc ca era MCD-u' , altfel sunt povesti.

                      Comment


                      • 1987 BMW 318i - full technical specs sheet, including performance data, economy and emissions, dimensions, weight and engine particulars.


                        asta l am avut eu. cu asta m am dat cu 16v. dupa cum se vede are cica suta in 10.3

                        fara filtr, si goodyear eagle f1 pe 205, nu am scos sub 10.8. si eram peste 16v

                        care alt 1.4 "tziganit" mai stim noi ? am scris asa presupunand ca se intelege, si nu mai este nevoie sa se stie cine ce cum.

                        Comment


                        • eu vs 318is ( cu traseu evacuare serpi si soft) o maina jumate mi-a dat...
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • Originally posted by marx View Post
                            1.6 (cat si traseu) vs chevy aveo 1.4 95 cai 2 - 0 3 4 masini
                            a doua runda pe 1-a a plecat foarte bine (o aripa) dar pe 2 am recuperat jumate de masina..si pe a 3-a....mai mult
                            sigpic
                            "BRABUS" STYLE

                            Comment


                            • Originally posted by marx View Post
                              http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=14234

                              asta l am avut eu. cu asta m am dat cu 16v. dupa cum se vede are cica suta in 10.3

                              fara filtr, si goodyear eagle f1 pe 205, nu am scos sub 10.8. si eram peste 16v

                              care alt 1.4 "tziganit" mai stim noi ? am scris asa presupunand ca se intelege, si nu mai este nevoie sa se stie cine ce cum.
                              e36le are 10 sec pe 0-60mph , deci un pic mai mult de 10,adica 10.1-10.2 pe 0-100 ,din cate vezi si asta http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=56364 si ala ce l-ai pus tu in link au 0-400 o idee mai bine ca loganul ,sau aproape la fel ,16vul nu scade de 17.2 pe 400 m
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • eu am avut varianta de e30 motor 1800 m40 115 cai
                                in carte si pe carfolio suta o avea in 10.3
                                eu de mai multe ori am incercat si sub 10.8 nu a vrut.

                                cu toate astea pe 1 si 2 stateam lejer in fata unui 16v (care s ar zice ca are 100 in 10.2) stock pe stock
                                iar pe 400 aveam 4 masini lejer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google