liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MCD View Post
    bravo ma eu am avut o seara de tot rahatul...ma duc cu 200 si ma intorc tractat asta da viata.....ma lasat pompa de apa a masini de cand am ajuns ieseam fum de sub capota..si nu stiam ce are...pana am facut rost de o lanterna si am vazut ce se intampla....
    Nasol lasa ca se face.

    @Alexspeed - Ne mai tragem si cu alte ocazii;)
    Last edited by Alex_MIU; 30 October 2010, 14:11.
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • Originally posted by Octavian___31 View Post
      Si spun si acum, daca faceam schimb, tot te luam, pt ca utilaj am tras la maxim.
      Ar fi interesant sa mai facem o data, dar de data asta sa vin mai pregatit: adica fara woofer si topoare in portbagaj, rotile la 2,1 (aveam 1,8 si 0,7 la o roata).
      Cam aceeasi diferenta am avut si cu 1.5 dci 85 cp (dar eram ''echipat'' corespunzator).
      o mai face categoric dar cu personal auxiliar la dat startul
      sigpic #

      Comment


      • 1.4 +chip si filtru vs mondeo 1.6 (90cp) 1-0

        Comment


        • 1,6 ala are 16v ? cati cp are? intreb de curiozitate..si ce greutate? pt ca eu nu am reusit sa fac un focus 16v 101 cp cu 1300 kg ...

          ori mi se pare mie, ori trage naspa masina mea
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • Masina aia care te-a batut accelereaza mai greu decat loganu 1.4 13,6 sec,probabil ca e mai maturizat motorul lui ala si al tau are mai putini km.Se paote sa te bata,iti trebuie antrenamnet la schimbarea vitezelor plus startul de pe loc

            Comment


            • eu dau vina pe cutie si ambreiaj ( la mine tine fooooooarte sus ) ... la focus merge mai bine cutia aia, simte ca trage ( cu max o persoana in masina , in rest e varzaaa )
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • Originally posted by Maxy View Post
                1.4 +chip si filtru vs mondeo 1.6 (90cp) 1-0
                Mondeo de 1,6 are 90cp. si varianta asta e veche, undeva gen 97-98 in cel mai bun caz.
                Focus de 1.6 bate lejer logan 1.4 fara modificari. fan reno de unde dai tu 13.6s pana la 100 pt focus 1.6?! are vreo 11.5 si focus1 si focus2 cam asa au 11-11.5
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • salut baieti!! eu vs cielo 1.5 8v 0-1 ma duc 1 masina si ceva in fata pe tr 1 si 2 si recupereaza incredibil pe a3a..mi-a dat o aripa...eu aveam gume de iarna 195 65 15
                  eu vs sandero 1.6 prima dat s-a dus un bot de masina a2a oara am scos wooferu' m-am dus eu..
                  eu vs bmw pisica 1.6 100 cai cred 2-0 tr 1 si 2 statea in fata pe a3a il depaseam..oricum cred ca nu era in mintile ei masina..
                  eu vs cielo 1.5 16v filtru evacuare roti pe 16..l-am batut rau rau...
                  eu vs passat 1.9 tdi 131 cai la baza + soft si inca, cateva nimicuri ~180 cai ghiciti singuri..tr 1 am stat cu el de la a2a parca am pus frana...eu nu am decat remap...si niciodata nu o golesc..doar atunci cu sandero am facut o mica exceptie...numai bine!!

                  Comment


                  • Originally posted by adimrv View Post
                    o mai face categoric dar cu personal auxiliar la dat startul
                    Ai vazut ca am venit nepregatit.
                    Facem si filmat (ar fi minunat) , dar comentez vizavi de C1 Citroen care cica rupe gura la 1.4 si 1.6.
                    Eu pun pariu ca C1 ala trimis prin posta o ia fara discutii de la un 1.4 mpi chel.

                    Comment


                    • focusu de 1.6 ia in 11s suta si chiar trage bine, e cam imposibil pt 1.4 fara modificari grele, nu stiu cum sta cu 1.6mpi

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian___31 View Post
                        Ai vazut ca am venit nepregatit.
                        Facem si filmat (ar fi minunat) , dar comentez vizavi de C1 Citroen care cica rupe gura la 1.4 si 1.6.
                        Eu pun pariu ca C1 ala trimis prin posta o ia fara discutii de la un 1.4 mpi chel.
                        M-am dat cu un amic care are C1 de la semafor..si rezultatul? 3 tramvaie si un tir ))))
                        Cu 1.4...tot o sa fie batut..doar la o distanda mai mica )))
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • Cum sa ne bata pe noi cu 1.6 c1 de 1.0 Stock vs stock

                          Comment


                          • Originally posted by Tudor View Post
                            eu dau vina pe cutie si ambreiaj ( la mine tine fooooooarte sus ) ... la focus merge mai bine cutia aia, simte ca trage ( cu max o persoana in masina , in rest e varzaaa )
                            Da, Focus 1.6 are o cutie foarte bine etajata si scurta (si tr V e mai scurta ca la mpi) iti da senzatia ca ''acolo'' tre' sa fie toate treptele, ramane bine in cuplu cand schimbi.
                            Cu 1.6 mpi e posibil de dovedit (la liniuta, atat), dar cu 1.4 (si cu remapare) nu.

                            Comment


                            • Priviti aici: http://www.youtube.com/watch?v=q7Z6Y...eature=related

                              CUtia asta ar merge pe logan 1.2 si 1.4

                              Comment


                              • nu stiu daca are vreo relevanta...eu m am facut cu un focus de 1.6 conducand un cee d de 1.4 si l am facut..da nu cu mult (jumate de masina s au ceva de genu)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google