liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai da, cu a 1 a in cap ajungi la 55 km`h si peste 20 la ora nu prea intra a 1 a
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • Mie imi intra a1a si la 50km/h.
      Distrigaze' incearca si cu a2a din 60 cu el,parerea mea e ca tu la 40 in a2a esti subturat,nu ai cuplu cum are 1.6-le de jos.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • intra daca ii dai sprituri ca la raba , altfel ma indoiesc .Cand sunt noi intra fara sprituri ,apoi pauza .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • sa zicem ca intra .... ce faci dai tr1 pentru 500-1000 de ture? sau voi schimbati in limitare?
          Interactive Design Lights & Sound <- click

          Comment


          • la liniute se schimba in limitare , ce facem, ne plimbam ori ne dam ?
            sigpic

            Comment


            • esti sigur ca in limitare ?

              Comment


              • cum majoritatea au la 6500, 6000 (limitarea de fabrica) e ideala. parerea mea !
                sigpic

                Comment


                • la 5000 ture /tr 1...va ajunge foarte repede la limitare la o accelerare brusca...si eu zic ca pierzi mai mult.Practic...de la 5000 te mai arunca putin si dupaia..celalat cu tr2..sa castige.
                  Oricum e variabila (motorizarile si modificarile) problema si trebuie testata
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • pai care e logica sa te dai din tr1 la 40km/h??? sa ai o schimbare de trapta in plus fata de celalalt in decursul a cateva secunde?
                    sigpic

                    Comment


                    • poi cam asta ar fi...tu schimbi 4 trepte..iar celalat 5...cum am zis trebuie incercata
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • da la cat schimbati voi astia pilotii 1a la liniute ? la 20 la ora sa nu se strice ?
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Originally posted by yrman View Post
                          pai care e logica sa te dai din tr1 la 40km/h??? sa ai o schimbare de trapta in plus fata de celalalt in decursul a cateva secunde?
                          cam asa ceva
                          Interactive Design Lights & Sound <- click

                          Comment


                          • asteptam rezultatele, desi m-as mira sa apara o imbunatatire pt 1.4.
                            sigpic

                            Comment


                            • Daca faci din mers cu tr I la 40/h pierzi. Ori 30/h tr I ori 40-45/h si tr II.

                              Alex, e bun rezultatul, nici n-ai zice ca ai o carca de km la bord ) . Eu cu 1.6 stock (chel) am stat la curu lui, adica o masina.
                              Cel mai bine am stat fata de 1.6 16V resoftat, vreo trei autobuze cadou si cred ca mai era loc de ceva microbuze

                              Comment


                              • La mine intra la 40 in a 1-a, sunt foarte obisnuit ca sub 20 sa dau a 1-a in orice situatie, nu-s gibonu' care pleaca cu 1 din parcare si merge apoi mereu minim a 2-a daca nu se opreste de tot. Se forteaza protectia? Da-o dracu', cum as putea sa o scot cumva sa intre in a 1-a la 40 ca la dci-ul de 85 (JR5-ul e belea rau, intra 1-a din mers...lux nene).

                                Oricum, omul n-a vrut de pe loc caci avea gume praf (nu era diferenta fata de mine), ne-am luat din mers ca sa stiu strict ce poate masina, sunt multumit de rezultat stiind ca un 1.4 Laureate stock + gpl ia camioane de la 1.6 Ambition. Daca ii fac admisia sa zicem, sunt sigur ca mai avansez nitel...caut de lucru .

                                @XP: v-am vazut la Antena 1 la benzinarie...

                                da clar , am fost sa alimentam si noi ca tot e la moda prin tara )
                                Last edited by Cristi_Xp; 13 January 2011, 00:52.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google