liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici macar ... ala e gandit pentru circuit , curbe
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Pacat ca multe masini de familie, chiar "dizal" te cam mananca pe paine cu tot Clio Rs de care zici tu ca e gandit pt liniute . Ce vreau eu sa zic ca la o liniuta deobicei conteaza raportul Cp/greutate si soferul, restul e cam apa de ploaie.

      Comment


      • ce dizal ?in ce vise umede ? asta daca vorbim de masini stock , nu de alti hibrizi ...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Uita-te te rog ce timpi are un Audi A4 3.0 tdi si apoi mai vorbim de vise .
          Eu i-am dat un contra-exemplu ca el a zis ca e gandita pt liniute. Audi A4 e gandita ca masina de familie.
          Last edited by Nepotu123; 29 March 2011, 21:59.

          Comment


          • 3.0 !!! le desparte vreo 2 grupe
            nu gasesc timpii... mi pui te rog ca nu stiu la care te referi.
            aici imi scrie http://www.carwale.com/research/road...iew.aspx?id=74
            In our quarter mile run, this feisty A4 galloped to 100kph in 7.3 seconds and ran the quarter mile in 15.1 seconds,carfolio da ceva timpi mai generosi,dar pana la a manca pe paine e diferenta
            cu tot avantajele quatrro si 1 L in plus la cilindree,2 pistoni in plus si turbinozauri ,il bate cu cateva sutimi ) Tare trizelu
            Asta daca te referi la a4,care 3.0 tdi is cam putine .Restu nici nu intra in discutie .
            Oricum la 240 cp si 1600 kg nici nu cred ca scoate sub 15 .
            Last edited by Cristi_Xp; 29 March 2011, 22:11.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • 2967 cc
              Power 239.6 PS (236.3 bhp) (176.2 kw) @ 4000-4400 rpm
              Torque 500.0 Nm @ 1500-3000 rpm
              Avant-ul are 6.3 iar berlina 6.1 sec pana la 100 km/h.

              Uite un exemplu in care unu care vine cu break-ul lui Audi de la cumparaturi ti-o da de-ti piere pofta de viata in Clio Rs masina cu pretentii sportive
              Eu asta am vrut sa-i demonstrez... ca el a zis ca e gandita pentru liniute.
              Hai sa mai dau un exemplu, Seria 5 3.5d, la fel ca si Audi... ditamai baraca de masina de familie.
              Last edited by Nepotu123; 29 March 2011, 22:20.

              Comment


              • is cam papagalite datele alea .
                2005 Audi A4 3.0 TDI quattro - full technical specs sheet, including performance data, economy and emissions, dimensions, weight and engine particulars.

                Si vezi ca pana la 400 m mai e mult decat 1a si a 2a ...
                Oricum compari mere cu pere ... compari o masina awd cu cp mai multi , cilindree mai mare , pistoane mai multe , cuplu triplu ...
                Probabil ca si pe circuit sa faca fata RSului
                Last edited by Cristi_Xp; 29 March 2011, 22:22.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Nu compar mere cu pere, i-am demonstrat colegului ca nu exista masini gandite pt liniute. Exista masini mai puternice, soferi mai buni sau ambele... chestiile astea fac diferenta intre castigator si pierzator. Iar Loganul, din cauza greutatii reduse sta foarte bine la raportul Cp/Kg.

                  Comment


                  • clio are 1200 kg , nu e gandita pt liniute )
                    daca vreti masini de liniute cautati hondele de 700-800 kg unde zdrangane tabla la acceleratie tare,sau colt czt, sau suzuki shtift , subaru , evo , gtr ...
                    Last edited by Cristi_Xp; 29 March 2011, 22:35.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • ASTA e masina de liniute
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • si asta e masina de liniute, dar era vorba de cele stok :P
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • Uite aici masina de liniute ma, nu frectiile alea de picior http://www.youtube.com/watch?v=PRkcn...el_video_title .
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • de liniute sunt coajele de 700-800kg cu 200-300cp. si alea preparate calumea.

                            Comment


                            • de ex coaja lu felix ? 900 kg si 400++ cai putere ?
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • mai degraba un audi 80 quattro, 900kg si 900cp...honda civic 800kg 900cp...400m in 9 secunde.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google