liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum e Audi-ul asta de la unguri. Ce evenimente organizeaza ei, ramai masca !
    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

    Comment


    • parca nu ma impresioneaza atat de mult audi asta , totusi sa revenim la logan
      Its just a car ...

      Comment


      • nu inteleg de ce va certati pe clio vs audi 3.0 tdi

        clio il rupe si il ingroapa. are 6.9 0-100 asta cu toate turbinele, 4x4, si cuplul ala de macelar ceausist.

        sa revenim la realitate. ce sanse am cu un golf 4 1.9 tdi 1010 cai stock remapat la 130

        Comment


        • Eu cred ca nu prea ai sanse...merita sa incerci, poate nu are atati cai, poate nu pleaca/schimba perfect celalalt dar in conditii ideale nu cred ca ai putea sa il faci pe 400m avand in vedere ca are cam 200 kg in minus fata de un Passat.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • are mai exact 1450 km. passat 131 cai l am batut un far. superb de 131 cai am batut un far....

            faza e ca nu vreau sa ma dau daca o fur. ori ma dau si castig ori ciuciu. sunt ofticos

            Comment


            • Ca fapt divers, 0-100 nu e relevant pe sfertul de mila. Se poate ajunge la viteze substantial mai mari si acolo se schimba treaba.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Ciudat, cam 1450-1480 au in talon Passat-urile 1.9 TDI, am vazut 2 exemplare, unu de 101 CP altul de 131CP ale unor prieteni. M-as mira sa fie la fel de greu un Golf. M-am dat si eu cu Passat si Superb de 131 CP, pana la 100 sunt in fata dar pe TR3 nu prea am sanse, castiga teren incet dar sigur si 400m se termina pe la capat de 3 / inceput de 4.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • daca e soferul bun nu ai cum sa il faci
                  FloNZN s-a dat cu unu de la noi exact la fel 110 cai stock + soft de la VMAX si a pierdut florin la vreo 2 masini cred
                  FloNZN are 1.6 8v cu axa sport , catalizator scos .. si el mai stie ce

                  L.E nu golf ci audi era cu care s-a dat FloNZN , are cont aici pe logan baiatu cu audi
                  despre masina din poza e vb
                  Attached Files
                  Last edited by raduprov; 30 March 2011, 20:36.
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • 0 - 100 nu este relevant. 0 400 m iti spune distanta dintre masini

                    cu cat coboara timpii o secunda dimerenta inseaman mai multi si mai multi metri.

                    deci voi ce ziceti ma bag sau nu. mai e si faza ca remaparea ai nu inseamna chiar 130 cai. or fi 120

                    pe net timpii pentru G4 variant ( este break) sunt de 10.5 pana la 100. deci imi trebuie un perfect launch si 3 perfect shifturi
                    Last edited by alessandro; 30 March 2011, 20:47.

                    Comment


                    • Originally posted by alessandro View Post
                      are mai exact 1450 km. passat 131 cai l am batut un far. superb de 131 cai am batut un far....

                      faza e ca nu vreau sa ma dau daca o fur. ori ma dau si castig ori ciuciu. sunt ofticos
                      Ori ai modificari la masina ori era ceva cu soferul/masinile respective sau poate ca nu v-ati dat pana mai sus de 110-120. Daca pana la 100-110-120 diferentele sunt destul de mici, dupa 120 un passat 131cp cam zboara de langa 16v stock.
                      Ca fapt divers am facut proba cu octavia tour 90cp+soft (~120cp) si pe a 4a de la 130 pana la 160 s-a dus lejer in fata. E drept nu zbura precum passatul dar se ducea lejer.
                      De la 0 cu aceeasi octavie 90cp+soft pana la 120 am cam o masina in fatza (luata pe 1a si a2a) si dupa ma recupereaza dar nu ma ajunge ca se termina aia 400m .
                      Cu golf4 break 110cp+soft probabil ca diferentele nu sunt f mari pe 400m, deci merita o incercare. Care e treaba daca pierzi? Oricum esti "pe acolo" deci nu te faci de ras.
                      Iar din soft nu are cum sa castige doar 10cai cum zici tu ca poate are doar 120.. ba chiar cu un soft agresiv cred ca scoate si mai mult de 130cp din 110cp.
                      Last edited by bossake; 30 March 2011, 21:57. Reason: edit
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Originally posted by raduprov View Post
                        daca e soferul bun nu ai cum sa il faci
                        FloNZN s-a dat cu unu de la noi exact la fel 110 cai stock + soft de la VMAX si a pierdut florin la vreo 2 masini cred
                        FloNZN are 1.6 8v cu axa sport , catalizator scos .. si el mai stie ce

                        L.E nu golf ci audi era cu care s-a dat FloNZN , are cont aici pe logan baiatu cu audi
                        despre masina din poza e vb
                        nu era de 130 + soft ma?in fine....
                        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                        Comment


                        • are 101 la baza si e variant adica break.

                          prefer sa ma bata un logan 1.4 decat un tractor. sa ma bata si un scooter si o bicicleta, orice numai un turbo diesel nu.a stock

                          chiar nu imi place sa pierd la tractoare cu turbina cat un pepene si dopata cu eritropoietina pe deasupra si sa mi se arunce in fata ce praf si ce mizerie e loganu. e penibil

                          cand era stock i am dat vreo 4 5 masini
                          Last edited by alessandro; 30 March 2011, 22:13.

                          Comment


                          • Originally posted by FloNZN View Post
                            nu era de 130 + soft ma?in fine....
                            Pe a4 ca ala din poza nu e de 131. Doar de 110cp (majoritatea) si am mai vazut de 115.
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • Si daca refuzi nu e la fel de penibil... adica ce motive ar presupune ala ca ai in afara ca ti-e frica . Daca e 1.9tdi 101 dupa chip are cam 125cp. Daca stock i-ai dat 4-5 masini, deci l-ai batut rau de tot, acum resoftat poate-i dai una. Cum si el s-a dat cu tine.. iar daca stie un lucru doua despre masini era cam evident ca o sa-si ia bataie, e fair-play sa-i acorzi revansa.

                              Comment


                              • Care sa da cu mine?
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google