liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @doc, s-ar da mai multi cu tine, dar tu trebuie sa faci liniuta in marsarierre
    sigpic
    Ambition 1.5 dc

    Comment


    • logan 1.4 remapat cu aer cu tot ce trebuie+2 persoane vs. NISSAN MURANO 3.5 v6 245 de cai, pe o distanta de 350-400 m .rezultatul: murano pleaca cu a II-a de pe loc loganul cu a I-a, dupa start loganul a fost un pic in fata cam jumatate de aripa dar pana la sfarsit distanta dintre masini a ajuns cam la un tir jumate aproape 2 tiruri(bineinteles ca murano a castigat). sa nu faceti ca mine...concurati impotriva unor masini normale...
      DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
      sigpic

      Comment


      • N-as zice ca acum Honda trage foarte bine. Evacuarea este praf, filtru nespalat, uleiul neschimbat, rotile mai mari si mai grele, soferul a cam uitat sa mearga cu masina si mai pot fi multe motive care sa mai scada din diferenta.

        In plus de asta n-am zis ca facem play-ul pe bani, pur si simplu pentru fun.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          @alex: ai scos o teorema, mai mai sa vars cafeaua pe mine :"Daca si X are aceleasi roti, inseamna ca am plecat la fel"
          Am zis ca aceleasi roti sa nu zica cineva ca am eu roti late si ca plec foarte bine fata de cei cu 185/65/15.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Originally posted by aleXpeed View Post
            Distrigaz vs. Logan 1.6 fara aer, fara gaz, remapat + traseu de dupa catalizator 0-1 mi-a dat abia o masina si jumatate, ori nu stie soferul, ori trage a mea prea bine, sunt multumit cum merge cu Borbeturile.

            edit: si el tot Borbeturi avea, deci n-am plecat mai bine ca el.
            Cam doua-trei masini e intre 1.4 si 1.6 remapate.
            1.4 remapat si 1.6 stock (aceeasi echipare) cam o masina+.

            Deci ti-o da cam din orice pozitie.

            Deci tot bataie se cheama ))

            Comment


            • Cred ca o sa va placa:



              Sandero 1.6 8v cu turbo,asa ar merge si pe logan :P

              Comment


              • noi avem kompresor pe logan ) 1.6 8v
                Its just a car ...

                Comment


                • 0.6 bar ... 180 cp ... foarte fain
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Chiar foarte tare...
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • 180 de cai, din 87, la doar 0.6bar?
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • uitati-va la minutul 3 secunda 34, cand incepe sa faca 0-200. Nu mi se pare deloc ca trage cum ar trebui sa traga un sandero de 180 de cai. Dar poate doar mi se pare mie..

                        Uitati cum trage un clio k4m 1.6 16v turbo 0-100, sau de la 100 la 120 . http://www.youtube.com/watch?v=B8CYdUTtwdg
                        Last edited by bossake; 9 April 2011, 02:01. Reason: edit
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • eu vs logan 1.5 (85 cai) 0-1 m-a batut cu o aripa. pe a 3-a a revenit destul de tare.

                          nu prea imi vine sa cred dar asta e

                          Comment


                          • Ne dam demisia? Daca cipuiesc dieselul lui taicamiu iti rup pe 400 m Loganul meu si pe-al tau...

                            Nici mie nu-mi vine sa cred 1.4 remapat fara aer vs. dci de 85 stoc 0-1


                            De Corsa aia n-am ce sa zic, Distrigaz cu Corsa B 1.4 16v 0-1 mi-a dat sa sar, initial trebuia sa se dea cu 1.6 MPI dar nu a mai vrut nimeni sa se dea si m-am bagat eu de caterinca, stiam ca ma rupe..
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Logan 1.6 full , remapat, gaz VS solenza cheala...3-0

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                180 de cai, din 87, la doar 0.6bar?
                                180 estimati la motor , iti dai seama ca la fel de bine pot fi 160 )
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google