liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by o8MeLC View Post
    acel 1.6 are gpl si e remapat si trage foarte bine. s-a dat cu 1.6 remapat si il cam bate.
    acel 1.6 remapat nu are aer si are traseu fara serpisori
    Last edited by sorin17; 16 April 2011, 12:40.

    Comment


    • Originally posted by aleXpeed View Post
      Ceva nu e in regula cu dieselul ala, in fine..

      Distrigaz vs. Golf 1.8 GT egalitate.
      alex tu te dai cu jantele pe 16?

      Comment


      • eu ( 407 coupe ) 2.7 HDI 205 cai vs 16v remapat

        dupa a 1 a si a 2 a unde am crezut ca ma arde pe a 3 a am trecut de el cum trece Rapidu de Constanta pein halta Stefanesti

        la final distanta mare de tot in fata pentru 407 coupe

        si am auzit de alta liniuta la care nu am facut parte

        VAZ LADA 106 2000 vs 16v logan 2 - 0 stock amandoua cica e pericol lada aia

        Comment


        • ti-ai luat 407 coupe ?
          nu prea inteleg nimic din ce ai scris acolo , deci pe 1-2a ai crezut ca te arde si pe a3a ai trecut pe langa el ca avionu ...
          deci concluzia pe 1-2 este ... maxim shasa ?
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Ar fi trebuit sa fie 2.0 HDI 136CP ca sa aiba sens, cu 2.7 V6 e combustibil ars degeaba .
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • O da,vaz ala e mai tare 0-100 in 9,5 sec si 205 top speed+ca are si alt cuplu

              Comment


              • pai mah, ala are motor de 2000 pe-o caroserie de-o greutate si rigiditate asemanatoare daciei "zambetu' lu' iliescu". so, ati vrea sa mearga incet?
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Pai vin cu clio 2 care tot asa accelereaza la motor de 1.6 16v

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    ti-ai luat 407 coupe ?
                    nu prea inteleg nimic din ce ai scris acolo , deci pe 1-2a ai crezut ca te arde si pe a3a ai trecut pe langa el ca avionu ...
                    deci concluzia pe 1-2 este ... maxim shasa ?
                    he hee mai e mult pana departe. as vrea eu 407 coupe. eu conduceam 407 al unui amic si m am dat cu altu cu 16veu

                    pe 1 a fost in fata mea juma de masina. pe 2 aveam eu jumate in fata si pe 3 la revedere.
                    am plecat prost din cauza cutiei automate care mi se pare o gluma. pe manual ii dau + si termin un pachet de tigari pana schimba.
                    pe 3 4 5 rupe norma HDI u

                    Comment


                    • Originally posted by Nepotu123 View Post
                      Pai si care-i faza... de ce sa fie ceva neinregula cu dieselu daca ia bataie de la un 1.6(chiar si cu Gpl) ? Daca era resoftat mai ziceai, dar daca e stock care e problema?
                      Problema e ca acel Dci de 85 (cica Standard!) ia bataie cu o JUMATATE de masina de la 1.6 full remapat, pe benzina. Nu e ceva in neregula asa?

                      Mie acel 1.6 mi-o da o masina jumate, eu nu sunt standard ca un 1.4, bat fara stres 1.4 normal, i-o dau si la chel. Problema e ca DCI de 85 pe 0-100 este egal cu 1.4, adica 13 secunde, iar 1.6 MPI standard are 0-100 in 11.5 secunde, daca mai e si remapat, cu atat mai putin. Cum mama naibii o masina care face 0-100 in 11.2 sa zicem (remapat) bate abia cu jumatate de masina distanta pe 400 de metri o masina care face 0-100 in 13 secunde? Intre 11 si un pic si 13 sunt vreo doua masini ca popa, ma umilea pe mine 1.6 inainte...


                      Originally posted by PiciuX View Post
                      alex tu te dai cu jantele pe 16?
                      Da, de saptamana asta da, trage mai tare.. toti cunoscatorii se dau cu parerea ca cica cu astea mi-ar tragea mai greu, ca ei sa fie, eu stiu mai bine. Un Borbet are 14 kg 800 pe cantar cu tot cu guma iar o tabla cu guma stock are 15.100 pe acelasi cantar. Eu cand le spuneam la cativa ca sunt mai usoare, nimic, batman batman.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • nu te mai lua dupa timpii 0 - 100 mai ales aia din manual

                        timpul pe 400 m iti spune distanta intre masini . din punctul meu de vedere 0 - 100 este total irelevant.

                        am mers zilele trecute cu o KIA 1.6 DOHC CVVT 126 cai.
                        - pe 1 si 2 nu am vazut diferenta inte ea si logan 16v
                        - pe a 3 a insa rupe.
                        - pe 0 - 100 loganu ar putea sa o bata. nu mi a placut cum trage pana la 100. insa pe 400m unde tr 3 face diferenta nu prea are sanse loganu.

                        Comment


                        • Pai da, dar 0-100 este orientativ mai ales pentru doua masini de acelasi tip, Logan. Nu-mi spune ca dupa 100 km/h una accelereaza mai tare din pricina aerodinamicii).

                          Eu de ce luam "camioane" de la 1.6 cand eram standard iar dci de 85 standard ia jumatate de masina bataie in cel mai bun caz, nu de la 1.6, ci de la 1.6 remapat. Deci nu e ceva in regula cu masinuta aia. Vorba lui melcu', o avea soft facut de mesterii de la Dacia, ala e intre de obicei).

                          ...sau de ce 1.4 remapat fara aer a luat bataie de la dci de 85 stoc? Dci-u trebuia sa ia bataie.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • alessandro eu am scris mai sus pe 0-1000m ca are acelsi timp ca 1.4 stock si pe mine pe treapta 3-a ma depasea si se distanta. tare greu imi e sa cred ca pe treapta 4 sa il pot ajunge.

                            Tu dai exemplul cu o masina cu cai mai multi dar cu o greutate mai mare care nu ajuta 0-100 dar pe distante mari caii in plus si cuplu (+ aerodinamicitatea) isi spun cuvantul si se face departajarea, pe cand noi aici vorbim de 2 masini cu putere foarte aproapiata si aerodinamicitate identica.

                            nu stiu cat de coerent am fost dar sigur intelegi ce verau sa spun

                            Comment


                            • eu am vazut cu ochii mei 1.4 stock care bate clio dci 85 (1100 kg )

                              Comment


                              • aleXpeed: acum te-am inteles. Ma gandeam ca zici ca e ceva neinregula cu dci-ul ala de ia bataie de la 1.6 . Posibil sa fie chipuit. Sunt multi care zic ca's stock si ei defapt au umblat la masina .
                                As vrea sa prind un DCI 85 stock la o liniuta sa vad cum stau cu 1.4 stock, dar din pacate n-am avut ocazia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google