liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aoleu mama imi vine sa plang... Saracu passat cc. Mergea cu spatele? Nu stiu daca isi au rostul aceste povestiri umede. Faptul ca nu a bagat picioru in masina si ca v-a lasat sa va simtiti bine, nu inseamna ca a fost mai slab si faptul ca a trecut pe rosu a fost la intimidare, sa are cine are oua de paste mai multe.
    Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

    Comment


    • Nu stiu, eu v-am zis cum a fost, restul e cancan. Si cu Pagani Zonda daca l-as alerga in trafic as povesti ce si cum, nu sunt numai liniute). N-am zis ca l-am facut sau ca vai ce tare e Loganul, am zis ca s-ar fi putut sa aiba ceva masinuta aia, defect, nu i-o fi dat soferul, sau pur si simplu imi lua si mie aerul din fata si inaintam usor (asta pana la viteza mare).
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Poate ca nu vedea bine din cauza ploii ))

        Mai faceam si eu d-astea cand eram cu 407-le si mai prindeam cate un loganist turbat (adica nu se lasa pana nu te depaseste) , il lasam sa se agite in spate pana pe la 140 si talpa, se termina totul in urmartoarele secunde.

        Da' nu-i de pus mintea cu loganisti d-astia turbati pt ca nu se lasa pana nu te depaseste )))

        PS: Alex tu nu esti turbat, iti place viteza. Ai grija, si tu si eu si restu.

        Comment


        • si eu fac asa , accelerez cu 3a sau 4a cat sa stea langa mine , sa vezi cum da in logan ... )
          daca ai retrograda nu ar avea niciun farmec ,asa macar stai bara la bara )
          Si cu loganul mai faceam d-astea cu fiat punto , sau alte lesinaturi de 50-60 cp, stateam cu pedala de acc jumatate calcata si ii dadeam doar cat sa stea langa mine )
          Last edited by Cristi_Xp; 30 April 2011, 20:08.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Mda...ma bucur ca nu sunt singurul care face d-astea, dar nu e ok... )))

            PS: Cristi, avansul la mine se poate regla intre ce e acum si ce a fost mai demult? Sau ori asa , ori cum a fost

            Comment


            • las-o asa ca merge bine ,dup`aia iar te apuca piticii ca tacane .
              daca sunt probleme , te rezolv cum am promis. Daca nu`s probleme nu )
              Last edited by Cristi_Xp; 30 April 2011, 20:11.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • @octavian citeam pe alt forum ca ai incercat cu un golf4 1.9 tdi 90cp. Cum e treaba?
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • Oficial n-am facut.
                  Incercari facute: blana tr II+III stau langa el, viteza la blana pana la 150 stau aproape dupa care ia avans, accelerare in panta tr III blana+IV nu trece in fata.
                  Cert e ca daca apuca sa accelereze primul si nu sunt pregatit (asa extraurban) il pierd destul de repede si nu pot recupera.
                  Il pot compara foarte bine cu un Logan 1.5 dci 85 cp, cam asa se duce.

                  Am mai mers cu Golfuri TeDeI, e pe departe cel mai ok Golf cu care m-am carat, are toti caii sub capota. Cu un 1.6 mpi il dovedesti.
                  M-am dat si cu G4 cu I rosu si nu tragea ca asta, era mai rablagit motoru.

                  Pe 0-130 nu cred ca m-ar lasa in spate, poate odata o sa fac cu el una oficiala (cat mai am ambreaju intreg).

                  PS: cu ocazia asta am vazut dupa mult timp la mine acul la kilometraj un pic dupa 170 ) (el avea 180) mers asa la vreo 100 metri in spatele lui.
                  Vand prielnic si tunelul facut de el in fata ))

                  Comment


                  • salut baieti! m-a provocat la o liniuta un coleg de al meu cu un aveo sedan 1,4 16v 100cp. ce credeti eu cu 1.4 remapat am vreo sansa????
                    DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                    sigpic

                    Comment


                    • Teoretic nu prea ai sanse. Practic...ramane de vazut.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Incearca si vezi ce se intampla. Ai ceva de pierdut?
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • nu am nimic de pierdut...m-am uitat la timpul pe care ii scoate aveo pana la 100km/h, face cam 11.9 sec. si loganul 1.6 face 11.5. cum nu e foarte mare diferenta intre 1.4 remapat si 1.6 teoretic as avea ceva sanse practic vedem diseara....
                          + mai am si avantajul greutatii, el are in plus aproximativ 150 kg...
                          DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                          sigpic

                          Comment


                          • Scoate si tu roata de rezerva,cricul, sa fii mai usor un pic ca el
                            sigpic

                            Comment


                            • Eventual si pasagerul.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Scoate canapelele din masina, rezerva, cricu' .
                                Eu m-am dat cu Aveo 1.2 8v 72 cp(omu' se dadea reisar si zicea ca nu fumeaza Logan) si l-am tras bine de tot de a plecat foarte abatut . Vreau sa gasesc unu 16v cu 84 cp si 13 sec pana la suta .
                                Last edited by Nepotu123; 4 May 2011, 11:52.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google