liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu vs Logan 1,4 stock.... ne-am dat la vrajeala sa vedem cat ii dau....start dat de DNF...sa zic 2,5-3 masini...era noapte nu am putut sa apreciez EXACT...
    Domina ca sa nu fi dominat!

    Comment


    • Logan 1.5 dci 65 cai remapat vs. Skoda Octavia 1 Combi 90 cai stock.

      Pe 1 si 2 suntem egali.Pe 3 ma duc un pic, si cand dau a 4a deja o ia bine de tot, se duce de langa mine.

      Eu eram cu 3 persoane in masina, si el cu 2.
      Nu stiu ce sa zic.Am mai dat odata cu el, fara nicio persoana in masina, da aveam ceva in portbagaj.

      Oricum, nu cred ca sunt sanse sa-l fac, trage bine pe a 4a.

      Nu stiu ce sa-i fac la a mea. Un intercooler si alt soft? As scoate ceva, dar nu stiu daca s-ar simti. Probabil cu un Stage 2...
      Cumpar volan de Duster

      Comment


      • tin sa spun meganul era break.......... si la batut la o masina pe cel cu loganul dci 65cp, tare as vrea sa vad intre logan dci 85cp vs megane break dci 85 cp desi cred ca pana si cel mic il face,loganul e mai usor ;)

        Comment


        • Ce chef am si eu de cateva amicale.. mai sunt cativa care au in sange chestia asta, nu esti singurul nebun). Cred ca nici nu mai stiu cum e cu Logan.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Originally posted by LOGANUTZU View Post
            tin sa spun meganul era break.......... si la batut la o masina pe cel cu loganul dci 65cp, tare as vrea sa vad intre logan dci 85cp vs megane break dci 85 cp desi cred ca pana si cel mic il face,loganul e mai usor ;)
            Astia sunt caii pe tona

            Cuplu tare s-a simtit si de la un autobuz man de 160 cai putere fras Ca simteai greutate in spate pe scaun
            Last edited by fanrenault; 25 June 2011, 00:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • domnilor, terminati cu oftopic-ul. 50 de posturi de dizal vs benzina pe topic d eliniute. chiar nu va puteti abtine? care aveti nelamuriri tehnice, puneti mana pe-o carte de motoare termice, lasati forumurile ca peste tot posteaza multi dar degeaba. incercati sa invatati ceva de la aia care proiecteaza motoare si care fac studii, nu de la aia care pun o toba si castiga 15 cai la un uscator de par de 75cp.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • ontopic: eu vs. Golf 4 TDI fara litere rosii, break. plecat amandoi de la semafor, cu foc in priviri. Pana la 100km/h (nu realizez cata distanta) m-am departat cam doua masini, apoi am lasat-o moale ca urma alt semafor. al doilea semafor, faza s-a repetat pe tr. 1 si 2, dupa care am renuntat eu, vazand ca ma departez clar de el. a trecut glontz pe langa mine. ori nu stia sa se dea, ori nu mai avea caii acasa, dar se pune drept liniutza, si am iesit no. 1

                Comment


                • La 90 CP si 1400 KG (fiind variant e mai greu) cam cat ai vrea sa traga ? Ala scurt are cam 12.5 secunde la 100 km/h, asta probabil are 13+. Mai adaugi 250 000 km si aia e.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Originally posted by razvanamza View Post
                    ontopic: eu vs. Golf 4 TDI fara litere rosii, break. plecat amandoi de la semafor, cu foc in priviri. Pana la 100km/h (nu realizez cata distanta) m-am departat cam doua masini, apoi am lasat-o moale ca urma alt semafor. al doilea semafor, faza s-a repetat pe tr. 1 si 2, dupa care am renuntat eu, vazand ca ma departez clar de el. a trecut glontz pe langa mine. ori nu stia sa se dea, ori nu mai avea caii acasa, dar se pune drept liniutza, si am iesit no. 1
                    Poate schimba in 2000 rpm. Uita-te mai sus ca a zis colegu SoboBN ca s-a dat cu o Octavia(care e mai grea decat un Golf) si tot l-a facut Skoda si el are 1.5 repamat.

                    Comment


                    • pai 1.5 remapat nu stiu daca face neaparat 1.4 remapat.

                      Comment


                      • 1.5 dci 85 cp remapat da fum la 1.4 remapat, pe toate treptele.

                        Originally posted by tomo View Post
                        Poate schimba in 2000 rpm. Uita-te mai sus ca a zis colegu SoboBN ca s-a dat cu o Octavia(care e mai grea decat un Golf) si tot l-a facut Skoda si el are 1.5 repamat.
                        Fii tu sigur ca Skoda aia n-avea numai 90 cp.

                        Golf IV tdi 90 cp cel putin pana la 100/h e cam la fel ca Logan 1.4 stock, diferenta o poate face soferul.
                        Golf vagon tdi 90 cp ia bataie de la 1.4, cel putin pana la 100/h.
                        Daca ai impresia ca dovedesti un 1.4 mpi cand iti turezi tractoru numai pana in 2000 rpm visezi frumos.
                        Last edited by Octavian; 26 June 2011, 23:43. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • @tomo esti cam frustrat observ ai motorizare 1.9 si de aceea sa inteleg? Motorul 1.9 de 105 cai pe o caroserie de 1200+kg il face destul de puturos pe demaraj. Diferenta de putere se va vedea pe treapta 3-a putin si foarte mult pe treapta 4-a unde deja o dam in curse de 1000m.

                          Si despre 1.5 ... sunt 4 motorizari si cateva stagii de remapare la fiecare.

                          octavian m-am dat cu un dci de 85 (logan) care zicea proprietarul ca e stoc si pe treapta a 3-a a recuperat jumatate de masina castigand cu o aripa. Totusi inclin sa cred ca e remapat si nu vrea sa recunoasca. Imi e greu sa cred ca 1.5 de 85 stock ma bate pe 400m stiind cum trage masina si timpii dati de fabrica, mai slabi decat 1.4 stoc.
                          Last edited by o8MeLC; 26 June 2011, 23:48.

                          Comment


                          • presupun ca 1.4 "face"doar 1.5 65 sau 70 remapate. cu 85 e cam pe acolo. cu 85 remapat clar n-are sanse.

                            Comment


                            • Originally posted by o8MeLC View Post
                              .................................

                              octavian m-am dat cu un dci de 85 (logan) care zicea proprietarul ca e stoc si pe treapta a 3-a a recuperat jumatate de masina castigand cu o aripa. Totusi inclin sa cred ca e remapat si nu vrea sa recunoasca. Imi e greu sa cred ca 1.5 de 85 stock ma bate pe 400m stiind cum trage masina si timpii dati de fabrica, mai slabi decat 1.4 stoc.
                              M-am si e cu dci stock 85 cp (si baiatu stie sa se dea) 2-0 sau 3-0, de fiecare data cam o masina sau peste in favoarea 1.4.
                              Ce-i drept softul era atunci cum trebuie (plus de asta nu am avut roata de rezerva si benzina imi era la doua liniute).
                              Am castigat teren pe absolut toate treptele, 1, 2 si 3, pe tr IV nu s-a mai intamplat nimic pana la ~145/h, daca se facea mai mult, venea usor peste mine...

                              Originally posted by razvanamza View Post
                              presupun ca 1.4 "face"doar 1.5 65 sau 70 remapate. cu 85 e cam pe acolo. cu 85 remapat clar n-are sanse.
                              1.4 nu face dci 65 cp sau 70 cp remapat, nu ma intreba de ce ca nu stiu) (un 1.5 dci 65 cp remapat poate dovedi un dci 85 cp stock...).


                              1.4 remapat (al meu) vs 1.5 dci remapat (din auzite pe la ~100 cp) ma face pe absolut toate treptele: tr I (are deja cel putin! juma e masina in fata) tr II castiga iar teren si pe tr III il pierd bine.
                              Cred ca dci 85 cp remapat dovede sii 1.6 mpi stock (de la care am luat ~o masina).

                              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                              Asta este EU vs 1.6 mpi stock (cam 600-700 metri )) )

                              Am si cu 1.4 vs dci 85 cp stock, dar tre' sa-l caut
                              Last edited by Octavian; 27 June 2011, 18:08. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Si eu cum de bat dci de 70 remapat? Cam cu un far da' nu conteaza, 5 din 5). Cand plecam amandoi la fel de bine, il bateam insesizabil, insa dupa 130 o iau frumos inainte.

                                Cu dci de 85 remapat nici nu-mi fac griji ca as batea 1.6 MPI stock si remapat...

                                Ala de 65 remapat stiu ca bate dci de 85 standard, cum de a luat skandal locul 3 la Mioveni (65 remapat), iar pe locul 1 dci de 85 nou-nout?

                                Culmea, stau egal cu 1.4 preference remapat si sofer care stie sa-i dea meserie), las' ca bag eu motoru' la terapie intensiva melcule, nu ma las.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google