liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok, cum spui tu...Cum le sti tu pe toate
    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

    Comment


    • Exact ... Astept filmuletele cand o sa faci Golf 5GTI ( are 7 s 0-100 ar trebuii sa fie banal pentru tine ), iar daca esti cuminte ...Iti aduce mosul ceva piese si o sa le astept pe alea cand faci Evo ....

      Comment


      • Razvan tata, lasa ca te faci faci tu mare...Iti faci tu Aveo sa ia suta in ~10 sec
        .....Mama lui de golf gheteii...7 sec la suta suuuper cool.
        Un tractoras 1.5 dci facut la 130 cp n-are voie sa ia suta in ~7,5 sec pe ceas.

        Bai da' carcotas esti, nu ma asteptam la o asa reactie de la tine.

        Comment


        • scuze de offtopic dar nu am unde sa postez. Thread-urile sunt inchise. Dar vreau sa spun ca "moare lumea de invidie ca nu are LOGAN".
          sigpic

          Comment


          • Octavian la puterea expusa de tine mai pune si un cuplu f,f bun (aveam 280nm, acum nu stiu...Dar e mai mult-nu ma pronunt exact pana nu ii fac masuratoare).Azi sau maine sper sa ajung pe la un Dyno si iti spun exact cat am cuplu in prezent.
            Last edited by felixb; 2 December 2008, 11:15.
            http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

            Comment


            • Mai eu am spus, nu ma impresioneaza asa de mult 0-100/h (am vazut la 1.6 16V pe ceas ca ies undeva sub 9 sec, ma rog tot e mare dferenta), ci mai mult 0-130/h.
              La multe pana pe la 110/h urca repede, dupa care se cam termina distractia.

              Comment


              • JBS golf gti 0-100 7.4 sec (wheel spin start). The engine is stock, only intake + exhaust modified.

                Golf 4 GTI 1.8 T 150 CP + filtru de aer sport si cat sport
                Scoate cam 7.9-8.0 masurat cu gtech. Crezi ca il bati pe 0-100?

                Nu scoti sub 8. Scoti undeva in jur de 9 secunde ceea ce este foarte bine. Daca acul ajunge la 100, nu inseamna ca ai 100 km/h. Felicitarile mele pentru masina. Oricum la liniute legale la clasa ta nu cred ca are cine sa te bata. De ce nu faci niste masuratori la masina pentru 0-100 si 400 de metri ca sa nu mai exista dubii si certuri?
                sigpic

                Comment


                • Nu se sterg,doar ca e protectie de spam.Daca ai mai putin de 10 posturi,cand postezi link trebuie sa ti se aprobe de catre un moderator postul.

                  Originally posted by alex_tsr View Post
                  http://www.youtube.com/watch?v=0HUzZ...eature=related


                  Nu scoti sub 8. Scoti undeva in jur de 9 secunde ceea ce este foarte bine. Daca acul ajunge la 100, nu inseamna ca ai 100 km/h. Felicitarile mele pentru masina. Oricum la liniute legale la clasa ta nu cred ca are cine sa te bata. De ce nu faci niste masuratori la masina pentru 0-100 si 400 de metri ca sa nu mai exista dubii si certuri?
                  si-o luat-o de la 2 onde de 75 cp
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    Nu se sterg,doar ca e protectie de spam.Daca ai mai putin de 10 posturi,cand postezi link trebuie sa ti se aprobe de catre un moderator postul.


                    si-o luat-o de la 2 onde de 75 cp
                    scuze. Nu stiam de chestia cu "sub 10 posturi".
                    daca modifici o benzinara de 75 de cai si 800-900 de kilograme, poti sa bati loganul diesel de mai sus. Dar oricum ce-a facut BFF e de laudat. Omul e pasionat si se vede acest lucru.
                    @BFF cat consuma in regim de condus normal in Bucuresti? Rezista cutia de viteze la cuplu de 280-300 Nm?
                    sigpic

                    Comment


                    • Doar de la una mi-am luat-o, probabil o luam si de la a 2 a la cum m-am dat...depinde, intre 6 si 8%
                      Last edited by felixb; 2 December 2008, 12:51.
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • Domnul Felix dar stiu ca ai agitat "apele" pe aici...Asta e de bine...Ai realizat ceva mare, inseamna
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Mersi omu, pentru colegi, sper si pentru prieteni FELIX, domnia nu este de mine.
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • Haideti sa lamurim o treaba, car iar se fac interpretari si trageri pe cur.

                            A luat suta in 7,x sec pe ceas, ok??
                            Vorbim de ce vedem filmat.
                            Imediat faceti comparatie cu Golfu lu peste, Honda lu peste la care constructoru ii da sa spunem 7 sec la suta, ceea ce teoretic, pe ceas ies unva la 6 sec (abaterea), de unde imediat reactiile: pfoaaa...pai n-ai cum sa faci x masina ca uite cat ia la suta etc etc...

                            Cautati niste masini similare ca putere si greutate sa vedem in cate secunde iau suta si vedeti ca sunt cam pe acolo, vizavi de ce am spus legat de ce arata ceasul si timpul real dat de constructor.
                            Dar nu Logan ca nu gasiti (eu n-am gasit).

                            Comment


                            • Se pare ca omul chiar "a agitat apele" cu clipul.
                              cel mai simplu ar fi sa faca o masuratoare cu un dispozitiv care ii indica 0-100, 0-140 sau chiar 400 de metri si sa ne linisteasca pe toti. Asta in idea ca vrea sa masoare si ca gaseste pe careva cu un dispozitiv de masurat.
                              si tu ai zis bine, a facut suta in 7,x pe ceas. Una e ceas alta e ceva oficial.

                              @BFF : ce cauciucuri ai pe masina? Sunt cele stock sau ai pus unele cu diametru mai mare?
                              sigpic

                              Comment


                              • Cautati niste masini similare ca putere si greutate sa vedem in cate secunde iau suta si vedeti ca sunt cam pe acolo, vizavi de ce am spus legat de ce arata ceasul si timpul real dat de constructor.
                                Dar nu Logan ca nu gasiti (eu n-am gasit).[/QUOTE]

                                Si totusi fabia rs , cu 131 cp si 310 nm _ 0-100 km/h in .....9,6 secunde , are 1245 kg.
                                Cuplu ar fi cam la fel, puterea idem, greutatea nu stiu cat are loganul in cauza, dar sa fie asa mare diferenta 9,6 s vs. 7,5 s ? Totusi niste teste ar inchide gura unora sau altora ( credulii vs. Pesimistii )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google