liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stii foarte bine ca depinde ce soft are.

    Eu de la dci 85 cp remapat am luat bataie ''frumos'' si nu avea varianta hard de soft ca sa zic asa )) undeva la 95-100 cp (asa zice ala...)

    Comment


    • 1.4 nesoftat vs 1.5 85 - 0-1, pe distanta scurta, insa dci-ul lua mereu avans, mai ales pe treapta a 3 a.

      Comment


      • Eu am martori multi, 1.4 remapat (fara roata de rezerva si 2 liniute la benzina) bate 1.5 dci stock o masina sau un pic mai mult.
        Caut clipul si-l pun.
        Softul era foarte bun (acuma nu mai e asa bun ca m-a mancat in c.r, dar sper ca tot acel dci 85 sa doreasca sa faca inca o data liniuta.)
        Fata de 1.4 intotdeauna am avut avans foarte bun (cu remaparea nemodificata... )) ).

        Comment


        • Skoda Fabia 1.2 60 ponei vs MCV 1.6 - 1-1, dupa ce s-au schimbat soferii.

          Comment


          • care au fost diferentele si cand s-au schimat soferii care masina a castigat?

            Comment


            • Cu toata greutatea in plus a MCV-ului, n-ar trebuii sa discute cu fabia 1.2. Daca nu ma insel MCV-ul de 1.6 are la fel ca berlina 1.4 mpi 13 secunde pana la 100 km/h, iar Fabia 1.2 are 16.5 secunde.... enorm de mult.

              Comment


              • Pai nu prea discuta, o articuleaza din toate directiile si in toate treptele.

                Comment


                • Originally posted by o8MeLC View Post
                  @tomo esti cam frustrat observ ai motorizare 1.9 si de aceea sa inteleg? Motorul 1.9 de 105 cai pe o caroserie de 1200+kg il face destul de puturos pe demaraj. Diferenta de putere se va vedea pe treapta 3-a putin si foarte mult pe treapta 4-a unde deja o dam in curse de 1000m.

                  Si despre 1.5 ... sunt 4 motorizari si cateva stagii de remapare la fiecare.

                  octavian m-am dat cu un dci de 85 (logan) care zicea proprietarul ca e stoc si pe treapta a 3-a a recuperat jumatate de masina castigand cu o aripa. Totusi inclin sa cred ca e remapat si nu vrea sa recunoasca. Imi e greu sa cred ca 1.5 de 85 stock ma bate pe 400m stiind cum trage masina si timpii dati de fabrica, mai slabi decat 1.4 stoc.
                  eu frustrat? de ce? SoboBN are 65 cai remapat si Skoda aia chiar nu are nicio modificare. Am fost cu amandoua masini si trage mai bine Skoda....nu cu mult mai bine da face un logan de 85 de cai(cam atata are un 65 remapat).

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Skoda Fabia 1.2 60 ponei vs MCV 1.6 - 1-1, dupa ce s-au schimbat soferii.
                    Fabia1 sau 2?
                    Fabia1 avea 64 cp si demara in 100/h in vreo 15 secunde (cheala cheala).
                    Dar la drum era clar mai OK decat Logan 1.4 (reprize/depasiri si usurinta la condus).

                    Comment


                    • FRUMOS !
                      Mi-au transpirat palmele numai uitandu-ma.
                      Bravo Cata, ai un utilaj minunat!

                      Comment


                      • te cred , ce talpici i`ai mai da si tu

                        Comment


                        • maine seara ajunge vreun 1.4 full pe la locul stabilit din bucuresti? vreau sa numar caii....melcul inteleg ca trage foarte bine, eventual sa apara un 1.4 full, sau urcam la 08melc pe cineva in masina sa simulam greutatea..

                          Comment


                          • Eu prezent cu speed-ul contragreutate)

                            Comment


                            • s-ar putea sa nu fie suficient .

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google