liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • m-am dat eu cu 1.6 remapat si il fac cu 1-1.5 masini.
    1.2 trage bine dupa pe 3 face diferenta 16v.

    Comment


    • Vad ca in ultimele 4 pagini, era un schumi , care nu dorea sa mearga la invitatii, in toata tara, cu dieselul sau, care consuma 2 liniute

      ON: Sunt ceva liniute pe aici cu 1.2 ? Dar de Sandero 1.6 16v, stiti ceva ? Exista pe aici pe forum ? Sunt foarte curios de aceasta motorizare pe Sandero. Daca nu am postat unde trebuie, va rog sa ma scuzati.

      Comment


      • Seara asta, eu vs megane 1 1.6 16v 107cai versiunea hatchback (5usi) 3-0 pt el cam 1 masina 1 masina ceva (adica botul masinii mele era pe la bara lui spate). in afara de a1a unde cam plecam in fata lui castiga teren pe fiecare treapta, in special pe a3a unde cam trecea lejer. Masina mea e stock 100%.

        Nu e o masina super ingrijita, e din 2000 190.000 km,nu ma asteptam sa mai fie in mintile ei . oricum posibil sa fie mai usoara, are in talon 1085kg eu am 1172.
        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

        Comment


        • Motorizarea ar cam fi la fel, dar interesant, deoarece are 190.000km, si trebuia sa piarda ceva compresie motorul. Sunt dezamagit caci pe toate forumurile cu ,,liniute, curse" , loganul sufera din cauza cutiei de viteza etajata mai prost comparativ cu celelalte masini.

          Comment


          • Originally posted by bossake View Post
            Seara asta, eu vs megane 1 1.6 16v 107cai versiunea hatchback (5usi) 3-0 pt el cam 1 masina 1 masina ceva (adica botul masinii mele era pe la bara lui spate). in afara de a1a unde cam plecam in fata lui castiga teren pe fiecare treapta, in special pe a3a unde cam trecea lejer. Masina mea e stock 100%.

            Nu e o masina super ingrijita, e din 2000 190.000 km,nu ma asteptam sa mai fie in mintile ei . oricum posibil sa fie mai usoara, are in talon 1085kg eu am 1172.

            Ups ...90-100.000 km/an . In regim de taxi se merge asa mult ?

            Comment


            • Mie-mi da mai putin de 20k/an.

              Comment


              • Probabil o fi inteles ca masina mea are atat , e evident ca era vorba de meganeul respectiv.
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • Da , am inteles gresit ;)) . Mi se parea interesant sa arate asa un logan de 190.000 km ( la avatar ) si mai ales eram curios la ce e folosit atat de mult . Scuze de confuzie ;))

                  Comment


                  • s-a dat vreun posesor de 16v cu ford focus 1.6 16v?

                    Comment


                    • shock, daca e focus mai nou ( 2007-2008 ) eu zic sa te dai fara probleme, gandeste-te ca are 101 cp si 1300 kg )))
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • m-am dat eu cu focus 16 16v din 2004, masina destu de intretinuta l-am facut pe tip cu vreo jumate de masina, era modelul in 2 usi, rezultatul zic eu ca e neconcludent deoarece avea cauciucuri pe 205 in loc de 185(cred)

                        Comment


                        • de asta intreb pentru ca vreau sa ma dau cu unul din 2002 in 2 usi,amandoi avem jante pe 16 numai ca eu am 205/55/r16 si el 205/50/r16.

                          Comment


                          • sanse sa-l faci ai , eu am 1.6 simplu, tu ai 16v, ai cauciucuri late si jante mai mari dar si putere mai multa deci zic eu se compenseaza, + ca ford-ul este 2002 deci au trecut totusi niste ani peste el

                            Comment


                            • Originally posted by speed_shock View Post
                              m-am dat eu cu 1.6 remapat si il fac cu 1-1.5 masini.
                              1.2 trage bine dupa pe 3 face diferenta 16v.
                              16v-ul tau este stock?
                              Te intreb pt. ca eu m-am dat cu bossake si ma facut tot cam cu 1-1.5 masini.

                              Comment


                              • logan 1.6 stock + gaz VS logan 1.4 (alexpeed) + alte modificari etc + gaz .....1-0

                                Pe benzol avans o masina si jumatate si pe pe gaz stam egali
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google