liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sau poate loganu` ala avea doar mici modificari...poate nu trage masina ta )
    TiBI mai ai rinichi ?? daca da, mai vino si tu pe la intalniri

    Comment


    • Distrigaz vs. Logan 1.6 8v full 0-1

      Ne-am dat de doua ori dar prima oara uitasem sa o trec pe benzina, abia in timp ce ne dadeam mi-am dat seama.

      1.6-le este al lui Viperutu (nu stiu cine e) ), remapat, toba (nu stiu cat conteaza), 205/45/R16 (talonul mai mic ca la mine, 185/65/R15).

      Distanta intre noi a fost de maxim o masina, eu am zis 3 sferturi de masina distanta, botul meu fiind la aripa lui spate. Cei din parcare ca a fost juma' de masina diferenta intre noi, acum ce sa zic, diferente foarte mici oricum. Exista si filmulet, il astept.


      Las' ca fac eu chiulasa, mai am 3-400 de km. de facut pana la revizie).

      edit: pe 1 si 2 eram in fata lui cu jumatate.

      Filmuletul este aici... http://www.youtube.com/watch?v=IHZgTAz9ZN0
      Last edited by aleXpeed; 28 July 2011, 01:50. Reason: Automerged Doublepost
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Originally posted by geo_ultras View Post
        sau poate loganu` ala avea doar mici modificari...poate nu trage masina ta )
        TiBI mai ai rinichi ?? daca da, mai vino si tu pe la intalniri
        te asigur ca trage foarte bine. te dau oricand

        Comment


        • alessandro cred ca ai visat urat ... daca era cineva asa grav auzeam de el cel putin unul din noi sau lucrarea era facuta la un tuner care sa se si laude ca si ei pot face asa ceva ... eu unul pana nu vad ,nu cred ...

          pot sa zic si eu ca m-am intalnit pe timisoara cu fostul logan skn (cel negru cu jante rosii) si pana pe treapta 3 aceeasi distanta de 1 masina (a intors inaintea mea)
          Last edited by cos_min_i; 28 July 2011, 09:20.

          Comment


          • Asa am patit si eu pe la petrosani cu un logan tot alb,aranjat finut la exterior,in spate scria 1.4mpi dar nu stiu ce avea ca pleca de langa mine parca statea pe loc si se auzea tare frumos sunetul la motor.Si pe atunci o aveam resoftata + filtru de cutie green.Asa e frumos sa ne radem de inganfatii cu alte masini BMW ca unu sincer nu le mai suport.

            Comment


            • Originally posted by cos_min_i View Post
              alessandro cred ca ai visat urat ... daca era cineva asa grav auzeam de el cel putin unul din noi sau lucrarea era facuta la un tuner care sa se si laude ca si ei pot face asa ceva ... eu unul pana nu vad ,nu cred ...

              pot sa zic si eu ca m-am intalnit pe timisoara cu fostul logan skn (cel negru cu jante rosii) si pana pe treapta 3 aceeasi distanta de 1 masina (a intors inaintea mea)
              sunt o mie de loganuri de care nu stim. stati linistiti. nu toti intra pe forumuri si expun masinile. nu ca ar fi un lucru rau. dar raman in anonimat

              Comment


              • dar nu toti , de fapt majoritatea nu sunt in stare sa isi faca singuri masina , asa ca imposibil ca un tuner sa nu se laude ca sa isi faca reclama )
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Originally posted by aleXpeed View Post
                  Distrigaz vs. Logan 1.6 8v full 0-1
                  .....................................
                  1.6-le este al lui Viperutu (nu stiu cine e) ), remapat, toba (nu stiu cat conteaza), 205/45/R16 (talonul mai mic ca la mine, 185/65/R15).

                  Distanta intre noi a fost de maxim o masina, eu am zis 3 sferturi de masina distanta, botul meu fiind la aripa lui spate. Cei din parcare ca a fost juma' de masina diferenta intre noi, acum ce sa zic, diferente foarte mici oricum. Exista si filmulet, il astept.
                  ..............................................
                  Filmuletul este aici... http://www.youtube.com/watch?v=IHZgTAz9ZN0
                  Eu vad ~juma de masina.
                  Daca zici ca e si remapat 1.6-le ala, inseamna ca-ti trage foarte bine.

                  Originally posted by alessandro View Post
                  la capat de tr 2 pe la 90 avea 4 masini in fata. poate mai mult. tragea ca un animal
                  .................................
                  Acolo cred ca erau vreo 150 cp.
                  Last edited by Octavian; 28 July 2011, 18:33. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • logan kompresor 1.4 ar fi ceva frumos 13o cp dar cred ca sunt doar zvonuri
                    oricum am auzit si eu multe cum ca in bucuresti ar fii un logan turbo benzinar
                    si ca Robert Sgm ar fii spart un piston din vr6 "e mare gradina lu Dumnezeu si multi.......... sar gardu "

                    multumim marxs daca vedeti logan alb cu jante blana late faceti-va mici ca trage tare si poza poza poza


                    ps: sa traga tare asta alb cat poate ca vine VRN in curand
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • e pe youtube un logan alb din bucuresti cu 2.0 16v poate ala este.

                      Comment


                      • io cred ca ala cu care s-a dat marxu era un 1.4 ca a lu mcd
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Vreun 1.4 cu "respiratie artificiala" ca sa-ti dea 4 masini inca din tr 2 .

                          Comment


                          • Eu cred ca avea si gaz, d-aia i-a dat camioane, eu cand va ziceam de GPL... nu domne').
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • poate NOS..

                              Comment


                              • Originally posted by aleXpeed View Post
                                Eu cred ca avea si gaz, d-aia i-a dat camioane, eu cand va ziceam de GPL... nu domne').
                                gaz "pauar" .... ai vazut pe gaz cu admisia praf stateai egal cu 1.6 stock )... si pe benzol lu-ai camioane ! deci tot gazu ramane fortaaaa modiala ))
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google