liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si chiar sunt inchise liniutele ? )))

    Comment


    • Se redeschide, sper ca nu se incepe iar cu diesel vs. benzina!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Originally posted by YURI View Post
        CSH:Nu ma bag in treaba baietilor dar :Nemultumirea lui Adrian32 e ca "Speed" a postat aici doar cele 2 filmulete in care 1.6 16V face BMW-ul e39 al dansului...Iar pe ************* mai apar 2 (nepostate aici) in care si BMW-ul e39 face 1.6 16V(aceiasi masina)!+ ca 1.6 16V e si remapat!deci a fost 2 la 2!Aici apare cu,cuvinte de lauda bineinteles pt. "avionul" 1.6 16V decat 2-0 pt. Logan !Cum sa nu ...Acum ati inteles?
        desteptule in celelalte filmulete am luat o pers in masina de a filmat si in 1 am ratat 2-ul.

        ps:As vrea sa vad Oltcit-ul cu jarca mea de Dacie 1310 din 91' cu carburator JIKOV dublu corp si filtru sport cum s-ar descurca la o linie...Cu rabla asta am facut Cielo sa planga(1.5 16V executiv)!Totusi ...Si voi va pricepeti ,dar mai sunt si altii care se pricep ...[/QUOTE]
        te invit la craiova sa te dai cu un oltcit si daca te face imi dai tractorul?

        Originally posted by speed_shock View Post
        desteptule in celelalte filmulete am luat o pers in masina de a filmat si in 1 am ratat 2-ul.

        ps:As vrea sa vad Oltcit-ul cu jarca mea de Dacie 1310 din 91' cu carburator JIKOV dublu corp si filtru sport cum s-ar descurca la o linie...Cu rabla asta am facut Cielo sa planga(1.5 16V executiv)!Totusi ...Si voi va pricepeti ,dar mai sunt si altii care se pricep ...
        te invit la craiova sa te dai cu un oltcit si daca te face imi dai tractorul?[/QUOTE]

        adrian32 nu am zis ca masina ta e gioarsa m-am referit in general la toate matele aduse si inscrise pe beharca city,am recunoscut ca ai si plafonat-o,si 2 cand m-am dat cu tine am specificat am avut benzina proasta,cauciucuri aproape slicuri si mai erau si pe 16.cand ajung la craiova te mai invit o data ca acum e stock,nu am nimic la ea facut.doar rotile le schimb cu unele pe 15.
        spune tu pe 400m te fac?
        nu stiu ce te-a deranjat asa tare.
        Last edited by speed_shock; 16 August 2011, 01:41. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Azi pe dn4 eu(1.4mpi resoft) vs. teo(un prieten cu un golf 1.4) si din mers si de pe loc facut cu aproximativ jumatate de masina.

          Scuzati am uitat sa precizez Golf 5 1.4 85cp fiecare cu cate un om in masina!
          Last edited by ionutz.nit; 16 August 2011, 01:52. Reason: Automerged Doublepost
          ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
          ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

          Comment


          • adrian32 nu am zis ca masina ta e gioarsa m-am referit in general la toate matele aduse si inscrise pe beharca city,am recunoscut ca ai si plafonat-o,si 2 cand m-am dat cu tine am specificat am avut benzina proasta,cauciucuri aproape slicuri si mai erau si pe 16.cand ajung la craiova te mai invit o data ca acum e stock,nu am nimic la ea facut.doar rotile le schimb cu unele pe 15.
            spune tu pe 400m te fac?
            nu stiu ce te-a deranjat asa tare.[/QUOTE]
            Nu vreau sa fac un subiect pe ce s-a intamplat intre mine si tine , ce am avut de scris eu am scris .
            Din respect pentru moderatori si colegii tai de aici eu incetez , nu inainte sa specific ca noi cei cu Bmw ( chiar si inmatriculate in alte tari ) nu avem nimic cu nimeni si mai ales cu proprietarii marcii Dacia .
            Un exemplu este intrunirea duminica de duminica la care participa orice masina indiferent de marca .
            Multumesc mult moderatorilor cit si colegilor tai pentru timpul si comentariile care le-am scris.
            Un drum cit mai drept si fara incidente pe oriunde v-ati afla.
            Attached Files

            Comment


            • multumim frumos de impresii colegule, te asteptam oricum pe la Bucuresti, unde ai ocazia si de revansa. poti alege orice motorizare/echipare doresti.

              Comment


              • Originally posted by ionutz.nit View Post
                Azi pe dn4 eu(1.4mpi resoft) vs. teo(un prieten cu un golf 1.4) si din mers si de pe loc facut cu aproximativ jumatate de masina.

                Scuzati am uitat sa precizez Golf 5 1.4 85cp fiecare cu cate un om in masina!
                Golfu 5 ( 85 cp?? ) e la fel de puturos ca Golf IV 75 cp(sau cat drac are).

                La reprize e ceva mai bun ca Logan 1.4 stock, la demaraj ceva mai slabut.

                Se vede remaparea ))

                Comment


                • se vede, se vede dar totusi e golf 5(daca motoru nu e puternic macar cutia trebuia sa isi faca treaba mai bine, zic eu)
                  ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                  ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                  Comment


                  • Din cate stiu eu, motoarele de 1.4 de pe Golf V si chiar Golf VI au 80 Cp, nu 85 Cp si 132 Nm ( destul de mare, raportat la caii putere ). Un Golf V cu motorizarea asta cantareste aproximativ 1.2 T in varianta de top. Eu am condus Polo cu motorizarea asta si mi s-a parut destul de greoaie.
                    Loganul de 1.4 cred ca este mai usor cu minim 100Kg fata de Golf 1.4 si cu remapare are aproximativ aceeasi putere, deci un raport Kg/Cp mai bun si este normal sa-l faca. Nu cred ca este mare diferenta nici intre cutiile de viteze pe primele 3 trepte.
                    Last edited by flopy84; 16 August 2011, 22:12.

                    Comment


                    • Nu cred ca ai cndus Polo de 80 cp...

                      Tocmai de aia castiga la reprize, pt ca are cuplu mai bun, la demaraj ia bataie.

                      Comment


                      • Azi pe la ora 15:30 facut una bucata W BORA 1.4 16 V !Masina are 75 cai!( fara modificari fara nimic)!Apartine unui prieten de-al meu mai vechi,si o foloseste in regim de taxi!In bord avea 130.000 km !Ne-am dat de 2 ori,acelasi rezultat !Avantaj 2 masini pentru mine pe 400m!Interesant era faptul ca pe motor in loc de capacul original ce indica motorizarea avea un sticker ///M Power!) Interesant...

                        Comment


                        • Din fericire este primul post din partea ta pe care il pot crede.

                          2 masini la o masina care face 100km/h in 15 secunde nu inseamna ca poti face vreodata masinile pe care le-ai insirat in atatea comenturi.

                          Ne poti spune si noua daca ai adoptat schimbatul din 2 direct in 4?

                          Comment


                          • o8MeLCe ce incerci sa provoci scandal?am adoptat stilul normal de schimbat vitezele...!Oricum fiecare schimba cum poate si cum crede el ca e mai rapid ...IMPORTANT e ca am facut multe masini cu stilul meu de schimbat vitezele...Si chit ca am avut benzinar,chit ca diesel...m-am descurcat pe oricare!Chiar mi se pare ciudat...Eu instig lumea la "scandal" sau voi? nu se poate vb la subiect pe thread-ul asta?

                            Comment


                            • inseamna ca era de la tara rau prietenul tau sau viseaza la BMW marca care face ravagii in conceptia unora.
                              tu daca la bora 1.4 care e mai grea ca loganul dai 2 masini sincer la 16v nici nr de pe spate nu il mai vezi)

                              Originally posted by razvanamza View Post
                              multumim frumos de impresii colegule, te asteptam oricum pe la Bucuresti, unde ai ocazia si de revansa. poti alege orice motorizare/echipare doresti.
                              cand ajung la craiova ii ofer eu revansa si promit ca vin cu ea umflata,atunci sa zici ca am modificat-o.
                              Last edited by speed_shock; 17 August 2011, 03:10. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by Octavian___32 View Post
                                Golfu 5 ( 85 cp?? ) e la fel de puturos ca Golf IV 75 cp(sau cat drac are).

                                La reprize e ceva mai bun ca Logan 1.4 stock, la demaraj ceva mai slabut.

                                Se vede remaparea ))
                                Skodele 1,4 MPI au 85 CP. Daca e acelasi motor de ce sa nu aiba si Golfu'?
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google