liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mea n-are decat remapare, evacuari si alte cele...nu prea merita 1.4 (cel putin al meu).
    Da...scuze de rasu ala, bucuria prostului cand a vazut ca sta lanaga un 1.6 ))))))))))

    PS: sunt ferm convins ca diferente erau (in favoarea 1.6 normal) daca faceam si testu 80-120 tr IV. Poate data viitoare

    Comment


    • Octavian___30 uite o liniuta intre loganu meu 1.4(am evacuare + filtru + cip) si 16 stock.....am pus si o filmare intre 1.4 meu si 1.4 aprope stock (are decat filtru) kydu a catigat ambele curse :>

      Comment


      • Trage bine Kydu
        E bine ca ai pus clipu asta, intareste ce am spus si eu, adica 1.4 bine pus la punct diminueaza simtitor diferentele fata de un 1.6 mpi stock (nu-l face 1.6, dar se apropie destul de mult).

        PS: si multumirea e alta, stiind ca ai doar 1.4

        Comment


        • Salut , e ok sa pui si filmuletzul cu 1.6 16 v dar sa nu se vada nr. masinii , si am putea repeta inca o data testul dar la iesire inspre Oradea , eventual sa filmeze din masina alta persoana .

          Referitor la liniutza dintre 1.4 si 1.6 stock eu zic ca poti sa-i fii egal daca iti schimbi filtru de aer sa respire mai bine .
          Last edited by ALY_N; 19 January 2009, 17:13. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

          Comment


          • De acord

            Si eu sunt de acord sa puna filmuletele. Acuma daca se vad numerele asta e...
            fara linkuri externe

            Comment


            • Sa nu fie pe drum public ...

              Comment


              • Nuuuu, e pe drum d-asta agricol, pe unde merg tractoarele )))))

                Referitor la liniuta (plecare de pe loc pana pe la ~130) intre 1.4 remapat cu ceva evacuare refacuta vs 1.6 mpi stock ma abtin Cel putin cu a mea am incercat zilele trecute cu un 1.6 mpi stock (si nou!), plecare din mers pe tr I. A luat clar avans (cativa metri).
                Una e testu de reprize si alta e liniuta ))))))

                Comment


                • @Octavian___30 sambata o sa incerc sa fac o filmare intre 1.4 cu cip tcm turbo bucuresti si kydu meu(remap obd) sa vezi dif(cam o masina ii dau ) inca ceva cine spune ca o admisie directa facuta cum trebuie si un filtru sport de calitate nu ajuta se insala....

                  Comment


                  • sau un filtru la fel de bun si-un sofer mai lent...tot pe-acolo iesi. la diferenta de 2m din 400 poate fi incarcatura, vant lateral, rapiditatea soferilor...si da, poate fi si un filtru sport
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • anonimboy Vad in poza ca ai cauciuce mici in ''carne''.
                      Nu stiu la liniute, dar la reprize ajuta si asta mult: 1 cm - 1,5 cm pai puntin diametru.

                      Comment


                      • bv Seba asta am vrut sa punctez dar am uitat in postu meu....condeza mult si rapiditatea soferului...
                        Octavian___30 nu mam dat nici o data cu jantele ep 17....ptr ca pierd foarte mult din demaraj fiind forte grele...ma dau dor cu jantele iei de 15

                        Comment


                        • Si clipu cu 1.6 16V stock vs 1.6 mpi remapat, evacuarea + suspensie sport.
                          S-a mers pana pe la ~130/h.
                          Comentati voi si scuze pt calitatea imaginii (si pt faptu ca nu m-am tinut aproape de ei ))) ...., asta-i treaba).

                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                          Comment


                          • Se vede bine Octaviane , super clipul
                            sigpic

                            Comment


                            • trage bine 1.6 ala

                              Comment


                              • Da, trage bine si suna frumos, adica nu rompaie agresiv, face mai mult fapte decat galagie )) .
                                E un 1.6 mpi tunat frumos, fara nimic care sa sara in evidenta: susp lasta, telescoape pe gaz, remap, evacuare schimbata, filtru....e ok.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google